nawiązując do historii komputerów powinniśmy otworzyć w garażu firmę która zajmie sie produkcją nowych płyt do Atari XE/XL :) to dopiero będzie reaktywacja
na pierwszych wspólników proponuje Steve-a Jobs-a i Wozniaka :)
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Obrazy w 1024 kolorach na VBXE Nowy konwerter i przeglądarka obrazów dla rozszerzenia VBXE pozwalają wyświetlić aż 1024 kolory.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
atari.area forum » Posty przez tebe
nawiązując do historii komputerów powinniśmy otworzyć w garażu firmę która zajmie sie produkcją nowych płyt do Atari XE/XL :) to dopiero będzie reaktywacja
na pierwszych wspólników proponuje Steve-a Jobs-a i Wozniaka :)
kłamiecie jak z nut
Qmeg, DOSII6.4
zawsze możesz zaznaczyć że gra wymaga dopałki Pasia
może pod emulatorem działa, na mojej atarce z 1MB by Pasiu juz nie
jest pare animacji wykorzystujących dostęp Antica do pamięci rozszerzonej, jednak takie zachowanie Antica nie przyjęło sie jako standardowe, lepiej jest posiadać więcej pamięci niż tego typu funkcjonalność
dlatego jeśli chcesz aby Twoj program korzystał z pamięci dodatkowej i zadziałał na każdym Atarku powinieneś umieszczać pamięć obrazu poza $4000..$7FFF
zdaje sie że w podobny sposób były pisane emulatory dla Nintendo64
ZRÓBTA przejściówkę do podłączenie karty AGP :)
a tak na serio to nie kombinujcie towarzyszu Electron tylko finalizujcie, bo kombinując można przekombinować
Electron czy Twoja karta będzie zgodna z którymś z DirectX - ów ;) ?
clc
lda z80_e
adc temp_z
sta z80_e
lda z80_d
adc #0
sta z80_dskoro TEMP_Z jest 1-bajtowe to możesz zapisać tak:
clc
lda z80_e
adc temp_z
sta z80_e
scc
inc z80_dmoże emulator zegarka, powinno sie udać
największa atrakcją najbliższego party niewątpliwie będzie spotkanie XXL + Draco :) będzie sie działo :)
XXL odpal na tym emulu ZX jakis benchmark, np. zamalowanie całego ekranu pixel po pixlu, czas wykonania tego zadania podziel przez 7 i otrzymasz szybkość na dopałce Pasia
przepisanie kodu na 65816 to wzrost srednio o 1/3, wiec na dopalce Pasia kod 65816 może być jakies 9x szybszy od niedopalonego 6502
a nie lepiej jakiś fundusz powierniczy, gdy uzbieramy juz miliony będziemy mogli wznowic produkcje XE/XL :)
:) gratulacje, projekt nabiera tempa
czy przewidujesz Draco wersje dla 65816 ?
może Pasiu odpali toto na 14MHz i powie nam ile czasu to trwa na dopałce
p.s.
chyba że Draco już ma dopałke Pasia
2. jak wyobrazacie sobie zrobienie mapy kolorow? 2 drogi, albo olac mape kolorow albo migajacy obraz na 1 planie mapa kolorow w trybie gtia na drugim bitplan w hiresie?
olać mape kolorów, jak pojawi sie VBXE wtedy bedzie mozna dodac mape kolorów
4,5% w tej fazie nie jest wcale takim złym wynikiem. Jak po optymalizacji uda sie zrobic około 30% to nawet będzie mozna coś z tym zrobić... ;)
30% to tylko z dopałką Pasia 14MHz
najszybszy to pewnie będzie translator na PC, który przetworzy kod ZX-a na kod 6502, typu parametry w rejestrach AXY, JSR obsługa rozkazu ZX-a (jeśli wystarczą 3 rejestry 8bit na parametry), czyli sprowadzałoby się to do napisania biblioteki obsługi poszczególnych rozkazów ZX-a dla 6502 (65816) no i takowego translatora
skoro jest przeszło 500 rozkazów CPU, to wasze w/w przykłady dekodują ich max 256
ja słyszałem że nowe rozkazy można stworzyć przez łączenie innych rozkazów
użycie 65816 przekonałoby do niego bardziej opornych, w końcu poważne praktyczne zastosowanie
p.s.
na C64 jest emul basica ze Spectruma, pozatym możliwości graficzne C64 bardziej nadają się na emulacje kolorowego HiRes-u Spectruma
pewnie zwróciliście uwage na taki szczegół, maszyna emulująca inną maszyne musi być od niej kilkakrotnie jeśli nie kilkanaście razy szybsza
tak więc poczekajcie aż pojawi sie dopałka 14MHz, albo napiszcie taki emul mimo wszystko i zadedykujcie go Pasiowi, wtedy może go zmobilizujecie
ja pamietam że w którymś z dem WFMH ktoś wspominał że przenoszenie duchów z C64 polegało na wpatrywaniu się w ekran TV i przenoszenia ducha pixel po pixlu, ja dziękuje za taką konwersję :)
jeśli zależy Wam na duchach z C64 to mam ich sporą kolekcję w formacie animowanego GIF-a a zassałem je z netu, są strony poświęcone duchom, wręcz scena riperów wycinających z różnych platform sprzętowych animowane pierdoły
tak że google w dłoń i do boju
cc65 nie nadaje sie do wiekszych projektow ze wzgledu na swoją pamieciozerność, już był jeden port OS-a z C64 na XE/XL, który musiał zostać okrojony ze względu na problemy z pamięcią
epi, wiem że sprawdzałeś to z tymi dwoma komputerami, podpowiem Ci że wpływ na spadanie ma ciężar takiego przedmiotu, warunki są zbliżone, no chyba że jeden komputer upuszczałeś od strony zawietrznej a drugi przeciwnie, oznaczało by to że Twój mózg jest w stanie embrionalnym, więc trzeba się nad Tobą tylko litować i modlić abyś nie zapomniał jak się oddycha :P
najuczciwsza metoda:
- bierzemy dwa komputery, których szybkość chcemy porównać
- puszaczamy je z 10 piętra
- ten, który najszybciej przypierdoli w glebe wygrywa :P
a gdzie masz na przerwaniu odkładanie i zdejmowanie wartosci rejestrow, chyba nie jesteś aż tak zaawansowany aby z tego rezygnować
atari.area forum » Posty przez tebe
Wygenerowano w 0.440 sekund, wykonano 3 zapytań