1,576

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No no... nie wszyscy kochają Sparta Dos'a - mam nadzieje, że jeżeli powstanie takie narzędzie to będzie wersja pod dwa najpopularniejsze rozwiązania! (Sparta i Mydos).

1,577

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

No nie przesadzajmy że aż taki drogi tyle co Falcon kosztuje teraz średniej klasy karta graficzna do pieca.... dla chcącego nic trudnego (odrobina cierpliwości i pewnie będę musiał niebawem powiększyć swoje biurko ..... )

1,578

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sio2ide poza p. Markiem zna bardzo dobrze Pecuś (to za jego sprawą sio2ide działa teraz dużo szybciej - (zaimplikowanie ultra speed'a)) - także nadzieje na nowe rozwiązania są  :twisted:
Ewentualnie może Tebe naciskany przez tłumy atarowców do coraz to nowszych rozwiązan midnight commandera tfuu atari commandera może tam zaimplikuje taką możliwość (na piecu jego wtyczka do total com.. poza Ape jest moim podstawowym narzędziem pracy)

1,579

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dokumentacje do Sio2ide robi jedna osoba - autor zabawki i zapewniam Cię że bacznie obserwuje dyskusje na forum. Brak informacji o przełącznikach FUSE został już naprawiony. A ponieważ są duże problemy z dostaniem kontrolera USB - wbudowanie opcji tworzenia czystych plików ATR bezpośrednio na Atari cholernie ułatwi życie. Najlepiej aby poza typowymi gęstościami (S/E/D) można było tworzyć też 16MB pliki lub o podanej przez usera wielkośći. Sio2ide z taką opcją było by już chyba w pełni dopracowaną zabaweczką:)

1,580

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Problem sio2ide i sio2pc był od samego początku - jednak u mnie w wersji 1.7 sio2ide dzialalo bez zarzutu z Tomsem SN'ka i sio2pc na 1489 (z tym na maxie juz nie). Teraz od kiedy zlozylem sobie 4.3 i zamontowałem diodkę działa bez zarzutu z każdym urządzonkiem.

Rada.... hmmm iść za głosem ludu i w kolejnej partii drukowanych płytek dorzucić miejsce pod diode na płytce i problem przestanie istnieć.

1,581

(28 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Należy dołożyć jedna diodę shottykiego BAT85 (sprawdzone działa na 100%) u mnie w Łodzi za taką małą diodkę krzykneli sobie 2zł. Najlepiej przylutuj ją na kabelku idącym od sio2ide do gniazda sio (chodzi o trzeci pin sio) katodą do sio2ide (dla mniej wtajemniczonych katoda to ta końcówka gdzie jest czarny pierścień na obudowie diody)

1,582

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W ostastecznosci mozna poszukac jakiegos zespołu szkół zawodowych (oni bardzo często mieli wtryskarki - na pewno partie 1000 wtyczek wykonają dużo taniej niż jakiś rzemieślnik

1,583

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pecuś nie chce się podlizywać ale coś czuję że w Tobie jedyna nadzieja, aby takie cudo ujrzało światło dzienne...

1,584

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A ja dostałem cynk od znajomego że karty Compact flash 128MB w Chinach  śmigają po przeliczeniu na nasze po 10zł (nie wiem niestety jakiej firmy)... ale jakby się znalazło jakiegoś znajomego który przywiózłby walizeczkę takich zabawek ....
ehhhhh marzenia....

1,585

(37 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

kiedy wymieniłem płytę na MSI z chipsetem KT266 - wtedy sio2pc zamarło całkowicie. Pomogła zmiana trybu sio2pc na DSR, ale niestety nie działa mi ultra - cała transmisja idzie w normalu.

Ja mam MSI 6330 i mi pod win2000 SIO2PC śmiga bez zarzutu z pełną prędkością...

1,586

(149 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

po co rippy - jechać od razu na DVD (czysta płyta TDK/Verba -r/+r to koszt 2.8zł )

1,587

(16 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

a mnie napisał p. Marek co innego - mianowicie, że jak będzie miał nową partie płytek to się odezwie....

1,588

(15 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Twórca Commodore przyjedzie na obchody rocznicy getta
Jack Tramiel, twórca znanej firmy komputerowej Commodore International, będzie jednym z gości obchodów 60. rocznicy likwidacji łódzkiego getta.


