1,626

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

A jakie masz wielkości partycji ?

1,627

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Rozwijasz menu "File" (druga od lewej) i wybierasz pierwszą opcję od góry.

1,628

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Pin napisał/a:

Czyli można to też zrobić na kanapkę tak, jak w przypadku osów w A8 bit.

Możesz mieć nawet 4 systemy:
http://atari4ever.free.fr/#tos
A 4-TOS-switcher! You can have MagiC5 + TOS1.6x + TOS2.06 + SuperTOS at once!

1,629

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Atari Magazyn jest na atarionline.pl i faktycznie jest tam opis. Nie jest to specjalnie skomplikowane.
Jest kilka programików do podzielenia obrazu TOSa:
http://atari4ever.free.fr/hardware/zip/rom_util.zip

Jak chcesz, aby drugi dysk był startowy, to zmień mu numer ID na mniejszy od pierwszego, wtedy jego pierwsza partycja, będzie widziana jako C: lub programowo - HDDriver pozwala na wybranie partycji boot, zamiast C: możesz wpisać co chcesz.

Odnośnie rozmiarów partycji. Jak pod HDDriverem dzielisz i ustawisz większe niż widzi twój system, to dostajesz komunikat typu: ta partycja będzie widziana tylko pod TOS >1.6, albo pod np. MiNTem. Więc nawet po niemiecku można wydedukować :)

1,630

(238 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Na 99,873% obudowy są identyczne. Chyba nawet któryś z magnetofonów do 8-bit ma podobną obudowę :)
http://atariki.krap.pl/index.php/XC11

Wszystko szło od jednego szablonu (a raczej jednej formy wtryskowej). Jedyna różnica to samo wycięcie z przodu na przedni panel stacji (tak jak w ST). Przecież nawet obudowy ST i Falcona są niemal identyczne, bo taniej było wykorzystać to co jest, niż robić nowe.

1,631

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Mam z ICDBoot identyczny problem, więc go nie używam :) Spróbuj tak jak radzi jury innego sterownika: HDDriver, AHDI.
Wersja TOSa raczej nie powinna mieć wpływu.

1,632

(9 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

A tutaj magazyn internetowy:
http://lowresmag.wordpress.com/

1,633

(48 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

jury napisał/a:

1 Gb

Czy to wynika, że specyfiki akurat tego kontrolera ? U mnie w MegaST siedzi dysk 2GB i cały jest dostępny, więc system widzi więcej.

1,634

(1 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Mam PCB i wszystkie potrzebne podzespoły, szukam kogoś/firmy, kto by mi to zmontował (SMD !). Znacie może jakieś osoby/firmy (najlepiej w okolicach Wrocławia) ?
Nie chodzi o masową produkcję, ale o jednorazowe "wybryki" :)

Z tego co znalazłem to na razie to:
http://www.eskam.com.pl

1,635

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Po prostu usuń z AUTO plik MAGIC.PRG czy jak on się tam zwie. Wystartuj z dyskietki.
Polecam Xboot w celu uniknięcia takich sytuacji :)

1,636

(9 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Oprócz magazynu READY można kupić części do 8- i 16-bitowców:
http://www.webmart.de/wmshop.cfm?ID=41677

1,637

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Na pigwie jest MagicPC a także MagicMac

1,638

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

U mnie śmigał 5.03 na ST

1,639

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Jest MagicMac na 68k. Kiedyś próbowałem odpalić na Powerbooku, ale było za mało ramu. Jak chcesz to mam wersję DEMO, w sam raz do testów.

1,640

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Bo taki akurat znalazłem, jak chcesz inny - poszukaj. W każdym razie, skoro działał u mnie na ST, to i na STE zadziała.

1,641

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

http://www.application-systems.de/magic … shots.html

Tylko, tak jak pisałem nie wiem czy pójdzie na 1MB.
Najlepiej poczytać sobie opinie użytkowników na tym forum. Jak ktoś napisał nazwa systemu "Magic", jest w pełni zasłużona, gdyż czasem system czaruje :)

1,642

(9 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Ja bym się pisał na inne gazety z ich oferty plus ewentualnie jedna płytka.

1,643

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Magic na ST ? Oczywiście :) Ale ten 1MB wygląda delikatnie mówiąc kiepsko.

1,644

(10 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

krzyc napisał/a:

Może niech ktoś zaprojektuje płytkę która po wlutowaniu w miejsce procesora daje jakieś sensowne wyprowadzenia (chociaż typu DIP64 lub coś podobnego do MegaBus) i zawiera podstawkę na procesor, to można robić rozszerzenia - inaczej to będzie klapa raczej.

Jest coś takiego. Stosowane do instalacji akceleratora PAK w STE, nazywa się to PuSTE (przejście z PLCC na DIP). Ostatnio nawet chciałem coś takiego kupić bo było na eBay'u, ale obecnie nie stać mnie.

Temat grafiki do ST na port kartridża czasem się pojawia :)
http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … mp;t=17013

1,645

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ethernec do kupienia:
http://www.freemint.org/ethernec/ethernec.html

Może byłby ktoś chętny, kto posiada konto PayPal ? Chętnie bym się podłączył :)

1,646

(45 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

W kwestii uzupełnienia :)
Trwało to trochę czasu, ale niestety uszkodziły mi się pliki z tłumaczeniami i musiałem tłumaczyć od nowa.

Jest już ten nowy obraz TOS'a 2.06. Jest to tłumaczenie z niemieckiego (wszystko, co było możliwe jest przetłumaczone), klawiatura USA, a system rozpoznawany jako UK. Żadnych patch'y i dodatków - goły :)

Ciekawostka jest taka że nie działa z SelTOS'em (wyskakują bombki), ale działa z załączonym loaderem (wystarczy że loader i oraz będą w jednym katalogu).

1,647

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

A tak swoją drogą, czy byłyby jakieś osoby zainteresowane, gdyby np. planowana była seria tych kart ?
Oczywiście deklaracje bez zobowiązań, tak z ciekawości pytam i jako ewentualny argument dla autora, że warto nie skreślać tematu :)

1,648

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Jest szansa na to, że zostanie wznowiona produkcja tej karty.
Napisałem z ciekawości do autora tegoż rozwiązania i odpisał że zbiera materiały i jak uzbiera, to się podzieli, bo są chętni do rozwijania tegoż produktu :)

Dla niezorientowanych, chodzi o tę kartę:
http://gem.win.co.nz/mb/atarihw/galaxy.html

1,649

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Sprawdź częstotliwości (pozioma?) w parametrach monitora, jak będzie 15 to odpali :)

1,650

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

http://pinouts.ru/VideoCables/9to15VGA_pinout.shtml

Ale na zwykłym VGA to kolorów nie uzyskasz, potrzebny jest monitor multisync.