Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
TURGEN 9.4.4 Nowa wersja narzędzia TURGEN naprawia błędy w obsłudze wiersza poleceń.
Gearlynx 1.2.18 Emulator Atari Lynx doczekał się kolejnej wersji, przynoszącej mniejsze opóźnienia i liczne poprawki.
Demo na SidecarTridge dla Atari ST Nowe demo pokazuje niesamowite możliwości SidecarTridge.
Prototyp gry Raiden dla Falcona Prototyp zaginionej konwersji kultowego Raiden na Atari Falcon ujrzał światło dzienne.
Steem SSE 4.2.0 R11 Ukazała się aktualizacja Steem SSE, popularnego emulatora komputerów Atari ST dla systemów Windows i Linux.
Opcje wyszukiwania (Strona 70 z 134)
No i super, niech służy tak dobrze jak Małe ATARI :)
Mam sporządzone przez siebie ATR-y 16MB (format SDX) z binarkami gier polskich i niepolskich (te dodatkowo w podkatalogach z liter alfabetu) - idealne do użycia np. z loaderem MicroSpartaDOS. Mogę podesłać po weekendzie ;)
Również polecam Bosha, od 5 lat mam taki model i (odpukać) działa świetnie po dziś dzień na kiepskiej wrocławskiej wodzie ;)
http://www.euro.com.pl/pralki/bosch-bos ... -fpl.bhtml
Rodzice mają podobny model, ale od Siemensa (technicznie to w sumie to samo) i także sprawuje się bez zarzutu.
Pecus napisał/a:Zacząłem (i skończę, ale niestety tak się prorobiło że na razie przerwałem) implementować obsługę SIDE do tego loader
A to jest to, za co ja niezmiennie i mocno trzymam kciuki - MicroSpartaDOS wspierający partycje SDX z SIDE ;)
Mnie tylko zastanawia jedno, najpierw jest bum na rozszerzenia (RAM, dyski korzystające z transmisji równoległej, itp.), w przeciwieństwie do Commodorowców u nas większość miała gdzieś by dema czy gry chodziły koniecznie na 64 KB (ładowały się do EXT-RAM), a teraz tworzy się prąd odwrotny :D No dobrze, opcja zapisywania stanu gry / hi-score jest jakimś uzasadnieniem tego typu wynalazków jak xbios, ja choć mam współczesne ATARI z "dodatkami" do końca nie wiem co jest właściwą drogą... Bo z jednej strony fajnie, jak ktoś z seryjnym ATARI będzie mógł sobie odpalić grę, a z drugiej strony cała rzesza Atarowców u nas i w innych krajach ma rozszerzenia RAM, szybkie dyski, które "wyrzucimy do kosza" będąc zdanymi na doczytywanie poszczególnych leveli po SIO... I jak tu pogodzić to wszystko? ;)
Ja też korzystam z sapemu :P Ale wybrane SAPy zgrałem sobie na partycję SDX już dość dawno, także mimo wszystko player działał ;)
Do tego przydałby się player SAP dla ATARI, który odgrywałby wszystkie SAP-y, heh ;)
Haha, nie... Pisałem do postu #25 Nostiego, nie byłem na ostatniej stronie tematu, nie dałem cytowania i wyszedł klops ;) Już wyedytowałem poprzedni post i dodałem cytat, ufff :)
nosty napisał/a:Adam Klobukowski napisał/a:Nosty: to jakoś mało słyszałeś. 99% kredytów hipotecznych jest tak zabezpieczonych.
Heh, nie neguję: sama nazwa wskazuje - kredyt HIPOTECZNY ;)
Ale czy jest to jedyne zabezpieczenie? To po co banki żądają jakis zaswiadczen o zarobkach, weksli itp.?
Zreszta moze juz nie żądaja, faktycznie, ja kredyt bralem ladnych pare lat temu, procedury sie zmieniaja. Moze nastapilo poluzowanie zasad zabezpieczen kredytow. Jesli tak, to odszczekam i wiecej jadaczki nie otworze.
Zaświadczenie o zarobkach nie jest zabezpieczeniem kredytu, tylko podstawą określenia zdolności kredytowej delikwenta. I jakie weksle masz na myśli? Przecież w kredycie hipotecznym właśnie zabezpieczeniem jest owa nieruchomość. Wiem, bo mam - 30 lat :P
Chyba bardziej chodzi o to, żeby dało się uruchomić grę tę czy inną z urządzeń typu KMK, SIDE, itp. które są obecnie już dość powszechne, a nie tylko przez SIO...
