Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
X. Basque Tournament of Atari 2600 Euskal Retro Association podsumowuje 10. edycję Baskijskiego Turnieju Atari 2600.
Gearlynx 0.0.10 Emulator konsoli Atari Lynx w nowej wersji 0.0.10. Sprawdź listę zmian, w tym wsparcie dla stereo!
HDDRIVER 12.73 Najnowsza wersja sterownika dysków HDDRIVER 12.73 z ulepszeniami i poprawkami.
ABBUC SWC 2025: wszystkie linki do gier Zebraliśmy wszystkie dostępne linki do gier z konkursu ABBUC Software Contest 2025! Zagraj i oceń.
RastaConverter Beta 20 RastaConverter, popularny konwerter grafiki dla Atari, otrzymał aktualizację Beta 20 z nowymi opcjami linii komend i poprawkami.
Opcje wyszukiwania (Strona 71 z 91)
Jeszcze z czasów pracy w serwisie sieci Orange często powtarzającym się na wyjeździe tekstem do klienta było: jak jest prąd - wszystko lepiej działa :) Jednym z rewelacyjnych uszkodzeń było chociażby wyłączenie modemu/routera albo wywalenie "bezpiecznika" przez panią sprzątającą. To najwyraźniej były początki mojej kariery jako elektryka czego wówczas nie doceniałem...
P.S. Nie dopisałem, że przeważnie taki tekst padał po przejechaniu 50...150km do klienta, hehheh
No i gra - jeśli jest taki jak trzeba to musi być dobrze. Pierwsza animacja to pierwszy stopień do mistrzostwa :)
A ja dzięki Tobie poniekąd zmontowałem sobie całkiem ładnego GIFa - dzięki Sikor, Mq za uznanie.
No i to jest właśnie to słuszne W PRAWO :)
Tu kręci się w prawo :D ale faktycznie trudno to ogarnąć. Mogą i klaskać :D
Mam nadzieję że się przyda.
Hej rj1307 ale właśnie dla Ciebie zmieniłem awatar na obracające się Fuji żebyś ściągnął i pomyślał czy pasuje :)
Cześć,
Myślę, że najprościej dałoby się to zrobić np. w SketchUp, obrót kwadratu z wklejonym obrazem Fuji (chyba niekoniecznie nawet model 3D) wokół osi Y co jakieś 10 stopni co daje 35 klatek. Klatki można posklejać w GIF nawet w programie Microsoft GIF Animator (o ile wiem darmowy) i pozamiatane.
Pozdrawiam
P.S. Jeśli Ci pasuje - ściągnij mojego obecnego awatara :) Obczaiłem model 3D, obróciłem co 10 stopni i wygenerowałem monochrom co niestety nie wygląda na cudo. Z odcieniami szarości byłoby dużo lepiej. Klatek jest 18 - od 0 do 170 stopni co 10. I jest trochę niższy niż 64 piksele.
Z zapytaniem Simiusa oczywiście masz racje ale patrząc obiektywnie - cały projekt Atari to faul choć nie taki jak Commodore ale zawsze.
Jeśli się przyjrzymy uważniej - z obecnej pozycji - większość konstrukcji z tzw. początków komputeryzacji to uporczywe faulowanie sprzętu i oprogramowania - a dzięki temu konstruktorzy wiele się nauczyli.
Poza tym - nie jest łatwo dopasować coś nowego do uszkodzonego "by design" systemu. Czasami to coś potrafi nie działać prawidłowo mimo stosowania ścisłych reguł projektowania. Sporo rozwiązań działa z rozwiązaniami osiągniętymi na zasadzie eksperymentu. Przykładowo - zmiana timingu poprzez dołączenie kondensatora równolegle do linii PHI2. Niby ściema a działa w konkretnej maszynie.
P.S. Chociaż jakby nie patrzeć - OS Atari to przykład udanego oprogramowania
Hehe - rozbawiłeś mnie Willy. Zgadza się co do naturalności komponentu ekosystemu ale raczej w drugą stronę. To dRAM są jak gazowanie BMW - no bo trzeba było "po taniości" jechać.
Pierwsze jednopłytowce, np. KIM-1 miały pamięci statyczne, ale ze względu na koszty już w takim Apple I zastosowali pamięci dynamiczne.
SRAM to kiedyś synonim luksusu był :D
Próbuj powalczyć z kondensatorami w obwodach zasilania w samym Samsungu.
Dobrze jest popatrzeć przy użyciu oscyloskopu czy nie ma tętnień albo innych zakłóceń na tle napięć zasilających.
To że masz takie problemy może mieć swój początek w jakimś uszkodzonym kondensatorze.
Popatrz na mój wątek z elektrody: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt … highlight=
pozdrawiam
tOri
Pin napisał/a:Jako reset potraktujcie sekwencję OFF/ON.
A jeśli tak no to oki :) faktycznie takiego czegoś raczej trudno dokonać na Commodore
Oj Sikor - to bardzo nieprawdopodobne.
Byłeś trzeźwy?