Tramiel urodził się w Łodzi w 1929 r. jako Idek Tramielski. Wraz ze swoją rodziną pozostawał w getcie od 1940 do 1944 r. Po likwidacji getta został wywieziony do Oświęcimia, skąd po tygodniu trafił do obozu w Hanowerze. Tam był poddawany eksperymentom dr Mengele. W 1952 r. założył w Nowym Jorku przedsiębiorstwo, które zostało przekształcone w znaną firmę Commodore International. Od 1984 r. do 1996 r. kontynuował działalność w firmie Atari Corp.


(pi)
oryginal ---->

http/www.dziennik.lodz.pl/index.php?page=artykul&cid=21

1,589

(16 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Stryker na ile sie piszesz bo ja chce minim 3 + ewentualnie 1 dla Tatqa...?!

1,590

(16 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

autor tej zabawki na chwilę obecną niestety nie ma czystych płytek - sam czekam na kolejną partię!

1,591

(16 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

sio2ide moge zlozyc ale w chwili obecnej bez USB (problem z dostaniem układu) i na pewno koszt będzie poniżej 100zł - jest tylko jeden warunek osoba zainteresowana musi miec płytkę drukowaną (autor zabawki w chwili obecnej czystych już nie posiada) a ja mam tylko jedną i przeznaczoną na nagrodę...

1,592

(38 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

SIO2IDE tez potrafi czekać na rozpedzenie sie dysku, nawet taki jeden z Pabianic mial to montowac na QP2k+4  :twisted:

obiecał i zrobi - części mam, przetestuje na swoim szaraku i podczas osobistych odwiedziń zamontuje!

1,593

(21 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

swojego czasu też zarzucono Mortal Kombat by Pentagram i Pinball XXXX by Pandemonium...wielka szkooooda

Mortal Kombat zarzucono bo chyba padla dyskietka ze źródłami...

1,594

(14 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ja zamiast kalafonii wolę pastę lutowniczą bo nie zmienia swojego stanu po ostygnięciu wskutek czego montowane układy według mnie ładniej wyglądają....

1,595

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

obawiam sie, że będzie konieczna modyfikacja rom'u z Qmegiem ale co zrobić wiedział będzie pewnie Pecuś on w te klocki jest bdb

1,596

(61 odpowiedzi, napisanych Zloty)

ciekawe czy znajdzie sie jakis odważny na kompiel

1,597

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nosty procek uszkodzony - nie widzi go mój programator....

1,598

(16 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Gepcio wiem że czasu każdemu z nas brakuje bo ludzie mają rodziny, obowiązki itp..  ale i tak uważam, że lepiej robić wersję odbezpieczane chyba że masz pół-wywrotki takich dysków... swoją drogą ciekawe co dzieje się z dyskami Gumiego u Caspera.....

1,599

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

pitb

Zassaj to zrób kabelek według opisu zaprogramuj go załączonym oprogramowaniem koniecznie do układu zamontuj kwarc 7.x
link:

http://81.219.164.190/~pigula/progisp.zip

1,600

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

cieszę się bardzo że udało się odpalić - bo już powoli wątpiłem w swoje zdolności elektroniczne - a tak witamy w klubie userów sio2ide - mam nadzieje że zaowocuje to jakimś dodatkowym softem pod tą zabawkę

Z mojej strony mogę dodać że osoba która napisze commandera na małe Atari ma u mnie gratis jeden egzemplarz sio2ide w wersji 4.2 (lub 4.3 zależy jak szybko ukaże się nowy soft do Atmela). Niestety mam problemy z dostaniem kontrolera USB więc puki co oferuję zabawkę bez tego scalaka (jeżeli gdzieś wyczaję to dorzucę to gratis!!)

Wymogi nie duże czyt.

- wygląd przypominający Best File Copy (żeby nie trzeba się było wstydzić design'u programu).

- podstawowe komendy tj. kopiowanie, zmiana nazwy, usuwanie, dodawanie plików (grupowo i solo), usuwanie, dodawanie i zmiana nazwy katalogów. Koniecznie program musi działać pod Mydosem - jeżeli będzie wersją MyDos/Sparta to dorzucam flaszkę wódki!