Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 62 z 91)
Pecuś jaki model CF'a posiadasz (Elite Pro?)
Stan magazynu 0 - i tak jest już od 2-3 miesięcy - minimalna ilośc jaką można teraz zamówić to 6 sztuk i do tego trzeba zapłacić z góry za elementy - termin dostawy 2 tygodnie.....
ja biorę przynajmniej 4-5 czystych płytek pod sio2ide 4.x
Fajnie by było, aby zamiast USB (skoro i tak nie mozna dostać kontrolera, była dokonana mała przeróbeczka umożliwiająca podpięcie karty CF)
No i to tworzenie pustych plików ATR z poziomu Atarki o zadanej wielkości!!!!
Stryker posłałbym Ci chętnie swoje archiwum ale już go nie mam (chyba że kierownik (Dely) ma jeszcze gdzieś zipy które mu jakiś czas temu podsyłałem bo niestety straciłem 80GB danych w tym 2GB softu na malucha zgranego do plików atr z własnych dyskietek....
już tak się nie unoś ;) Kingston to nie krzak! Dla mnie najlepszy producent kości pamięci!
chyba cie poje.....
128 przy obecnym dolarze mozesz kupic za circa 60 zl
Pisząc 90 zeta miałem na myśli porządną karte CF a nie jakąś karte firmy krzak! Ot takie małe zboczenie zawodowe....
PS. Trub dzięki za info odnośnie CF - a przy okazji możesz podać mi producentów tych nie działających?
Mam małe pytanko dotyczące MPT - z tego co pamiętam na samym końcu track listy można ustawić zapętlenie/ lub nie utworku, czy ktoś z szanownych muzyków może podać mi te dwie wartości tzn. jedną dla zapętlenie a drugą aby utworek w danym miejscu się zatrzymał.
Ostatnimi czasy terminy jesienno/zimowych party pokrywają mi sie ze szkołą albo z pracą - wskutek czego mimo najszczerszych chęci - się na nich nie pojawiam. Dla mnie z zimowych imprez zawsze najkorzystniejszy był termin Last Party!
autorzy i czytelnicy są na 100% - gdyby interface do Serious'a był porządnie zrobiony to moze i ja skrobnąłbym ze 2-3 artki....
np pewnie jakas motorolka :twisted:
I korzystając z okazji mam pytanko - czy ktoś używa przy sio2ide karty CF? Chodzi mi o sposób montażu i potrzebne zasilanie (bo jeżeli przejściówka wymaga 12V to najlepszym rozwiązaniem jest montaż gniazda IDE w tylniej ściance Atari, a sama przejściówka oraz karta CF w osobnej ładnej (czyt. szarej) obudowie). Do tego oczywiście myśląc przyszłościowo zasilacz AT lekko zmodyfikowany służący do zasilania coraz bardziej prądożernego Atari.
Ps. Na Allegro widziałem, że przejściówkę można wyrwać za około 40-45zł karta 128MB to koszt około 90zł.
A ja chciałbym aby wersja 4.4 miała przede wszystkim możliwość tworzenia dowolnego pliku *.atr z poziomu Atari na dysku HDD (gdyż deficyt kontrolerów USB w kraju zmusza mnie do ciągłego podłaczania dysku do piec'a...) Jeżeli to się nie zmieni - przechodzę na karty CF które w takim wypadku będą dużo poręczniejsze...
Ehhh Dely nie przesadzaj - dla mnie logo oldschool'owe, ładne i kolorowe i jak najbardziej może być!
Meśka, przypomnij nam starym dziadom, jak to jest mieć 18 lat, bo już wszyscy zapomnieli lata młodości. ;)
Ja tam za starego dziada jeszcze się nie uważam!
widze że Debilizm jest teraz na topie :(
jestem przeciwny db25 - jest juz conajmniej kilka wykonan z db25 roznych rzeczy - Draco ma szyne rownolegla, Macgyver mial centronicsa, teraz jeszcze stacja...