I used it with TT and TT resolutions were displayed fine on my M1721A.
xxl mnie ubiegł, a o Tiger Attack pomyślałem po chwili i edytowałem :D
Screaming Wings albo Tiger Attack?
Tak, "wystarczy" - szczyt ergonomii ;). Przełączanie rdzenia jest średnio wygodne, lepiej byłoby to przełączać na ekranie tytułowym gry np.
Ryszard Niebezpiecznoręki napisał/a:(...)oraz zaimplementowano wsparcie dla VBXE.
Na komputerach z tym układem będzie można mnie podziwiać w wersji z mapą kolorów. Na standardowych konfiguracjach mapa kolorów będzie symulowana za pomocą konarów i lian.
Taka uwaga: świetnie, że gra wykryje sama VBXE i zaoferuje więcej kolorów, ale przydałaby się także opcja wł/wył. podstawowej kolorystyki na ATARI z VBXE, żeby móc zobaczyć/pograć także w zwykłą wersję,
Eee... Strzelanie baranka? To pewnie konwersja takiej gry flashowej na niej jest: http://www.garfield.com/fungames/sheepshot.html
:D
No to magia... XE, XL, C64, Amiga, TT... Wszystko to na różnych wejściach i różnych kablach działa u mnie dobrze.
@uicr0Bee
To co pokazałeś to nie jest cecha tego monitora, tylko jakaś wada Twojego egzemplarza lub kabla (skoro kilka Atarek i masz to samo).
Stare 800XL faktycznie nie mają w gnieździe "monitor" pełnego S-Video (brakuje bodaj chrominancji), ale można sobie zmodyfikować (ja tak zrobiłem) i doprowadzić (w Głuchołazach korzystałem właśnie z tego 800XL). Nowsze 800XL (te z Freddiem) bodajże już mają S-Video fabrycznie. W domu na codzień korzystam z Atarki z VBXE, dlatego wklejam zdjęcia zrobione przed chwilą z C-64 po S-video (kolory we Flimbo wyszły nieco przekłamane na zdjęciu i naprawdę nie ma też takiego efektu "mory" spod basica):


(no to teraz wyszedłem na Commodorowca :P )
Sprawny M1721A działa bez problemu po composite, S-video, RGB (Euro), VGA (testowane TT), itp.
Jakiego rodzaju kupa?
Ja używam z tym monitorem 800XL (S-video), 130XE (VBXE), C64 (S-video) i nie ma żadnego problemu.
A to przepraszam, ja próbuję z prawdziwego ATARI w duecie ICE-T + SIO2PC i dupa ;)
Coś "nie robi" ;) Niby łączy a potem "connection lost".
Ja polecam tę listę:
http://www.atariage.com/forums/topic/17 ... try2607934
(jest kilka całkiem porządnych BBS-ów, w tym jeden z nich postawiony na ST, choć chyba emulowanym ;) )
Ale jak "gdy zaczęły się PW". Czy w czasach forum na PHP BB nie było na forum PW lub w obecnym pojawiło się niedawno? ;) Pytam poważnie, bo nie pamiętam...
A sprawa ta jest jest wg mnie typową kwestią gustu -ktoś woli dodawać ileś filtrów na poczcie, a ktoś zalogować się do docelowego forum by prześledzić korespondencję z danej dziedziny ;)
Zaś sama funkcjonalność jest czymś zupełnie standardowym dla forum i ludzie z tego korzystają, więc... ;)
Też nie kumam, niemal na wszystkich forach z których korzystam funkcjonuje PW. Dodatkowo ma się w jednym miejscu historię korespondencji (odebrane, wysłane) z danej dziedziny a nie rozwaloną na skrzynce mailowej... I oczywiście jest przecież powiadomienie mailem o wiadomości, więc naprawdę nie rozumiem czemu niektórzy uznają PW za zło wcielone ;)
Nie chodzi o religię, bo to inne czasy, ale o agitację, że na PC wygodniej... A komuś widać wygodniej na Atarce i to cieszy :) Nawet jeśli elementem tej wygody jest po prostu czysta przyjemność obcowania z prawdziwym sprzętem :) Koniec OT ;)
Znalezione posty [ 1,726 do 1,750 z 3,330 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.100 sekund, wykonano 22 zapytań