Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 68 z 122)
Niedobry monitor, brzydki, tfu, tfu.
lemiel napisał/a:Ale to załaduje tylko jeden bajt, czy następne, w np. 130 XE też?
Podejrzewam, że dodatkową pamięć musisz sobie obsłużyć samodzielnie, aloader po prostu zawinie się wokół 64K i dalsze bajty będzie ładował od początku pamięci (ZPG).
Co kto lubi. O ile długość ma znaczenie :P
MyDłOS - czysta przyjemność.
@seban: FLD znam :) ładny efekt chyba jeszcze z '90. Ciekawi mnie tylko czy mogą sobie tak dowolnie, jak my zmieniać co linię skanningową/tekstową adres pamięci ekranu (co do bajta, bo to pomocne przy skrolu poziomym). Bo zdaje się pamięć ekranu leży sztywno w konkretnym wybranym banku RAM.
@grzybson: kiedy włączasz skrol poziomy w dlist, wtedy linia ma rozmiar 48 bajtów lub 24 bajty (tryby tekstowe podwójnej szerokości) choć na ekranie wyświetlana jest tylko część określana szerokością ekranu, adresem w lms i hscrollem.
Na C64 nie mają wyjścia - ekran zwęża się z 40 do 38 znaków, a my mamy displaylist i obszar 4kB.
Tokenami mogą być skoki do procedur a tokeny można umieszczać na stosie.
Ten akurat może mieć część programu w RAMie.
I bąbelków do szampana :P
innuendo napisał/a:Może i ja coś w podobie walnąć powinnam? :P
Wyobrażam sobie:
"Znam swoją wartość i nie dam się omamić byle komu. Musisz:
- mieć wszystkie konsole jakie wyszły na świecie od 1960,
- nabijać minimum milion punktów w MarioBros,
- słuchać i lubić chiptuny ze wszystkich układów Yamahy jakie kiedykolwiek wyszły,
- pikselować grafikę na poziomie najwyżej punktowanych prac na atarowskich party,
- umieć jeździć na parties po całym świecie i nie opuścić żadnego aż po grób."
Wysokie wymagania Innu ;P
Edit: "Zamierzam się pokazywać z Tobą na najlepszych komputerowych parties, więc nie możesz być zwykłym lamerem".
Eeee wzornictwo komputerów Atari do dzisiaj się broni. Nie widzę powodu na zmienianie takiego pięknego Falcona w peceta. Jakimś kompromisem byłaby obudowa osobnej paczki i klawiatury zachowującej piękny Atarowski wygląd :)
"Znam swoją wartość" :D Kobiety są zdecydowanie traktowane przez mężczyzn zbyt bezprzedmiotowo.
Póki co nikt nie ma SoundBoarda, ale niektórzy mają VBXE i na tym można odpalić rdzeń - jest w paczce na http://spiflash.org/block/15.html (cores/current/v1sndbrd.xbf i cores/current/v2sndbrd.xbf).
Konnektor z wyjścia VBXE należy podłączać:
- R = Left Audio Out
- B = Right Audio Out
- GND = GND
W VBXE1 należy dolutować szeregowo oporniki 75..120 Ohm do każdego wyjścia RGB.
Mnóstwo tego! Bardzo dziękuję. Szczególnie fajne są poprawki zw z dźwiękiem (panorama)!
Poprawiłem nieco NEO player.
Wersja 0.3 playera modułów .NEO dla SDX grającego przez Candlowego SoundBoard'a. Póki co można sobie odpalić odpowiedni rdzeń na VBXE albo posłuchać Altirrą.
Zmiany:
- często używane parametry w zmiennej środowiskowej NEOPLAYH,
- obliczanie czasu trwania utworu,
- wymuszenie maksymalnego czasu odtwarzania (/T [mmm:]ss[.dd]),
- detekcja SB pod $D700 (do tej pory sprawdzało $D600, $D500, $D2C0),
- wymuszenie adresu urządzenia (/A addr),
- panoramę podaje się przełącznikiem /P p1,p2,p3,p4 a nie jak dotychczas opcjonalnym parametrem.
Zmianie uległa też nazwa z NEOPLAY na NEOPLAYH (bo gra hardwarem, a nie syntezuje programowo).
Wszelkie bugi i żądania mile widziane.
Smacznego.
Rdzenie "A" to rdzenie bez emulacji rozszerzenia extram RAMBO; rdzenie "R" to rdzenie z emulacją RAMBO; rdzenie "G" to rdzenie dla Atari5200.
@Duddie: Raczej jak sześcian. Tylko jak tu jeździć na kwadratowych kołach (haha "Do dzieła Kleopatro!" :])?
@drygol: To by się chyba na dłuższą metę jednak nie sprawdzało...
Edit: No i gęstość dość wysoka.
Edit 2: Sześcian też byłby fajowy! Nigdy nie wiadomo jaka liczba oczek wypadnie ;]
grey/msb napisał/a:@mono: +100 !!!
Nieeee. Dziewczyny 100+ mnie nie interesują. Ja tradycyjnie łącznościowo +90-60-90.
Może zaimplementowali już Rapidusa...? ("film jeszcze nie nakręcony, a piraci już go dają w jedynce" (c) Superprodukcja by Machulski)
Dzięki Drac030. I użytkownikom za opinie :)
grey/msb napisał/a:Jak będzie trzeba, to zrobi się show dla Pań - w osobnym pomieszczeniu :D
W kantorku.
Znalezione posty [ 1,676 do 1,700 z 3,049 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.104 sekund, wykonano 22 zapytań