1,801

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

niezupełnie panie kolego - kabelek o którym mówisz pozwala stworzyć pliki *.pro czyli obrazy dyskietek z błednymi sektorami, szkoda że to ustrojstwo działa tylko ze stacją 1050, choć odrobina elementarnej wiedzy wystarczy - aby większość pozabezpieczanych programików zrzucić do atr'a i odbezpieczyć ... fachowcem w tej dziedzinie jest Mr. Bacardi !


Greetzzzz

ps. a schemat jest w dokumentacji APE !

1,802

(112 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Pigulasty a zajrzysz do Kocich Ran ? Bedzie okazja spic Vaska :)

a oczywiście, że zajrzę ... ostatnio ruszyło się trochę z kasą także już sumiennie odkładam na imprezki ... jak dobrze pójdzie to będę na Foreverze, Kocich Ran'ach i na Quascie  :P  :P ....


ps. Żołądkowa Sux a ty Mikey się nie odzywaj i pamiętaj teraz na party komóre wyłaczasz .... i pijemy pijaq

1,803

(134 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Dely - a na Forever'a jedziesz ? bo można by zapas taniej Vódki przywieść   8)

1,804

(2 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Wejdz na Allegro - tam można dostać gotowe plytki cdr ze stuffem w formie plików atr. Lub jak chcesz taniej - to mogę sam nagrać ci parę CD (koszt nośnika + koszt wysyłki).

A aby zacząc w ogóle zabawe z szarakiem - to na początek będziesz musiał znaleść dos'a II+D w formie pliku atr - podłączyć stacje do małego atari oraz kabelek sio2pc, uruchomić go z pliku atr (następnie sformatować dyskietke w singlu #FS lub w double'u #FD i przenieść na nią dos'a IN#1), potem pora rozejrzeć się za kopierami plikowymi i calodyskowymi - bez nich nie przeniesiesz zawartości ATR'ów na dyskietki i tak do rzeczy plikowych (ale tylko dla formatów S/M/D - czyli to co oferuje CA2001 i LDW2000) polecam Best File Copy autorstwa Jager'a, natomiast do programów całodyskowych obojętnie - może być sector copier, albo jakieś wynalazki panów z Toms'a w postaci Toms Copiera.
Jeżeli natomiast masz więcej Ramu w Atari niż 64KB to poszukaj elektronika z programatorem epromów i zamontuj sobie Qmega - wtedy sprawę kopierów będziesz miał z głowy - bo Qmeg ma wbudowaną tą opcję w siebie.. a do kopiowania plików polecam wówczas Professional Copy 2.1 autorstwa Fox'a/Napisz Se/TQA


Greetzzz!

1,805

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No to dałeś ciała, bo jak poleci ci oryginalny Pokey to będziesz miał ciepło - chyba że masz specjalistyczny sprzęt (lutownicę z przystawką do wylutowywania układów scalonych).. a szum spowodowany jest na 90% skopanym kondensatorem, ja parę razy miałem podobną sytuację i wymiana na nowy pomogła, dodatkowo polecam użyć ekranowanych przewodów doprowadzających sygnał od Pokey'a do gniazda, to również pomoże zapobiec zakłóceniom... (ja w swoim compie mam podstawkę w płycie gównej w niej oryginalny pokey - na nim druga podstawka i drugi pokey...

1,806

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Będziesz miał chyba duży problem z dostaniem ładnego gniazda minijack stereo - aby ładnie zamontować je w obudowie Atari (mówię oczywiście o rozwiązaniu kiedy to gniazdo przykręcasz do ścianki tylniej komputera), nie wiem czemu ale przyjeło się montować wyprowadzenia od Sterełka koło gniazda SIO (ja w większości maszynek montowałem gniazda typu chinch (patrząc na tył obudowy po prawej stronie SIO) ale widziałem parę Atarynek właśnie z gniazdem minijack zamontowanym po stronie lewej ... także którą stronę wybierzesz należy już od Ciebie :) ważne aby gniazdo mocno i solidnie się trzymało i co chyba najważniejsze było zamontowane tak - aby nie spowodowało żadnych zwarć na płycie głównej szaraka.

