1,676

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jak najbardziej - jeżeli znajdziesz to odrazu ślij na majla

1,677

(12 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jak sie wlasnie dowiedzialem na jednym warezowym forum juz mozna posciagac sobie dane z pewnych dysków by polskie MSZ:)

oj gepard gepard.....

MOD MESSAGE: sklep zamknięty. Z opisu forum: 'Handlujemy tylko rzeczami związanymi z atari' :) Idzta do bałagana ...

1,678

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Piguła: jak miło słyszeć, że marzyłeś o flaszce  :D  :D  :D  ja F030 mam od stycznia 1994 roku i wydałem wtedy ponad 30 baniek, hehe.. ale warto było...

hehe mam już małe Atari, większego brata ST wiec brakuje mi już tylko Flaszki (ine licze konsol ... o jaguarze też myślę....)

1,679

(20 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Obiecuję, że za rok stanę na głowie i położę się na dupie, żeby przyjechać.

Pamiętam, jak jechaliśmy z Vaskiem i Vasx wjechał do potoku po ciemku. Wypychał nas Ptica w gorsecie z połamanym kręgosłupem ;).

A mnie się wydaje że to właśnie Ty najbardziej udzielałeś się przy wypychaniu autka co zresztą było widać potem na najbliżesz stacji benzynowej  :twisted:

1,680

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

spoko wyczaje co jeszcze tam jest pod maską i może się skuszę ;)

1,681

(22 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

i jeszcze sobie przypomnialem ze kiedys mialem fajna gierce co sie zwała Hawkquest w wersji dla 130-tki...2 dyski jakos zajmowała.

Gepcio wyciągnałbyś te dyski z szafy atrki by się porobiło.... ps aż szlaq mnie trafia jak pomyślę, że wszystkie dyski Gumiego trzyma Casper....

1,682

(33 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

A może zaprzestańmy pisać na to forum i wróćmy do snaila i magazynów dyskowych...  Wtedy będziemy bliżej atari... :lol:   :P  :D

Ja jestem za!!! Mój listonosz na pewno by sie ucieszył  :twisted:

1,683

(11 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Cover czaderski...  :P

1,684

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Mam małe pytanko po ile na rynku wtórnym chodzą Falcony gołe nie wypasione (bo mam okazję wyrwać sprzęcik o którym marzę od paru latek wraz z oryginalnym Calamusem za 800zł a nie chciałbym przepłacić....)

1,685

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Aha... :^)
Z ciekawosci: nie daloby sie zrobic sio2ide na czyms innym niz atmega (z ogolnie dostepnych scalakow)  - pytanie czysto teoretyczne.

Dać by się na pewno dało - ale Azbest tak jak mówiłem chodzi o koszty wątpie aby udało sie zrobić to taniej...

ps. Mam już 1/3 fajnego artka o budowie sio2ide 4.2 wraz ze zdjęciami obrazującymi poszczególne etapy składania zabaweczki... niestety mam mało czasu -tylko 3/2 wolnego dnia tygodniowo wiec bardzo powoli idzie mi dalsze składanie i dopisywanie...

1,686

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

USB montować nie musisz - mozna zrobić sio2ide bez usb a samego Atmelka to raczej nie zastąpisz bo i po co.....

1,687

(16 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ps. ludki jezeli znacie jakies inne rodzaje turbo to dajciue znac wraz z jego instrukcja ;) na jakiej zasadzie działa ;]

W Łodzi królowało turbo UM/ATT/AST firmy Unerring Master czy jakoś tak (generalnie to ta firma produkowała Ram-Carty dla Avalonu!

1,688

(0 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Szukam procedurek w asemblerze do wyświetlania TIPÓW Hipów i Ripów z miarę zjadliwym opisem.... jeżeli ktoś posiada to słać na majla..

1,689

(81 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Wedle życzenia:
================

http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/01.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/02.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/03.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/04.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/05.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/06.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/07.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/08.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/09.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/10.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/11.jpg
http://marcin.prusisz.strong.paw.pl/bigzine/12.jpg

Objętość jednego pliku 1~2MB

1,690

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja też wyrwałem ostatnio kolejną mała atarynkę w idealnym stanie od jednego z moich obecnych szefów (leżała biedna w szafie i sie kurzyła) a tak przy odrobinie pracy zarzuce do wnętrza 1MB Ram, Stereo Covoxa i sio2ide....

1,691

(6 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

jak ktoś już otrzymał pozycję na majla to niech się podzieli!

