Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Opcje wyszukiwania (Strona 70 z 329)
zeby gravity poszlo wystarczy miec komputer zgodny z a8 bit :-) a modyfikacje konstruowac zgodnie z dokumentacja atari :-)
nie obrazaj sie :-)
to sobie kup. wlacz, przestaw opcje na cpu na 56mhz, wylacz. odstaw na pulke
:D
tak, stanowczo powinienes sobie kupic. idealny przyklad pogoni za kroliczkiem, jak sam zobaczysz ze 100x szybszy kroliczek nie jest lepszy od zwyklego kroliczka to sie obudzisz ;-)
mozna isc w 65ce02 sam w sobie wydajniejszy (sa nawet modyfikacje) :-) albo w zegar, jak ktos chce to moze sobie zapuscic Eclaire w 6502 w 56Mhz :-) w testach 4x szybszy od najszybszego rapidusa a dodatkowa przewage ma taka ze mozna cpu spowolnic na czas rysowania ekranu tak, ze cyklowany obraz sie nie rozwala...
ile razy to odpalilem? raz zeby sprawdzic.
ciekawy jestem ile razy odpalane sa maszny po takic modach :-) ... laduja na pulce :D
no... Conan oryginalnie tez jest pakowany RLE :-)
3. licznik 7 bitowy, 7-bit w slowie kodujacym mowi o kopiowaniu stringa lub bajtu. bajt konca danych $80
okazuje sie ze sporo gier uzywa dekompresji:
The Goonies, przygodowki z grafika, tekstowki
i jest jeden ciekawy przyklad: Gorf wersja Cart jest tam dekompresor slownikowy (slownik zewnetrzny) uzyty do dekompresji wiecej niz jednego strumienia.
sprawdzilem jego wydajnosc i jest podobna do tej PP ...
to pozostawiam Tobie :-)
troszke poszperalem w pirackich kopiach z tamtego okresu ... i nie jest tak zle, ciekawostka jest gra "Beach Head" 83 rok ze wszystkich piratow (chyba z 6 roznych) mam wrazenie ze niezaleznie powstaly tylko 2 :-) ewidentnie widac ze piraci korzystali z kompresji!
w Beach Head znalazlem dwie rozne procedury kompresji RLE
1. ze slowami kodujacymi BF i CF (kiepsko bo np. pojedyncza dana "CF" bylaby kodowana 3 bajtami)
2. ta ciekawsza z licznikami 8 i 16 bitowymi :-)
ciekawe czy inne calodyskowki tez tak traktowali ;-)
kompresor podaje jakis ofset od poczatku spakowanych danych - takie bezpieczne miejsce do ktorego mozna depakowac nie nadpisujac danych jeszcze nie rozpakowanyc? czy na oko kodera? ;-)
dzieki :-)
faktycznie na ustawieniach Fast jest najefektywniejszy - tak jak mowisz, pewnie to kwestia malych plikow dla atari.
Nie odnosilem sie do Twojego posta :)
tu jest fajnie opisane: https://en.wikipedia.org/wiki/CSG_65CE02
czytany bajt nigdy nie jest interpretowany jako rozkaz, zawsze jeszcze raz jest czytany i interpretowany
(swoja droga ten cpu z linku wykonuje niektore rozkazy w 1 cykl)
no ciekawe, ciekawe :-)
i to ze tylko nielegalse moga miec 8 cykli...
czyli caly ten pipeline to sciema, nawet jak mamy 1 bajtowy rozkaz w drugim cyklu czyta kolejny bajt to po wykonaniu tego rozkazu i tak przeczyta jeszcze raz kolejny bajt...
---
raczej chodzilo mi o ten dokument: http://visual6502.org/wiki/index.php?ti ... ing_States
a konkretnie:
When T1 is displayed inside the seventh (bracketed) field, the external SYNC pin is also being driven high (by the node tested for T1) to indicate that the current memory read operation is for an instruction opcode.
a konkretnie:
Last cycle of all(*) opcodes
*-oprocz skokow...
