Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 68 z 91)
jak najbardziej - jeżeli znajdziesz to odrazu ślij na majla
jak sie wlasnie dowiedzialem na jednym warezowym forum juz mozna posciagac sobie dane z pewnych dysków by polskie MSZ:)
oj gepard gepard.....
MOD MESSAGE: sklep zamknięty. Z opisu forum: 'Handlujemy tylko rzeczami związanymi z atari' :) Idzta do bałagana ...
Piguła: jak miło słyszeć, że marzyłeś o flaszce :D :D :D ja F030 mam od stycznia 1994 roku i wydałem wtedy ponad 30 baniek, hehe.. ale warto było...
hehe mam już małe Atari, większego brata ST wiec brakuje mi już tylko Flaszki (ine licze konsol ... o jaguarze też myślę....)
Obiecuję, że za rok stanę na głowie i położę się na dupie, żeby przyjechać.
Pamiętam, jak jechaliśmy z Vaskiem i Vasx wjechał do potoku po ciemku. Wypychał nas Ptica w gorsecie z połamanym kręgosłupem ;).
A mnie się wydaje że to właśnie Ty najbardziej udzielałeś się przy wypychaniu autka co zresztą było widać potem na najbliżesz stacji benzynowej :twisted:
spoko wyczaje co jeszcze tam jest pod maską i może się skuszę ;)
i jeszcze sobie przypomnialem ze kiedys mialem fajna gierce co sie zwała Hawkquest w wersji dla 130-tki...2 dyski jakos zajmowała.
Gepcio wyciągnałbyś te dyski z szafy atrki by się porobiło.... ps aż szlaq mnie trafia jak pomyślę, że wszystkie dyski Gumiego trzyma Casper....
A może zaprzestańmy pisać na to forum i wróćmy do snaila i magazynów dyskowych... Wtedy będziemy bliżej atari... :lol: :P :D
Ja jestem za!!! Mój listonosz na pewno by sie ucieszył :twisted:
Mam małe pytanko po ile na rynku wtórnym chodzą Falcony gołe nie wypasione (bo mam okazję wyrwać sprzęcik o którym marzę od paru latek wraz z oryginalnym Calamusem za 800zł a nie chciałbym przepłacić....)
Aha... :^)
Z ciekawosci: nie daloby sie zrobic sio2ide na czyms innym niz atmega (z ogolnie dostepnych scalakow) - pytanie czysto teoretyczne.
Dać by się na pewno dało - ale Azbest tak jak mówiłem chodzi o koszty wątpie aby udało sie zrobić to taniej...
ps. Mam już 1/3 fajnego artka o budowie sio2ide 4.2 wraz ze zdjęciami obrazującymi poszczególne etapy składania zabaweczki... niestety mam mało czasu -tylko 3/2 wolnego dnia tygodniowo wiec bardzo powoli idzie mi dalsze składanie i dopisywanie...
USB montować nie musisz - mozna zrobić sio2ide bez usb a samego Atmelka to raczej nie zastąpisz bo i po co.....
ps. ludki jezeli znacie jakies inne rodzaje turbo to dajciue znac wraz z jego instrukcja ;) na jakiej zasadzie działa ;]
W Łodzi królowało turbo UM/ATT/AST firmy Unerring Master czy jakoś tak (generalnie to ta firma produkowała Ram-Carty dla Avalonu!
Szukam procedurek w asemblerze do wyświetlania TIPÓW Hipów i Ripów z miarę zjadliwym opisem.... jeżeli ktoś posiada to słać na majla..
Ja też wyrwałem ostatnio kolejną mała atarynkę w idealnym stanie od jednego z moich obecnych szefów (leżała biedna w szafie i sie kurzyła) a tak przy odrobinie pracy zarzuce do wnętrza 1MB Ram, Stereo Covoxa i sio2ide....
jak ktoś już otrzymał pozycję na majla to niech się podzieli!
