Chłopaki odświeżę temat:
Czy istnieje programu do transferu plików z PC na Atari?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
atari.area forum » Posty przez skofrant
Chłopaki odświeżę temat:
Czy istnieje programu do transferu plików z PC na Atari?
Coś wiadomo na temat tej gry? Kiedy ma być oficjalna premiera?
Jest jakieś demko odstępne tej gry?
Dzięki chłopaki;-) w sumie macie racje z tym,że Atari TT za słabe na odtwarzanie mp3;-) może te wav będzie lepszym rozwiązaniem.
Swoją drogą ciekawe,czy jest jakiekolwiek turbo do Atari TT na procku 060
Cześć wszystkim,
Ktoś z was orientuje się,czy są komercyjne i niekomercyjne programy do odtwarzania plików mp3 na Atari TT?
Jesionen Hospes;-) jestem za;-)
Ja i Atarowiec i Amigowiec stary;D hehehe;-)
Jesionen,
Naprawiasz zdechłe fdd w Atari? bo moja stacja nie wydaje za dużo dźwięków;-) i nie czyta dyskietek:/
Dziękuje:-)
Widze,że jesteś z Tczewa:-) a Ja z Elbląga.
Jesionen,
A kartę Cf jakiej marki masz i jaką pojemność?
Podstawkę akurat mam pod procesor.
a jest jakiś inny sprawdzony adapter Cf,który spokojnie zmieści się w obudowie STE?
Podjąłem decyzję i kupiłem ten o to kontroler
https://www.ebay.com/itm/Interface-IDE- ... SwALdcYFzW
Teraz tylko pytanie jaka karta CF będzie działać bezproblemowo w Atari STE? konkretny model? pojemność?
Jaki adapter najlepiej kupić do karty CF?
Może ten?
https://mini-itx.com.pl/p/28/157/adapte ... soria.html
Dzięki chłopaki za wszystkie odpowiedzi;-)
Pomyślę o ultraSatanie z tym,że z tego co wiem to urządzenie zewnętrzne jest.
Ktoś tego ultraSatana zamontował wewnątrz Atarynki? jeśli tak,to mógłby się podzielić wiedzą jak to dokładnie zrobić?
A powiedzcie Mi...Jak już będe miał ten działający kontroler IDE do STE i wrzucona karta CF to w jakim formacie mam ją formatować? Fat16? Fat32? jakie maksymalnie wielkości obsłuży TOS 2.06 lub EmuTos partycje w Atari STE?co z softem? to jest jakiś zmodyfikowany jak w Amidze Whdload?
Tylko,że Ja szukam wyłacznie wewnętrznego kontrolera...
Nie chce żadnych zewnętrznych kontrolerów.
Cześć chłopaki,
Mam do was kilka pytań odnośnie tych dwóch wewnętrznych kontrolerów IDE STE
1. https://www.yaronet.com/topics/187889-i ... s-a-lappui
2. https://www.sellmyretro.com/offer/detai ... -ste-13693
Który jest lepszy? Tzn mam na myśli łatwiejszy w montażu stabilniejszy?
Chyba trzeba podłaczyć przewód pod TOSa i jeszcze w jedno miejsce?
Czy bezproblemu będzie współpracować z Atari 1040 STE?
Jakie karty CF będą współpracować bezproblemowo z tymi kontrolerami?(pojemność i model nazwa karty CF)
Jak formatować w jakim systemie partycje?
Gdzie znajde gotowy działajacy soft odpalany z dysku karty CF
Z góry dziękuje za odpowiedzi:-)
U mnie jest równe zażółcenie obudowy.
Ja jednak wole mieć europejski (najlepiej bloku wschodniego)wyglad Mojego Atari:-)
A Tobie jak wyszedł efekt końcowy odżółcania Atari z wtym perhydrolu?
Bo czytałem kilka opinii,że perhydrol słabo sciąga ten żółty nalot z obudowy.
Tak zażółcenie jest jednolite.
Dziękuje za rade i tak też zrobie...kupie ten roztwór perhydrolu.
Cześć wszystkim,
Mam takie pytanie do was.
Posiadam dwa modele Atari STE jeden to 520STE a drugi 1040STE.