LOL
No chyba, że Pin miał spatchowany OS i mnóstwo szczęścia albo kart się kopiował w sporej części do RAM i tam działała większość kodu
Hej,
qbahusak napisał/a:A czy jest możliwość podmiany karta na żywo, bez resetu? Założenie - komputer ma wyłączoną procedurę resetu po zmianie kartridża.
Zawsze możesz spróbować :) Jednakże masz prawie pewność, że będzie zwiecha. Nawet jeśli podmieniałbyś CARTA na prawie identycznego - w czasie "podmianki" soft by sobie skoczył "do lasu na grzybki"
To po prostu dla kartów z ROM nie ma najmniejszego sensu dlatego Atari słusznie i logicznie zawiesza pracę OS i po RESET startuje na zimno.
Pozdrawiam
To, że się udało bez literek na końcu w 6502 to fuks :D
Literka A - to minimum - 2 MHz
tOri
Z Nowym Rokiem pozdrawiam wszystkich!
Tylko jak miałbyś użyć adaptera i zwykłego 6502 to koniecznie procek z literką A (to minimum), B albo C na końcu. Częstotliwość od 2MHz w górę - inaczej będzie problem z taktowaniem.
sun napisał/a:Dzięki, przejrzę monitor, drugie atari z ECI na płycie 130 też tak samo.
Ściągnij serwisówkę stąd: https://elektrotanya.com/samsung_932mw_ … nload.html
Wiesz, monitor może mieć problem z kondensatorami.
Ja miałem problem z 911MP (brak kolorów w ogóle, wejście VGA OK) i go ogarnąłem wymieniając jeden kondensator w zasilaniu. Tutaj może być podobna sytuacja z tym, że słaby kondensator może mieć wpływ na akceptację poziomu sygnału wejściowego.
Jakby co znalazłem papiery serwisowe do tego monitora.
Generalnie - zacznij od zasilania układu na który wchodzą sygnały z wejść.
Jak zawsze - szkoda.
Pozostaje pamiętać i szanować.
Potwierdzam punkt 4 - dzięki z góry
:)
Ja potrzebuję 2xSIMMEXP :) i zapisuję się na listę, hehe.
Bardzo możliwy "pad" MMU. To jest bardzo podstawowy układ w systemie i od niego warto zaczynać.
xxl napisał/a:jakas kicha panie:
czy na pewno dobrze programuje ten uklad?
dwa zestawy rejestrow, czy to jest to samo co port? port0 - zapis nr rejestru pod D500, port1 - zapis nr rejstru pod D502
czy musi byc jakis czas ktory nalezy odczekac po zapisie do D500/D502 a przed zapisem do rejestru D501?
cos jest nie tak...
Cześć,
Programowanie jest dosyć proste.
Base=$D500
1. wpisujesz do rejestru Base numer rejestru ze strony dolnej albo wpisujesz do rejestru Base+2 numer rejestru strony górnej
2. wpisujesz do rejestru wybranego w punkcie 1 daną pod adres Base+1
3. ustawiasz kolejny rejestr w sposób jak wyżej o ile tego potrzebujesz
Base to numer rejestru w REGISTER ARRAY 0
Base+2 to numer rejestru w REGISTER ARRAY 1
Strona 6 dokumentacji YMF262
Trzeba odczekać 32 cykle Master Clock między zapisami - strona 4 dokumentacji YMF262 co oznacza, że powinny wystarczyć cztery cykle zegara Atari pomiędzy zapisami i będzie hulać.
http://atari.000space.com/yamari/YMF262_OPL3.pdf
Pozdrawiam
Cześć,
Można spróbować moda Ultravideo XE ponieważ kilka elementów w torze video Atari nie jest zbytnio dopasowanych. Trzeba dobrze odfiltrować zasilanie toru video - np. przy pomocy regulatora 5V LowDropout i może się udać :) Chociaż nie zawsze tak jest. 65XE jest bardzo kapryśny jeśli mówimy o video. Mq może powiedzieć trochę więcej. Oczywiście z taką przeróbką wiąże się przejście na złącze S-Video i rezygnacja z sygnału kompozytowego CVBS.
Ja w swojej 65XE ECI poprawiłem obraz poprawką Ultravideo XE i wygląda to nieźle. Prążków prawie nie ma. Najgorsze jest to, że pod tym względem każdy komputer jest oryginałem...
Pozdrawiam
lopez napisał/a:Właśnie testuję sobie 800XL, która otrzymałem od Atari-User i zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie na otrzymanej 800XL obraz jest kryształowo ostry, a na mojej 65XE widać pionowe kreski i obraz jest mniej wyraźny. Starałem się to uchwycić na zdjęciu.
Oba komputery podłączone do tego samego TV, zasilacza i przewodu.
Jakieś pomysły co sprawdzić/poprawić w mojej 65XE aby obraz był tak samo ostry?
Cześć,
Myślę, że nie zadziała. Raczej nie znajdziesz kostek 1Mbitx4 w DIP. Zadziałałoby gdybyś zrobił adapter dla kostek w SOJ wyciągniętych z SIMMów i taki adapter podłączył w sposób opisany pod linkiem
Znalezione posty [ 1,751 do 1,775 z 2,274 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.076 sekund, wykonano 26 zapytań