Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
MyAES 0.99 Beta 8 Nowa wersja MyAES z poprawkami błędów
Działające RM800XL! Na X pokazano działającą replikę RM 800XL - to ważny krok w stronę gotowego produktu.
PyDPainter 2.2.0 Pixel art w stylu Deluxe Paint.
SillyVenture 2025SE - nowe wiadomości Ruszyła sekcja regulaminów i uploadu prac. Zaktualizowano regulamin i dodano nową kategorię muzyczną
Doom8088 dla Atari ST Nowy port Dooma na Atari ST bazuje na wersji dla 8088 i wspiera tylko pierwszy epizod
Opcje wyszukiwania (Strona 7 z 7)
Strony Poprzednia 1 … 5 6 7
Niezmienia to faktu, że pliki rapider'a niedziałały w T2000.
Co do kopierów to wiem coś o tym :) Pamiętam jak Rolex puszczał bańki z nosa, że 13 latek złamał jego super hiper szyfrowanie. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka :P
CorwinAmber raczej nie był kopiowalny. Bardzo charakterystyczny - preloader w normalu, krótka sekwencja w turbo, pauza , reszta pliku. Ale mogę się mylić, bo rodzice kupili mi blaszaka jak dostałem się do liceum i atari poszło na półkę.
Ja przymierzam się do Standalone HxC Floppy emulator - wg mnie jest to ciekawsze rozwiązanie dla kolekcjonerów niż SATAN
http://hxc2001.free.fr/floppy_drive_emu … pyemulator
Co prawda to nie dysk twardy, ale jest multi-platformowy.
To nie jest turbo od Brodatego. Jego było na tekturce i z dodatkowym kabelkiem. Rapidera montowali tylko na Chrobrego no i oczywiście w ROBOSOFT, ale tylko na specjalne zamówienie. :) RAPIDER'a charakteryzował preloader dołączony do każdego pliku w TURBO. Oprogramowywał je Radek Popławski.
Leży i nabiera mocy urzędowej :)
Bez kabelka który został adaptowany do SIO2SD.
Bez klapki, która jak to bywało w większości magnetofonów wylatała :P
Turbo założone 20 lat temu. W odróżnieniu od TURBO 2000 montowanego przez Brodatego nie miał dodatkowego kabelka.
Kondensator ceramiczny we wtyczce. RAPIDER 7500 podobno był szybszy (wg mnie tylko bardziej piszczał) :)
100% zgodności z TURBO 2000
Czerwony kabelek (fot.3) dospawany przeze mnie po awarii - nikt nie mógł dojść co się spsuło i dlaczego to działa :)
Paski napędowe na miejscu ( dłuższy został zastąpiony gumką recepturką )
Widok ogólny:

PCB góra:

PCB spód:

Jak w temacie oddam do rozrysowania / zamienie za PCB cartridge'a w PDF'ie bo nie chce mi się go rysować w Eaglu (brak bibliotek szyny carta i sufmiarki)
jak w temacie
zasilacz może być uszkodzony - istotna dla mnie jest wtyczka do stacji
GG:4344964
Witam,
Potrzebuje uruchomić stację CA2001 - brak zasilacza oryginalnego
Może ktoś posiada taki zasilacz i mógłby rozrysować układ napięć we wtyczce?
Będę wdzięczny
Znalezione posty [ 151 do 156 z 156 ]
Strony Poprzednia 1 … 5 6 7
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.010 sekund, wykonano 51 zapytań