A ja uważam wręcz przeciwnie - przy wyborze nowego gniazda warto wziąść pod uwagę jego dostępność. DB25 raczej prędko z rynku nie zginie (choć niewątpliwie USB powoli je wykańcza) - poza tym jest cholernie tanie. Popatrz w jakiej cenie chodzą wtyczki od zewnętrznego flopa przy ST (po 15-25zł za sztuke) - a za gniazdo wtyk DB25 płacić 1.5-2.5zł Pomijam już kwestie że DB25 dostaniesz w każdym sklepie elektronicznym - a w najgorszym wypadku kupujesz za 10-15zł 3-5m kabel z dwoma wtyczkami i go rozbrajasz:)
Nie wiem czy realna - bo przekracza moje umiejętności - w tej kwestii musiałby wypowiedzieć się np. Pasiu albo Simus.
są przejściówki usb-ide, ale w takim wypadku zamiast usb lepiej jest wydać 45zł na przejściówke IDE-CF za 90zł kupić sobie 128MB karte CF i używać jej przy sio2ide
Pigula> Z doświadczenia wiem, że maskotki robią więcej złego niż dobrego (...)
Eeeee....
Zdarzają się oczywiście wyjątki :twisted:
Nie wiem jak bardzo rozbudowana jest elektronika XF'ki i jakie są koszty budowy takiej nowej stacji - jeżeli jej elektronike da się jakoś upchać w oparciu o pare nowych układów scalonych i koszt nie będzie zbyt duzy, to rzeczywiście fajną sprawą była by opcja: Xfk'a rev. 2.0 z napędem 3.5 cala i zapisem 720KB dla zachowania zgodności.
ps.(paczkę dyskietek 3.5 cala wyrwiesz za 8-9zł - inna sprawa że ich trwałość obecnie pozostawia wiele do życzenia).
Przy okazaji wracając do tematu SIO2PC (nie będę klepał już w innym wątku) bo bodajże Casper miał problemy z ultra speedem:
moja obecna konfiguracja (zamiennie stosuję rozwiązanie na max 232):
układ na 1489 plus diodka - WinXP, full Ape na szaraku Qmeg 4.04, długość kabla 5m podwójnie ekranowany (typowy RS232 z odlaną wtyczką DB9 - jedną uciąłem i założyłem wtyk sio).
Nie mam najmniejszych problemów z pracą w szybkiej transmisji. Żadnych zwisów itp.
ps. Także Duszku przemiły jeżeli cosik Ci szwankuje adresik znasz ino ślij!
Jurgi2 napisał/a:Grzybson, czy to aby nie czas, żebyś poszukał sobie własnej maskotki, zamiast sępić foty od Dracona? ;) ;) ;)
Z doświadczenia wiem, że maskotki robią więcej złego niż dobrego - także Grzybek zastanów się bo jak złapiesz jakaś wściekłą maskotkę to szaraczek zaliczy dno szafy...
Squard - projekt zamierzasz robić w pełni profesjonalnie? (jeżeli oczywiście zamierzasz) tzn zamawiasz płytki drukowane czy udostępnisz tylko schemacik i hex'a do Atmela?
Bo jeżeli z płytkami to ja piszę się na 3 płytki!
Squard rób rób - ja tam chętnie fdd 1.4 do małego szaraka bym sobie podpiął bo niestety ceny stacji CA/LDW są porażające!
Jeżeli sobie nie poradzisz podeślij do mnie wtyczke sio + 15zł a zrobie Ci kabelek sio2pc o długości 3m na układzie 1489 we wtyczce sio wraz z diodką aby kabelek ładnie współpracował z sio2ide oraz każdą znaną stacją dysków. (8zł kosztuje 3m kabel rs232, układ około 2zł plus 1zł za diode - reszta kasy pójdzie na wysyłkę).
Mój adres znajdziesz w bazie userów na Atari Area
Znalezione posty [ 1,526 do 1,550 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.081 sekund, wykonano 20 zapytań