Gdzies czytalem, ze 6502 pobiera nastepny rozkaz jeszcze w czasie wykonywania poprzedniego - w ostatnim cyklu.
Jesli to prawda to rozkazy skoku warunkowego pewnie maja to jakos rozwiazane ale mnie interesuje co sie stanie jesli kod programu znajduje sie w obszarze ktory wlasnie wykonywany rozkaz zmieni.
wykonujemy przykladowo rozkaz
A000: sta $d500
A003: lda #0
a po sta mamy pod adresem to:
A003: ldx #0
jaki bedzie efekt ?
jak wlasciciel pozwoli Ci zjesc na miescie to sobie zamowisz :)
kurczak... w sumie kielba bylaby lepsza
format PP to jakas tajemnica ;-) nigdzie nie ma opisu formatu danych... to jakas mutacja LZ
jesli ma tu ktos amige i sie nudzi ;-) to prosze o kompresje przykladowego pliku do PP z 5 wydajnosciami (Fast/ Medicore/ Good/ Very Good/ Best)
:D
panstwo z dykty
prosze nie siadac przy oknie bo psy sprawdzaja

od czego by tu zaczac ;D
SRAM na CPU ale po to, zeby ten softCPU mial podmienione rozkazy KIL/HLT/CIM na np. mnozenie, dzielenie, wypelnianie pamieci :D w 4 cykle... a nawet 8 ;-)
Pin napisał/a:... a prawidłowo napisany loader ładuje przez OS i to z każdego urządzenia obsługiwanego przezeń
nie. tylko ten loader ma sie zaladowac przez OS :-)
sun napisał/a:@xxl: to jeśli można, poproszę do testów.
nie dziala z u1mb :-)
2. to ze driver siedzi w ext ram bylo przedstawiane jako super duper ficzer, teraz staje sie wymowka :-) standard jesli propaganda sukcesu zawodzi.
3. oczywiscie ze dziala. prawidlowo napisany sterownik dziala z kazdym dos :D jesli sterownik pod sdx dzialaja tylko z nim to ... prosze bardzo ;-)
przekaz zespolowi sdx, ze sterowniki powinny byc zgodne z systemem :-) dla trybow znakowch (nawet 80 znakowc) programy powinny "myslec" ze pracuja w trybie znakowm - tak, niektore sprawdzaja :-) atari wprowadzilo pewne reguly dla zmiennych systemowych, po co je lamac... beda wiedziec o czym mowie.
sprawa dwa, wydajniej jest sprawdzic tryb na wektorze put - nigdy nie zaskoczy nas np takie cos:
GR.9+16 (ok.)
GR.9 (nie ok.)
fajnie by bylo miec DONGLA we wtyczce SIO z tym ustrojstwem - jest tam pin AUDIO-IN wiec dzwiek mielibysmy miksowany z POKEYem :-)
bardzo ciekawe z tymi fontami, tak sprawdzmy czy sterowniki wykonuja scroll fonta oczekuje wnikow takich, ze te ktore nie scrolluja beda mialy podobne czasy w put char na parzystych i nieparzystych wspolrzednych oraz jesli przechowuja fonty w zestawach 1kb to beda znaczaco szybsze
---
program testowy: raz sprawdzimy pozycje 0,0 pozniej 1,0
10 FOR X=1 TO 10000
20 POSITION 0,0: REM POSIOTION 1,0
30 ? "A";
40 NEXT X
50 GRAPHICS 0
wyniki:
ACE: 0:51 i 0:57
SDX: 1:06 i 1:11
E80: 0:52 i 0:58
napisalbym kasliwa uwage ze sdx przegrywa juz nawet z driverem pisanym na kolanie dwa dni.. ale sprawa staje sie zenujaca...
Znalezione posty [ 1,726 do 1,750 z 8,207 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.226 sekund, wykonano 18 zapytań