1,776

(37 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ech! co tu komentować - pan Piguła, wytrawny obserwator sceny politycznej w Polsce chyba nie zauważył,że Balcerowicz nie jest paralmentarzystą...

- teraz nie ale był !!!!

A unia? Tylko od nas samych zależy czy chcemy stać się krajem, który będzie awansował cywilizacyjnie i będzie się rozwijał... czy też zamkniemy europę  na klucz i będziemy gnić i wegetować - a wtedy takich niezadowolonych i zgnuśniałych co zawsze na nie będzie tylko przybywać...   wybór należy do was - dla mnie jest on jasny... a że ciężko? jasne ale żeby przesiąść się w wygodny samochód to trzeba sobie na niego zapracować a nie obrażać się, że ktoś inny już taki ma... ale to taka lużna dygresja....

Cóż nigdy nie byłem eurosceptykiem ... ale także nie zaliczam się do ludzi którzy chcą wejść do Uni Europejskiej za każdą cene .. bo nie o to chodzi .. niestety znając mentalnośc Polaków jako narodu oraz poziom klasy politycznej ... obawiam się że zarówno wejście/nie wejście Polski do UE skończy się tak samo ... czyt. tragicznie - i to za sprawą nas samych nikogo więcej hehe !!!!

1,777

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

sposób namiętnie stosowany przez Jeta - jeżeli chodzi o prace Ramdysku - tylko niestety SIO2IDE posiada 4 ledy power/busy/odczyt/sio
a tylu kolorów to tam na pewno nie upchniesz poza tym polecam przy SIO2IDE używać kolorku fioletowego jako sygnalizację odczytu/zapisu na dysk

1,778

(35 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Hehe ja i elita ? za co .... przeciez ja na scenie zrobiłem niewiele mozna powiedziec ze prawie nic .... co najwyzej wypiłem mase piwqa z kumplami i zaliczylem coś okolo  20 zlocików hihi

1,779

(35 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Stary ...rozumiem cię ...tez kiedyś spotkało mnie coś podobnego ...kobieta która jest dla ciebie wszystkim morduje najokrutniej ....ALE PAMIĘTAJ O JEDNYM: dobrze że zrobiła to teraz a nie po ślubie ... no i musiały być tego jakieś powody ...wyciągnij wnioski na przyszłość ....

...ehh życie .........

TRZYMAJ SIĘ

Widzisz sęk w tym że ja cały czas nie znam powodu ... nie rozumiem jak osoba którą kochasz, z którą jesteś tyle czasu w ciągu 7 dni zmienia punkt widzenia o 180 stopni... Zaczyna Cie unikać, nie daje się do siebie zbliżyć, zaczyna być opryskliwa, nie miła a do tego jeszcze czerpie radość z poniżania osoby której parę dni wcześniej mówiła że ją kocha itp.  Do tego ta zmiana była dosłownie z dnia na dzień i nie tylko w stosunku do mnie ale do wszystkich, do moich znajomych, mojej siostry itp...

Wiem na 100% ze nie jest to spowodowane tym ze znalazła kogoś innego - bo Ona po prostu nie ma praktycznie żadnych znajomych - no chyba, że Tych co ja znam - a Ci jawnie się od niej odsuneli ze względu na wieloletnią znajomość ze mną (10-19 lat ...)
Także jej życie obecnie to praca - pokój 2-2 TV, praca pokój 2-2 TV, szkoła, pokój 2-2 itp...

Po prostu mam ogromne przeczucie, że w tym wszystkim bierze udział jej rodzinka a dokładniej Matka z Siostrą - co dla mnie też jest nie pojęte ... a Ona niestety zapatrzona jest w nie jak w obrazek... Nie wiem jakie mądre stwierdzenia jej powciskały...

I nie wiem czy wytrzymam na tyle długo aż sama się przekona że to był błąd wielki błąd..., o to że ewentualnie kogoś znajdę się nie boję ... chodzi tylko o to jak się czuję - NIGDY nie wyobrażałem sobie że mogę zostać tak poniżony (podczas mojego ostatniego spotkania) przez osobę dla której zrobiłbym wszystko... A jest to ból tym większy że widziałem, w jej oczach radość - radość z możliwości odegrania się odegrania tylko cholera za co ... ?
I dlatego mój ból jest taki duży... ehhhhh......

