1,601

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czesc

A ja wlasnie zlozylem wersje 1.6, bo taka mialem plytke i taki atmel zostal mi po funce, wiec te wersje mam zamiar w tym tygodniu meczyc. Ale mam pytanie, na schematach wersji 1.6 i 1.7 jest avr 90s8515 ale z roznymi kwarcami, czy to prawidlowo? Nastepne wersje posiadaja juz wyzsze modele at ale kwarce sa raz 4.91 albo 7.x.

Kwarca użyj większego (7.x)  bo został dodany ultra speed a co do samego programowania atmela (sofcik pod winde oraz schemacik prostego kabelka podeślę po powrocie z pracy czyli okolo 19:00)

1,602

(16 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

całe łamanie w 90% produkcji ogranicza się do zmiany paru bajtów - a sam przyznasz że plik atr jest mimo wszystko poręczniejszy od pliku pro
- bo w sumie jeżeli nie będziesz posiadał określonej stacji z określoną dopałką to i tak nie zgrasz potem tego obrazu na dyskietkie..... Wiec moim zdaniem lepiej jest odbezpieczać i robić ATR - wygodniejsza sprawa!

1,603

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Zmieniłem ustawienia FUSE, ale na razie bez rezultatów  :( Ciekawe co jeszcze jest nie tak...   :?

Dostałem cynk z dobrego źródła :twisted: , że próbujesz odpalić układ który komuś budowałem - sprawdź miernikiem wszystkie rezystory i porównaj ich wartości ze schematem ideowym tak profilaktycznie!!!
ps. układ bez scalaka usb działa na 100%

-  dodatkowo sprawdź czy dobrze podłaczyłeś układ do gniazda sio,
-  ustaw układ jako master i jako d1 (czyli zwarte 2 zworki) i na początku 
   podłaczaj go do Atarki bez żadnej dodatkowej stacji.

Ewentualnie spróbuj z innym dyskiem!!!
Załóż jedną partycję i skopiuj tylko te pliki które są w archiwum sio2ide.

Musi ruszyć :)

1,604

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dzieki! Bardzo sie ciesze, ze Ci sie udalo - znaczy jest nadzieja :) Zglosze sie niezawodnie.

Nosty zapraszam po odbiór jutro do firmy drugi układ działa bezbłędnie!

1,605

(16 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

A jakie to programy chcesz umieszczać w plikach *.pro ?!

Przecież można poprosić Mr Bacardi'ego o pomoc w odbezpieczaniu co ciekawszych produkcji - wystarczy ze zgrasz z błędami obraz dysku do pliku ATR a w pliku txt podasz mu które sektory były skopane.

Z łatwiejszymi zabezpieczeniami poradzisz sobie sam wystarczy szperacz dyskowy i FAQ ze strony WWW (Mr Bacardi'ego)

1,606

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

no problem jutro cyfróweczką zaczynam robić poprawną dokładną dokumentację bo za sprawą Nosty'ego udało mi się uruchomić sio2ide 4.2.
Zaprzęgnę Zine do roboty i postaram się razem z nią napisać porządny artykuł na ten temat!

1,607

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dely ponieważ jak się domyślam zarządzasz działem SIO2IDE dopisz na stronce tej zabaweczki że podczas programowania Atmela koniecznie trzeba zmienić FUSE na wartośći które podał NOSTY!!!!

Wówczas procesor na 100% poprawnie się zaprogramuje i SIO2IDE 4.2 zaczyna śmigać!

1,608

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

no i proszę dzięki nosty za dane co do ustawień fuse - moje sio2ide ruszyło!!!!!!!!!!

Mam dwa procki zaraz zaprogramuje drugi i od razu włoże do układu - jeżeli również się zabootuje tak jak należy - to zapraszam w poniedziałek do mnie do firmy - Rzgowska 57 weź tego swojego (wymienimy się ja dam ci na 100% dobrze zaprogrogramowany układ!!)

1,609

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a ja z innej beczki widział ktoś może przejściówkę z ide na usb ??
bo z usb na ide jest na bank (bo są dostępne kieszenie na port usb) pytam bo myślę o wsadzeniu pendrive'a do Atarki zamiast 2.5 calowego dysku

1,610

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja niestety mam skopany programator epromików wiec chwilowo w kwestii qmegów nie pomogę - sam będę pewnie musiał wysłać do Pasia swój programator aby zerknął na niego może uda mu się go reaktywować...

1,611

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

powiem tylko jedno witaj w klubie!