Z mojej strony moge jeszcze dodać, inne rozwiązanie - przy pomocy wiertarki wiercisz otworek w obudowie (w tylniej ściance) na tyle duży aby gniazdo mini jack ładnie wychodziło na zewnątrz - samo gniazdo wlutowujesz do kawałka płytki uniwersalnej a następnie przy pomocy 2 małych blaszek z 2 otworkami (obie wygięte w kształcie litery L - w każdej 2 otworki) przymocowujesz solidnie płytkę do ścianki tylniej szaraka - całość powinna dość solidnie trzymać się kupy.
Pozostaje podłaczyć jeszcze poprawnie sygnały z obu pokeyów nie zapominając przy tym o 2 pojemnościach (zalecam 100nF - przy takiej wartości uzyskiwałem najlepsze rezultaty czystości sygnału).
I przeróbeczka gotowa ... wada - 3 dziurki w obudowie (w jednej gniazdo -i dwie to śrubki mocujące blaszki, przymocowane do plytki uniwersalnej) - jak udasz się do żelaznego to za garstkę ładnych śrubeczek z nakrętkami zapłacisz 50gr :)

Drugie rozwiązanie - montujesz gniazda chinch - które dość ładnie prezentują się na tylniej ściance - zarówno ustawione w poziomie jak i w pionie - nalezy tylko pamiętać o odpowiednim rozstawieniu - abyś swobodnie mógł potem podłączyć kabelek doprowadzając sygnał do wieży czy też głośników z wewnętrznym wzmacniaczem (czyt. popularne głośniki Pc), aby cały zestaw miał jeszcze ręce i nogi robisz sobie małą przelotkę - do tego celu najlepiej wykorzystać jakiś uszkodzony kabelek z dwoma zalanymi chinchami (obcinasz je tak aby kabelek miał okolo 5 cm długości i z drugiej strony montujesz srebrne lub najlepiej złote gniazdo minijack stereo (takie montowane na kabel) - z takiego rozwiązania korzystam sam osobiście. Do wad mogę zaliczyć tylko jedno - każde Copy Party kończy się dla mnie tak samo - czyt. zgubieniem przejściówki
:(

ps. i jedna uwaga nie podłaczać bezpośrednio do szaraka słuchawek , bo skończy się to w najgorszym wypadku wymianą obu pokey'ów, a z doświadczenia wiem, że z reguły jak siada to siada oryginalny pokey - pół biedy jak zanim założyłeś Stereo wylutowałeś go z płyty i w jego miejsce wstawiłeś podstawkę (rozwiązanie szereko propagowane przeze mnie, Jeta i Pasia), jeżeli nie to jest mała jazda z lutownicą ...

1,807

(37 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Coscie sie tak uwzieli na tego Balcerowicza????

bo to złodziej jak większość w polskim parlamencie ....

ps. Marok wyłącz to radio - bo Ci czarna mafia wodę z mózgu zrobi ....
i będziesz słał co miesiąc wypłate ojcu R na nową Toyotę ....

1,808

(29 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

ja używałem ceramicznych 100nF bodajże na 16V i na 100V i na obu śmigało aż miło, wiem że Jet wrzucał rezystorki ... i także grało to nie najgorzej natomiast od pewnego czasu używam poliestrowych (ze względu na ich większą trwałość w porównaniu do ceramicznych)...

1,809

(112 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

oj będzie się działo .... oj będzie ....

Pinek - tylko jedna prośba żadnej żołądkowej !

ps. Mikey jak dzieci  :twisted:

1,810

(23 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

nie narzekaj ... nawet jak kupisz najtanszą mysz do pieca powiedzmy za 10zł, to koszt jej przeróbki do standardu Amigi/ST na pewno przekroczy tą kwotę ....... chyba się wybiorę do MATT'a muszę sobie kupić zapas gumek do pad'a i 2 nowiutkie kabelki do joy'a (Multijoy)

1,811

(30 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pasiu nawet Ty ?  :twisted:

1,812

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pinek - wersja Romu to już najmniej istotna sprawa .....

1,813

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

no to od razu mówie ponieważ byłem w sobote u mnie na giełdzie elektronicznej wiec ceny kształtują się następująco :

koszt laminatu liczmy 3-4zł (to i tak za dużo ale biore na wyrost)
zrobienie samemu płytki w oparciu o folie, drukarkę laserową, żelasko i lakier bezbarwny powinno zamknąć się w 10zl (przy produkcji 10 płytek bo doliczam substancję do wytrawienia płytki, koszt tonera, foli itp)
- płytka będzie miała wygląd jak fabrycznie wykonana ....