1,780

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A pomysl byl taki, by za pomoca wlasnie ukladow Altery zaemulowac (ale sprzetowo - czyli wiernie - sa dostepne schematy wewnetrzne tych ukladow) Pokeya, Antica, itp. dolozyc procesor i zrobic w formacie plyty miniATX. Tworzac Antica trzebaby zadbac o "minimalna" zmiane - czyli wypuszczanie sygnalu w standardzie VGA (oczywiscie rozdzielczosci nie ruszamy). Dodatkowo od razu zaimplementowac trzeba w PLD obsluge SIMMow, klawiatury (czyli AKI) i myszy PS2 (od strony procesora widzianej jak mysz ST w oryginale). Dodatkowo mogloby miec to Karin MAXi i SIO2IDE (czyli zwykle zlacze fo FDD i HDD).

No paru zdolnych elektroników jeszcze zostało ... SIO2IDe w najnowszej wersji jest wypaśnie .. wiec z tym problemów by nie było - problem jest jakby rozwiązany .... kurcze już widzę oczami wyobraźni takie cacko na moim biurku

1,781

(35 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Jezu .... ale mam doła ... właśnie zerwała ze mną kobieta po prawie 7 letniej znajomości ... a na wielkanoc miałem się z nia zaręczyć .... chyba się potne ... nie chce mi się żyć ... straciłem Kobiete która była dla mnie wszystkim na świecie... sorry że wale takie teksty na forum.... ale muszę gdzieś odreagować ...

1,782

(1 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sprawdz w ustawieniach czy zgadza sie numer Com'a bo Ape pod windą mimo braku kabelka i tak kretyńsko twierdzi ze jest on np. pod Com'em 2.... ponadto sprawdz ustawienie RI/DSR standardowo jest chyba DSR i nie z każdym kabelkiem chce to działać ... po przełączeniu na RI restarcie Ape ... zaczyna śmigać !

1,783

(8 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

na jedną chętnie się pisze - możesz ją wysłać na mój koszt !

pusc mi mejla to podesle ci namiary ..... a jezeli masz jakies konto w banku to mi podaj od razu numer konta to przeleje te 10/15zl na wysyłkę

1,784

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

zamiast oporników można zastosować kondensatorki 100nF/16V lub 100nF/100V, a z tymi transoptorami w sio2pc to nie taki głupi pomysł podnosi to wprawdzie cene zabawki, ale bezpieczeństwo murowane !

1,785

(17 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

nie no nie przesadzaj, że na każdym party - raptem zdarzyło mi się to dopiero 2 razy (LP98 i LP2002 - wyraźnie widać, że nie sprzyja mi klimat zimowy na CP :) ), także chyba mimo wszystko jesteś większym drinkman'em ode mnie hehe

1,786

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Tak, czy siak w każdym środowisku są jednostki 31337 ;)

Bez tego życie było by szare i nude ....

1,787

(17 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Macgyver czy Ty masz jakiś kompleks wiekowy ?
Przecież Ty w realu teraz wyglądasz zupełnie inaczej  :twisted:

1,788

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

A wracając do kwestii Elity to chyba panowie nie ma co rozstrząsać tego tematu - bo myślę, że została juz tylko Elita :((( czyli jednym słowem same dzieci kwiaty  :twisted:

1,789

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Uwaga, bo jestem dobra w te klocki :)) Ale wątpię, czy B(i)uster na to pójdzie, będziecie musieli się wykłócić, zeby mi pozwolił :) Liczę na to, że mi nie pozwoli :P

Chciałbym to zobaczyć hehe tylko kto będzie druga osobą w basenie - bo zakładam, że po popisie kulinarnym na LP2002 Delyego - to on będzie gotował wiadra kiesielu ... chyba że społeczność scenowa woli zakupić jakieś ruskie szampany

1,790

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Gadacie o dupie Maryni.

To jest forum "Scena", a na Scenie TeBe rzadzi i dominuje (chociazby ostatnio kod "Syzygy"). Jak dla mnie ELITA istnieje i to TeBe jest ELITA, a nie Slaves ani Samurai.

Bez komentarza - czyt szoq^2

1,791

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

hhehe oczywiście, że nie musi i raczej się nie psuje ... dlatego nie masz się o co martwic - no chyba, że zaczniesz do wyjśc podłaczać jakieś wynalazki ....