Jesteś kolejną osobą po mnie, Nostym, Arnim która ma tego rodzaju objawy po złożeniu sio2ide - zaczynam podejrzewać jedną z 2 rzeczy:

a) jakiś błąd na płytce drukowanej
b) bądź na schemacie ideowym

bo nie wierze aby 7 osób składało sio2ide i wszystkie robiły taki sam błąd - no chyba że jest skopany hex - ewentualnie soft do programowania Atmela ---> źle programuje procka

1,612

(36 odpowiedzi, napisanych Zloty)

jak tylko skończę sprzątać po remoncie w mieszkaniu odeślę go pocztą!

1,613

(36 odpowiedzi, napisanych Zloty)

niech ktos mnie pocieszy i napisze negatywna opinie o party :)

spoko poczekaj na relację... niestety organizacyjnie ten Quast według mnie daleko odstawał od ubiegłorocznego....

1,614

(5 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Fajnie masz a ja muszę siedzieć w robocie do 18:00 - potem szybkie pakowanie i pewnie dopiero o 20:00 uda mi się wyrwać z miasta autkiem w stronę atarowskiej stolicy....

1,615

(19 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Ja ci kiedyś coś sprzedawałem  8O  Komukolwiek wogóle???

soorki pomyliłem ksywkę z Jagerem/Dial bo to przecież on przed wyjazdem za granicę pozbywał się całego swojego sprzętu!!

1,616

(19 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Dely mam oryginał odkupiony od Jaskiera ale pdf'em też nie pogardzę poproszę na mejla!

1,617

(17 odpowiedzi, napisanych Zloty)

a ja piszę się na XEP 80

1,618

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Gepcio za ten dialog o Atari w Kasi I Tomku p. Brodzik ma u mnie duuużegoo minusa! a co do świeżości Warez'a hmmm szybkość mojego łacza jest ograniczona powyżej 2GB danych /dobe nie podskoczę....

1,619

(7 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ostatnio w moje łapki wpadł nowy thriller o tytule jak w topicu ---> oto parę faz z dialogów w nim umieszczonych:

cytat #1
======

- Chcę zrobić coś... odjazdowego.
- Kupię komputer Atari|i całe mnóstwo gier.
- Jeśli chcesz zrobić coś odjazdowego,|kup Play Station.
- Co to jest?
- Nieważne.|Atari i tak jest fajniejsze.

cytat #2
=========

- Rzeczy, które chcę zrobić|kiedy to wszystko się skończy:
- 1. Kupić Atari |2. Być najfajniejszym dziadkiem pod słońcem.

1,620

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jednak Nosty będziesz musiał poczekać do Ornety bo trzeci raz składam sobie SIO2IDE i nie chce to chodzić - Atmel programuje mi się bezbłędnie układ zmontowany jest po raz 3 na nowych częściach (nie wiem może nie  lubi się z moim dyskiem 2.5 calowym - tylko o dziwo on śmiga pod wersją 1.7 bez zarzutu) - objaw mam taki że palą mi się ciągle dwie diody od powera i od sio czyli tak jakby nie mógł znaleść dysku - postaram się jeszcze ewentualnie podłączyć jakiś mały dysk 3.5 cala a jeżeli to nie pomoże to wlutuje układ od usb i sprawdzę czy po usb2ide zobaczy mi ten dysk

1,621

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

O ile wiem to wiatraki posiadają łożyska teflonowe /tworzywo samosmarujące-dla niewtajemniczonych/ i używanie jakiegokolwiek smaru czy oleju a tymbardziej towotu jest niewskazane.

Niestety nie! Ja polecam do smarowania wentylatorków smaru teflonowo silikonowego mały pojemnik kosztuje 8zł a smar jest rewelacyjny do reanimacji wszelkiego rodzaju wentylatorów....

1,622

(42 odpowiedzi, napisanych Zloty)

A pytanko do reszty partyzantow: jaka giera bylaby na tyle grywalna i malo nudna (zarowno graczy jak i publike) ze nadala by sie na ten kompot ?
Anybody ... ?

Jest taka mała zabaweczka o nazwie multijoy na 8 graczy i gra w tzw popularne linie !!!! To jest wypas !!!!

1,623

(10 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ale przecież są odpowiednie emulatorki które umożliwiają odpalenie właśnie takiego softu na wyższym modelu Atarki!

1,624

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

właśnie poszło na mejla... owocnej zabawy!

1,625

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja zamówiłem w innym sklepie za 2 scalaki z wysyłką dam niecałe 70zł
(poza tym zbudowałem 4 sio2ide w wersji 4x - niestety działa tylko jedno u Delyego w pozostałych był efekt podobny do Twojego - dlatego teraz chce jeszcze raz spróbować bo mam jeszcze 2 nowe płytki).

ps. Spróbuj wrzucić do Atmela wersję 4.0 bo ja miałem taki motyw ze z softem 4.2 nie działa a z 4.0 działa!!!