1,692

(31 odpowiedzi, napisanych 24h Compo)

Anj, normalnie na tej fotce wygladasz jak Ars :)

brakuje tylko paru napisów czarnym makerem na czole i Ars jak ta lala ;)

1,693

(9 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Witam

Coś złego stało się z moją Atarką (gołe 800XL) - przestała mi działać stacja i sio2pc, chociaż magnetofon działa ok.
Czy ktoś może wie co się stało?

na 99,9% padnięty pokey i tak jak ktoś już napisał pięknie nada się na Stereo:)

1,694

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A wiec rozkmina jest taka:

Mialem reinstall windy i co sie z tym wiaze reinstall APE. No i mam problema. Qmeg elegancko widzi to co jest podpiete pod dowolna stacje, da sie nawet zbutowac z APE, ale jak zbutuje sie z HDD na ktorym siedzi sparta (cart ze spartaX plugniety) to juz Atarka tego co jest udostepniane przez APE nie widzi.

Łots rong? Mial ktos taki przypadek?

A pan kierownik dobrze ustawił opcje w Ape ? Zmienił może opcję Serial Control na RI??

1,695

(18 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Sformatuj dyskietke w dosie komenda format a: /f:720.

Niestety i tak wszystkich obrazów w ten sposób nie przeniesie na dyskietki!
Na ST/STE niektóre programy zajmowały ponad 900KB na dyskietce i co gorsza z reguły wszystkie fajniejsze gry :(
Ja do formatowania dyskietek uzywam Dos Navigatora - na głowe bije norton commandera (na pewno w przypadku formatowania dyskietek).
Dodatkowo mogę dodać, że masę oprogramowania jest w formacie programu fcopy pro (obrazy dyskietek z rozszerzeniem *.dim) Oprogramowanie to nie działa na gołym ST z 1MB Ramu - no chyba, że ktoś ma dwa napędy dyskietek!!!! Dlatego ja do rozpakowywania czy też konwertowania takich obrazów do formatu *.ST lub *.MSA używam emulatora ST na piecu.

1,696

(17 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Długo zastanawiałem się nad tym co i gdzie napisać. Doszedłem do wniosku, że post w tym dziale będzie najlepszym sposobem aby pożegnać się ze sceną i z przyjaciółmi których tak wielu na niej poznałem, a nie chciałbym kogoś pominąć.

W moim życiu prywatnym bardzo wiele czasu poświęcałem swojej pasji jaką było małe Atari, niestety po wielu zawirowaniach życiowych tego czasu już nie mam, nowa praca, nowe obowiązki a tym samym troszeczkę inna hierarchia priorytetów. Więc jestem zmuszony ograniczyć kontakt ze sceną. Na pewno do końca stycznia będzie można się ze mną kontaktować via email potem mogę mieć problemy z odbiorem poczty.
(zawsze zostaje jeszcze ewentualnie droga tradycyjna - poczta polska).
Na pewno w miarę możliwości będę starał się śledzić dalej losy sceny, ale już nie z taką częstotliwością jak dotychczas.

ps. Sikor daj mi znać na GG lub emailem co mam zrobić z Twoim kompem - nie jestem w stanie go naprawić a chciałbym do końca ze wszystkimi się rozliczyć aby mieć czyste konto.

1,697

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

I wszystko jasne...

http://demonstracja.scene.pl/emulatory/transfer.htm

1,698

(19 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Szukając googlem natrafiłem na coś takiego:

http://www.abbuc-raf.de/sio2pc_e.htm

Wszystko pięknie i ładnie ale to jest kabelek do podpięcia małego Atari z ST, a mnie chodzi o spięcie ST z Piecem i odpalanie softu z obrazu *.st *.msa lub *.dim na dużym bracie...

1,699

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Stryker Co ty się tak uparłes na te casy.... jak tak bardzo kochasz piski z magnetu to ci mogę wav'a przysłać pocztą elektroniczną (preferujesz normal czy turbo :twisted: )

1,700

(19 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Pigula! Znalazlem kiedys "moj pierwszy list" od Ciebie. Bajera, z odwroconym krzyzem, etc.;) Chcesz skan?;)

Ptica wiesz nasza znajomośc zawsze była na śliskiej stopie - także nie wiem czy pośród 2MB danych znajduje się Twój pierwszy list poza tym jestem tak wstawiony że ledwo trafiam w literki na klawiturce pc wic jak mozesz skan slij na majla bede wdzięczny a policzymy sie na lascie ... nowa pozycja murowana...