- eprom 27512 7,5zł
- 4 układy serii 74xxx  8zł (liczę 2zł sztuka, bo jeden kosztuje 1,50 drugi 2,5 itp średnio po 2zł sztuka)
- rezystory, dioda -  2zł
- podstawka prezycyjna 1,5zł-2zł (pod eprom)
- obudowa 3zł
- przejściówka liczmy też 3z (choc pewnie będą to grosze)
- trochę przewodów, cyna, pasta  3zł

Całość zamyka się w 40zł (bez zarobku), podejrzewam, że robiąc 10 sztuk cenna spadła by do 30-35zł (bo przy większej ilości wszystkie układy byłyby tańsze oraz sam koszt płytek zjeżdza w dół) czyli końcowa cena zamknęła by się w granicach 45-50zł !
Co przy płytce za 25zł (fabrycznej) jest nie do osiągnięcia .... no chyba, że ktoś będzie to składał tylko po kosztach ...

1,814

(26 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

a wracając do kwestii oczekiwan nowych wersji sio2ide to od kolejnych update'ów oczekuje :

a) porządnej dokumentacji technicznej ! (ja rozumiem, że w informatyce agnielski jest niezbędny, ale aby POLAK pisał już tylko po angielsku .....
to troche nie eleganckie!

b) w dokumentacji brakuje spisu elementów ...  i jakiegoś ładnego opisu sposobu montażu (jak to miało miejsce w pierwszych wersjach SIO2IDE) -jeżeli autor zamierza uczynic bardziej popularnym powyższą zabawkę, to niestety trzeba wziąć to pod uwagę bo nie każdy jest zawodowym elektronikiem ...

c)poprawnej pracy z innymi urządzeniami (wersja 1.6/1.7) nie chce ładnie współpracować z niektórymi sio2pc no i można by było dorobić możliwość wyłączania całej zabawki (nie zawsze istnieje potrzeba aby urządzenie pracowało) a dorobienie samego przełącznika odcinającego napięcie zasilająca - nie zawsze załatwia sprawę (czasami po jego odcięciu, zabawka blokuje możliwość korzystania z wszelkich urządzeń podłaczanych do sio - no może poza XC12 ;) )

jak coś jeszcze mi się przypomni to dopisze

Greeetzzzzz

1,815

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

dokładnie - u mnie w Łodzi koszt 27c256 to 5zł nówka (używane czyt. sprawne tyle ze wyjęte z jakiś podstawek ze zlomu - ale sprawdzone to 3zł) nowe 27c512 to 7,50zł. Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak skupisz się na produkcji samych płytek drukowanych ! Ja sam pisze się na 10 czystych egzemplarzy !

1,816

(23 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Sikor coś ty się tak na te Carty napalił ....

1,817

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

napisz majla to podesle ci to co mam do sparty !

1,818

(8 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

ja od dawna mówiłem że nad Covox Compo w Opalenicy wisi Fatum ;)

1,819

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Pecuś skarbie .. wypuśc chociaż wersje trial demo or something else ... byle dalo sie kopiowac z i do katalogu, zakladac katalog i usuwac pliki i katalogi - ja nic wiecej do szczescia nie potrzebuje .... potem mozesz sobie ulepszac programik ....

1,820

(5 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

wsio zostanie uwzględnione w relacji mniam mniam  :twisted:

1,821

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Posiada ktoś dobrą wersje 1.2 Toms Navigatora ?! Tzn. taką która potrafi usunąć więcej jak 2 pliki naraz z katalogu !!
Jeżeli tak to poproszę na majla !

1,822

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

A na stronie Mr Bacardiego można znaleść kolejną nowośc (nie wydaną przez LK Avalon gierkę z muzyka T. Liebicha)
oto szybki link do archiwum:

http://people.freenet.de/mrbacardi/fluidkha.zip

1,823

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Pigula: fajny avatar :lol: :lol:

Dely ..... masz przesrane .... myślę że wiesz za co !!

1,824

(31 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

hehe nie bój żaby tym razem będzie bardziej optymistycznie chociaż to nieszczęsne mod compo .... (czy to aby już nie reguła  :twisted: )
poza tym jakby nie było parę godzin party mi umkneło ....

ps. Laoo jak tam sweterek ;)
ps2. Pinek nawet nie myśl o tej żołądkowej na Quast Party !!! (a mówią, że to wódka lecznicza błeeeeeeeeeeeee)

1,825

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

no ja Pasiu na ten schemacik czekam z utęsknieniem ;)