1,792

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

A ja stawiam cala 100. A co? Stac mnie. He he. Tebe nigdy Samuraia nie dogoni. Heh.  :)

Co za poronione zakłady - do czego to doszlo zeby obstawiać kase na jakiegoś scenowca (jak na jakiś gonitwach)..

To że Tebe ma ciężkie dni to wie każdy wiec nie wiem o co w ogóle ta kłótnia - panowie mejli nie macie ? Takie rzeczy załatwia się na privie i basta ... po co niepotrzebnie forum zaśmiecać ... i burzyć piękny obraz sceny małego Atari (Friendship Beer & Vodka) czyż nie tak pisało się na tekturkach ?!

1,793

(134 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Piguła, luzik, ja się nie unoszę, tylko ja też czasami się podroczyć lubię :) Przecież ja was kocham :D...

Coś często ten tekst słysze z ust wielu kobiet i powoli zaczynam zastanawiać się czy to dobrze czy też nie  :rolleyes:

1,794

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

lub oczywiście poleć zmontowanie tegoż cuda jakiemuś elektronikowi - zakup na allegro odradzam .... no chyba że masz dużo kasy, albo nie posiadasz wtyczki sio - wtedy nie ma innego wyjścia ....

1,795

(35 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

jesli dobrze pamietam, piwo 15 Sk.  :D  :D  :D

taaa a mandat za złe parkowanie 500Sk no chyba, że potrafisz dobrze się targować i masz Robocop'a (czyt. inwalide z metalem w plecach) to 200 Sk

1,796

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

ja słysze ciągle: Piotr, czy mógłbyś to przyciszyć ???,
heh to musi być wirus albo jakaś wada genetyczna kobiet.

Z tak oczywistych powodów nie zabieram swojej kobiety na żadne Party Place ... bo jak miałbym tak jeszcze znosić jej uwagi w stylu nie pij tyle, jak ty wyglądasz itp... to bym się chyba pociął .... (Party -- all time for friend Beer and Vodka  8) )

1,797

(134 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

A ja się dowiem, co miał znaczyć text Piguły? To miało być jako: 'Przyjedziesz to się zabiję' czy 'Welcome'?:)

Pomyśl a będziesz wiedziała .... wydaje mi się że był on oczywisty !


ps1. ale i tak Greet 2U
ps2. i nie unoś się tak... bo taki już dziwny ze mnie gość - przynajmniej w paru kwestiach.

1,798

(22 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

cala korespondecja prywatna upubliczniona na łamach www ojjj panie Vasco ... nieładnie nieładnie, w pełni rozumiem Twój gniew na Gepcia (jakby nie było w pełni zasłużony), ale żeby od razu całą pocztę innym ludziom pokazywać ..... szoq^2 !

1,799

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wszystko zależy od tego co chcesz przenosić

- jeżeli masz dużo oryginalnych dysków - to niestety musisz liczyć się z tym, że większa część będzie posiadała błędne sektory i tak łatwo ich nie przeniesiesz - no chyba że do wyżej wspomnianych plików *.pro. Ale zapewniam Cię że to nie jest za dobre rozwiązanie - dlatego,  że większość zabezpieczonego softu (została już poprzenoszona do atr'ów i poodbezpieczania), wyjątkiem są produkty Sikor'a których większą część można jeszcze kupić od niego (patrz gazetka Atarynka) wiec niepotrzebne możesz tracić czas.

Jeżeli natomiast sofcik który zgromadziłeś przez te pare lat zabawy Atarką jest unikatowy itp. to polecam zmontować sobie kabelek sio2pc - najprostsza wersja oparta jest o jeden układ scalony - trzeba tylko odpowiednio podłączyć kabelki (wtyczka sio - do Atari) i Db9 (com w piecu), do tego zassysasz sobie jakiś programik typu APE, SIO2PC i szalejesz ..... :)

Proponuję na www.google.com wpisać hasło sio2pc - a sam bez problemu znajdziesz przynajmniej 3 odmiany tego kabelka !
W zależności od umięjętności czysto manualnych hehe wybierz sobie wersje dla siebie :)

1,800

(134 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

ya ruszę tyłek ku rozpaczy Pina i Epiego, a ku uciesze B(i)ustera;)...

nie tylko  :twisted: