Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 65 z 91)
Czesc
A ja wlasnie zlozylem wersje 1.6, bo taka mialem plytke i taki atmel zostal mi po funce, wiec te wersje mam zamiar w tym tygodniu meczyc. Ale mam pytanie, na schematach wersji 1.6 i 1.7 jest avr 90s8515 ale z roznymi kwarcami, czy to prawidlowo? Nastepne wersje posiadaja juz wyzsze modele at ale kwarce sa raz 4.91 albo 7.x.
Kwarca użyj większego (7.x) bo został dodany ultra speed a co do samego programowania atmela (sofcik pod winde oraz schemacik prostego kabelka podeślę po powrocie z pracy czyli okolo 19:00)
całe łamanie w 90% produkcji ogranicza się do zmiany paru bajtów - a sam przyznasz że plik atr jest mimo wszystko poręczniejszy od pliku pro
- bo w sumie jeżeli nie będziesz posiadał określonej stacji z określoną dopałką to i tak nie zgrasz potem tego obrazu na dyskietkie..... Wiec moim zdaniem lepiej jest odbezpieczać i robić ATR - wygodniejsza sprawa!
Zmieniłem ustawienia FUSE, ale na razie bez rezultatów :( Ciekawe co jeszcze jest nie tak... :?
Dostałem cynk z dobrego źródła :twisted: , że próbujesz odpalić układ który komuś budowałem - sprawdź miernikiem wszystkie rezystory i porównaj ich wartości ze schematem ideowym tak profilaktycznie!!!
ps. układ bez scalaka usb działa na 100%
- dodatkowo sprawdź czy dobrze podłaczyłeś układ do gniazda sio,
- ustaw układ jako master i jako d1 (czyli zwarte 2 zworki) i na początku
podłaczaj go do Atarki bez żadnej dodatkowej stacji.
Ewentualnie spróbuj z innym dyskiem!!!
Załóż jedną partycję i skopiuj tylko te pliki które są w archiwum sio2ide.
Musi ruszyć :)
Dzieki! Bardzo sie ciesze, ze Ci sie udalo - znaczy jest nadzieja :) Zglosze sie niezawodnie.
Nosty zapraszam po odbiór jutro do firmy drugi układ działa bezbłędnie!
A jakie to programy chcesz umieszczać w plikach *.pro ?!
Przecież można poprosić Mr Bacardi'ego o pomoc w odbezpieczaniu co ciekawszych produkcji - wystarczy ze zgrasz z błędami obraz dysku do pliku ATR a w pliku txt podasz mu które sektory były skopane.
Z łatwiejszymi zabezpieczeniami poradzisz sobie sam wystarczy szperacz dyskowy i FAQ ze strony WWW (Mr Bacardi'ego)
no problem jutro cyfróweczką zaczynam robić poprawną dokładną dokumentację bo za sprawą Nosty'ego udało mi się uruchomić sio2ide 4.2.
Zaprzęgnę Zine do roboty i postaram się razem z nią napisać porządny artykuł na ten temat!
Dely ponieważ jak się domyślam zarządzasz działem SIO2IDE dopisz na stronce tej zabaweczki że podczas programowania Atmela koniecznie trzeba zmienić FUSE na wartośći które podał NOSTY!!!!
Wówczas procesor na 100% poprawnie się zaprogramuje i SIO2IDE 4.2 zaczyna śmigać!
no i proszę dzięki nosty za dane co do ustawień fuse - moje sio2ide ruszyło!!!!!!!!!!
Mam dwa procki zaraz zaprogramuje drugi i od razu włoże do układu - jeżeli również się zabootuje tak jak należy - to zapraszam w poniedziałek do mnie do firmy - Rzgowska 57 weź tego swojego (wymienimy się ja dam ci na 100% dobrze zaprogrogramowany układ!!)
a ja z innej beczki widział ktoś może przejściówkę z ide na usb ??
bo z usb na ide jest na bank (bo są dostępne kieszenie na port usb) pytam bo myślę o wsadzeniu pendrive'a do Atarki zamiast 2.5 calowego dysku
Ja niestety mam skopany programator epromików wiec chwilowo w kwestii qmegów nie pomogę - sam będę pewnie musiał wysłać do Pasia swój programator aby zerknął na niego może uda mu się go reaktywować...
powiem tylko jedno witaj w klubie!
Jesteś kolejną osobą po mnie, Nostym, Arnim która ma tego rodzaju objawy po złożeniu sio2ide - zaczynam podejrzewać jedną z 2 rzeczy:
a) jakiś błąd na płytce drukowanej
b) bądź na schemacie ideowym
bo nie wierze aby 7 osób składało sio2ide i wszystkie robiły taki sam błąd - no chyba że jest skopany hex - ewentualnie soft do programowania Atmela ---> źle programuje procka
jak tylko skończę sprzątać po remoncie w mieszkaniu odeślę go pocztą!
niech ktos mnie pocieszy i napisze negatywna opinie o party :)
spoko poczekaj na relację... niestety organizacyjnie ten Quast według mnie daleko odstawał od ubiegłorocznego....
Fajnie masz a ja muszę siedzieć w robocie do 18:00 - potem szybkie pakowanie i pewnie dopiero o 20:00 uda mi się wyrwać z miasta autkiem w stronę atarowskiej stolicy....
Ja ci kiedyś coś sprzedawałem 8O Komukolwiek wogóle???
soorki pomyliłem ksywkę z Jagerem/Dial bo to przecież on przed wyjazdem za granicę pozbywał się całego swojego sprzętu!!
Dely mam oryginał odkupiony od Jaskiera ale pdf'em też nie pogardzę poproszę na mejla!
Gepcio za ten dialog o Atari w Kasi I Tomku p. Brodzik ma u mnie duuużegoo minusa! a co do świeżości Warez'a hmmm szybkość mojego łacza jest ograniczona powyżej 2GB danych /dobe nie podskoczę....
Ostatnio w moje łapki wpadł nowy thriller o tytule jak w topicu ---> oto parę faz z dialogów w nim umieszczonych:
cytat #1
======
- Chcę zrobić coś... odjazdowego.
- Kupię komputer Atari|i całe mnóstwo gier.
- Jeśli chcesz zrobić coś odjazdowego,|kup Play Station.
- Co to jest?
- Nieważne.|Atari i tak jest fajniejsze.
cytat #2
=========
- Rzeczy, które chcę zrobić|kiedy to wszystko się skończy:
- 1. Kupić Atari |2. Być najfajniejszym dziadkiem pod słońcem.
Jednak Nosty będziesz musiał poczekać do Ornety bo trzeci raz składam sobie SIO2IDE i nie chce to chodzić - Atmel programuje mi się bezbłędnie układ zmontowany jest po raz 3 na nowych częściach (nie wiem może nie lubi się z moim dyskiem 2.5 calowym - tylko o dziwo on śmiga pod wersją 1.7 bez zarzutu) - objaw mam taki że palą mi się ciągle dwie diody od powera i od sio czyli tak jakby nie mógł znaleść dysku - postaram się jeszcze ewentualnie podłączyć jakiś mały dysk 3.5 cala a jeżeli to nie pomoże to wlutuje układ od usb i sprawdzę czy po usb2ide zobaczy mi ten dysk
O ile wiem to wiatraki posiadają łożyska teflonowe /tworzywo samosmarujące-dla niewtajemniczonych/ i używanie jakiegokolwiek smaru czy oleju a tymbardziej towotu jest niewskazane.
Niestety nie! Ja polecam do smarowania wentylatorków smaru teflonowo silikonowego mały pojemnik kosztuje 8zł a smar jest rewelacyjny do reanimacji wszelkiego rodzaju wentylatorów....
A pytanko do reszty partyzantow: jaka giera bylaby na tyle grywalna i malo nudna (zarowno graczy jak i publike) ze nadala by sie na ten kompot ?
Anybody ... ?
Jest taka mała zabaweczka o nazwie multijoy na 8 graczy i gra w tzw popularne linie !!!! To jest wypas !!!!
ale przecież są odpowiednie emulatorki które umożliwiają odpalenie właśnie takiego softu na wyższym modelu Atarki!
właśnie poszło na mejla... owocnej zabawy!
Ja zamówiłem w innym sklepie za 2 scalaki z wysyłką dam niecałe 70zł
(poza tym zbudowałem 4 sio2ide w wersji 4x - niestety działa tylko jedno u Delyego w pozostałych był efekt podobny do Twojego - dlatego teraz chce jeszcze raz spróbować bo mam jeszcze 2 nowe płytki).
ps. Spróbuj wrzucić do Atmela wersję 4.0 bo ja miałem taki motyw ze z softem 4.2 nie działa a z 4.0 działa!!!
Znalezione posty [ 1,601 do 1,625 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.084 sekund, wykonano 23 zapytań