Ten pierwszy kiedyś wybielałem kremem fryzjerskim(ale już nie pamiętam,czy był to roztwór 12,15 czy 18%) i pozostały na nim plamy.
Wobec tego powtórzyłem ten sam zabieg,ale tylko trochę zeszły ;
resztę jakoś udało mi się ciężkim trudem usunąć pod wodą i gąbka z płynem no mycia naczyń.
Teraz boje się,że jak zacznę wybielać te drugie Atari STE to znów będą plamy:/
Macie jakaś skuteczną metodę na to żeby do tego nie doszło przy wybielaniu?
Wybielałem już Amigi i tam takich sytuacji nie miałem jak przy wybielaniu obudowy od Atari STE
proszę o pomoc i rady dziękuje;-)
Dzięki chłopaki za dobre rady;-)
To może jest jakieś turbo np na procesorze MC68020 lub MC68030 do STE?
Jak w temacie,
Czy jest możliwość zamiany TOS 1.62 w STE na np EmuTOS? Jak wtedy z kompatybilnością?
Czy system FreeMiNT można wgrać na dysk twardy lub karte CF w STE i uruchamiać go zamiast TOS 1.62?
Mógłbym was prosić o więcej szczegułów?
Dziękuje
Jezu... A czy ja kogoś zmuszam do kupowania? Napisałeś że nie chcesz i ok - ja z tym problemu nie mam. Po co powtarzanie czegoś co wyraźnie napisałem, po co licytowanie (przecież to "nie dom aukcyjny"), po co żale że drogo. Ja rozumiem że nie chcesz (czy ze kolega skofrant nie chce ani tyle). Zaproponowałeś cenę która mi nie odpowiada i ok.
A domysły koledzy radzę zachować dla siebie - dobra stara zasada mówi: jak nie wiem to się nie wypowiadam (a jak chce wiedzieć to pytam). Chyba że chcecie z forum robić śmietnik to walcie śmiało - dorzucę parę domysłów od siebie - być może celowo falcona zepsulem, byc może chce kupującego oszukać, byc może wcale tego Falcona nie mam, być może to ZX spectrum, byc może mam żylaki odbytu. Być może jutro rano coś jeszcze wymyślę.
Nie obraź się damanloox,ale naprawdę cena jest zbyt wysoka za uszkodzony egzemplarz Falcona.
Jakiś czas temu widziałem w prywatnym ogłoszeniu na gumtree.com(w przeliczeniu na złotówki) Falcona za około 1700zł sprawnego w kartonie z rozszerzoną pamięcią i kilkoma grami.
Żeby nie to,że nadwyrężyłem domowy budżet na kupno Atari TT oraz Amigi 3000 to na pewno kupiłbym z tego ogłoszenia falcona.
Cześć,
Czy ktoś z was dysponuje szablonem oryginalnego kartonu do Atari STE?( w bardzo dobrej jakości)
Z góry dziękuje:-)
Ale to nie dom aukcyjny... tylko forum miłośników komputów Atari.
Po za tym Falcon uszkodzony grzebany.Kolega dobrą cenę zaproponował maks 250 euro.
Ja nawet tyle bym nie dał.
Cześć wszystkim,
Mam takie pytanie:
Czy ktoś z was ma na sprzedaż kilka klawiszy do niemieckiej wersji klawiatury od Atari 1040 STE?
Dokładnie chodzi o te klawisze niżej:
ALTERNATE
UNDO
Clr HOME
I dwa klawisze z numerycznej
ENTER
Kropka .
Dziękuje
Ja jestem chętny na dwa egzemplarze tych płytek;-)tzn jeśli byłaby to wersja do Atari STE/Mega STE
Mam pytanie,ktoś z was jest wstanie złożyć taką kartę?
O kurcze to może przez to,że mam przerobionś stacje fdd z peceta w Atari.Dokładnie model sony mpf-920.
Dzięki panowie.
To teraz musze zlokalizować odważnego który taki dualtos mi zaprogramuje z przełącznikiem:-)
A bombek nie policzyłem.Zerkne jutro,ale coś mi się wydaje,że albo jest ich cztery albo pięć.
atari.area forum » Posty przez skofrant
Wygenerowano w 0.015 sekund, wykonano 59 zapytań