Anj, normalnie na tej fotce wygladasz jak Ars :)
brakuje tylko paru napisów czarnym makerem na czole i Ars jak ta lala ;)
Witam
Coś złego stało się z moją Atarką (gołe 800XL) - przestała mi działać stacja i sio2pc, chociaż magnetofon działa ok.
Czy ktoś może wie co się stało?
na 99,9% padnięty pokey i tak jak ktoś już napisał pięknie nada się na Stereo:)
A wiec rozkmina jest taka:
Mialem reinstall windy i co sie z tym wiaze reinstall APE. No i mam problema. Qmeg elegancko widzi to co jest podpiete pod dowolna stacje, da sie nawet zbutowac z APE, ale jak zbutuje sie z HDD na ktorym siedzi sparta (cart ze spartaX plugniety) to juz Atarka tego co jest udostepniane przez APE nie widzi.
Łots rong? Mial ktos taki przypadek?
A pan kierownik dobrze ustawił opcje w Ape ? Zmienił może opcję Serial Control na RI??
Sformatuj dyskietke w dosie komenda format a: /f:720.
Niestety i tak wszystkich obrazów w ten sposób nie przeniesie na dyskietki!
Na ST/STE niektóre programy zajmowały ponad 900KB na dyskietce i co gorsza z reguły wszystkie fajniejsze gry :(
Ja do formatowania dyskietek uzywam Dos Navigatora - na głowe bije norton commandera (na pewno w przypadku formatowania dyskietek).
Dodatkowo mogę dodać, że masę oprogramowania jest w formacie programu fcopy pro (obrazy dyskietek z rozszerzeniem *.dim) Oprogramowanie to nie działa na gołym ST z 1MB Ramu - no chyba, że ktoś ma dwa napędy dyskietek!!!! Dlatego ja do rozpakowywania czy też konwertowania takich obrazów do formatu *.ST lub *.MSA używam emulatora ST na piecu.
Długo zastanawiałem się nad tym co i gdzie napisać. Doszedłem do wniosku, że post w tym dziale będzie najlepszym sposobem aby pożegnać się ze sceną i z przyjaciółmi których tak wielu na niej poznałem, a nie chciałbym kogoś pominąć.
W moim życiu prywatnym bardzo wiele czasu poświęcałem swojej pasji jaką było małe Atari, niestety po wielu zawirowaniach życiowych tego czasu już nie mam, nowa praca, nowe obowiązki a tym samym troszeczkę inna hierarchia priorytetów. Więc jestem zmuszony ograniczyć kontakt ze sceną. Na pewno do końca stycznia będzie można się ze mną kontaktować via email potem mogę mieć problemy z odbiorem poczty.
(zawsze zostaje jeszcze ewentualnie droga tradycyjna - poczta polska).
Na pewno w miarę możliwości będę starał się śledzić dalej losy sceny, ale już nie z taką częstotliwością jak dotychczas.
ps. Sikor daj mi znać na GG lub emailem co mam zrobić z Twoim kompem - nie jestem w stanie go naprawić a chciałbym do końca ze wszystkimi się rozliczyć aby mieć czyste konto.
Wszystko pięknie i ładnie ale to jest kabelek do podpięcia małego Atari z ST, a mnie chodzi o spięcie ST z Piecem i odpalanie softu z obrazu *.st *.msa lub *.dim na dużym bracie...
Stryker Co ty się tak uparłes na te casy.... jak tak bardzo kochasz piski z magnetu to ci mogę wav'a przysłać pocztą elektroniczną (preferujesz normal czy turbo :twisted: )
Pigula! Znalazlem kiedys "moj pierwszy list" od Ciebie. Bajera, z odwroconym krzyzem, etc.;) Chcesz skan?;)
Ptica wiesz nasza znajomośc zawsze była na śliskiej stopie - także nie wiem czy pośród 2MB danych znajduje się Twój pierwszy list poza tym jestem tak wstawiony że ledwo trafiam w literki na klawiturce pc wic jak mozesz skan slij na majla bede wdzięczny a policzymy sie na lascie ... nowa pozycja murowana...
Znalezione posty [ 1,676 do 1,700 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.080 sekund, wykonano 22 zapytań