Przejdź do treści forum
atari.area
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Opcje wyszukiwania (Strona 77 z 91)
LG hehe skąd ja to znam .... widać że nagrywarki wszędzie tak samo naprawiają ... mojemu kumplowi dopiero za 2 razem usuneli usterkę - ale muszę przyznać że jak już usuneli to chodzi jak brzytwa ... za to na sprzęt sieciowy rewelacyjne warunki gwarancyjne - (dożywotnia lub wieczysta w zależności od modelu ....)
USB w SIO2IDE służy tylko i wyłącznie do szybkiego zrzucenia danych z hdd podpiętego do niego lub na niego a nie jako interface do podłączania kolejnych urządzeń do Atarki.... choć przyznam szczerze pomysł rewelacyjny .... coż proponuję wysłać majla do autora .... marzenia czasami się spełniają :)
a ja mam chyba z 5-6 wydań Asmy ... leżą spokojnie na dysku hehe
1MB już parę osób na scenie małego Atari posiada - Numen pójdzie na tym bez najmniejszych problemów .... schematy widziałem tylko 1 (+ 2 tego typu rozszerzenia w akcji :
a) wersja na galu Satantronic LL2002
b) wersja Pasia
Niestety nie dysponuję dokumentacją żadnego z nich (tych co widziałem w akcji i wiem że na pewno są sprawne) ... może Pasiu niebawem pod namową paru osób udostępni swoje rozwiązanie, które niewątpliwie jest najbardziej dopracowanym rozszerzeniem do malucha ....
i ja troszeczke sapków dołoże ..... tylko skołuje trochę czasu znowu setunia uderzy
Fox - ależ te Twoje odpowiedzi sa ostatnio brutalne :(
chwyta się omomierz w łapki kawałek kilkinastożyłowej taśmy i lutuje się z obu stron (taśma najlepiej jak najcieńsza ... np. taka stosowana do podłaczania dysków 3.5 cala (ale skracasz jej szerokość do 20 żyłek o ile dobrze pamiętam ... musisz policzyć ile jest żył w folii lub pinów pod gniazdem do którego oryginalna folia jest mocowana )
Pasiu - podeślij mi wersję schematu wewnętrznej sparty w formacie Protela (bo chyba pod tym tworzyłeś schemat ideowy) gdyż znalazłem na nim 2 błędy przy układzie 74ls175 sygnały A2 i A3 powinny dochodzić do nogi 12 i 13 a nie jak jest napisane 2 i 3
i o to wlasnie chodzilo :lol: :lol: :lol:
wielkie dzięki
Obserwując forum widzę, że ostatnio narobiło się trochę szumu przy kilku nowych tytułach .... mam nadzieję, że autorzy dotrzymają słowa i ukończą te gierki ...
Było też troszkę na temat produkcji ukończonych ale nie wydanych i nie upublicznionych szkoda że sprawa przycichła ....
Cześć czy ktoś z was ma fajnie w miarę obszernie opisaną zasadę tego sortowania ? Od razu informuję że nie interesują mnie żadne procedurki tylko sama zasada ..... jeżeli tak to poproszę skan (książki, itp) słać na mojego majla pigula_shpoon@interia.pl będę wdzięczny !
ps. zależy mi na czasie !
ja mam 2 sio2pc jedno na maksie (chodzi mi rewelacyjnie) i drugie na 1489 używam tylko jak musze zrzucić coś z pieca na hdd przy Atarynce bo żadnych pasów zakłócających nie mam ... używam Ape 2.0 albo 2.1 (to które działa już z Win2000) jeżeli macie jakieś problemy z odczytem to proponuję sprawdzić połączenia + pomajstrować w konfiguracji Ape ....
Pecuś robiłem to już 3 razy - schemat znam już chyba na pamięc ;( a to ustrojstwo nie chce działać - sprawdziłem wszystkie połączenia miernikiem żadnych zimnych lutów .... i ustrojstwo nie chodzi .....
(pierwsze 2 wersje na płytce, trzecia to już pająk) nie mam więcej koncepcji co może być nie tak :((( ani ochoty nad tym dużej siedzieć - jedyne co może być walnięte to zawartość Pic'a - choć w to raczej wątpie - programowałem kostke przy użyciu JDM'a (opgrogramowanie IC-Prog 1.05) weryfikacja potwierdza poprawność zawartości ... choć jak zrzucam zawartość do Hex'a to plik ma inną objętość od tego na stronie ...
(a wszystkie pozostałe elementy pomierzyłem i sprawdziłem - każdy jest sprawny na 100%).
Ps. powiedz mi czym ty programowałeś pic'a i jakim programatorem
Włożyć sobie zawsze możesz, ale klawiatury od MEgi tak latwo nie podlaczysz. Mozna wykorzystac klawiature od PC i przejsciowke AKI.
Hmm co ciekawe robiłem tą przejściówkę i G... wyszło a o dziwno Pecuciowi łazi ..... cały czas o niej myślę i zastanawiam się gdzie jest haczyk ..... jedno jest pewne - dokumentacja jest straszna !
Co innego na schemacie a co innego na płytce ..... (a teraz zajrzałem jeszcze na stronkę AKI i okazuje się że panowie opracowali jeszcze jedną płytkę ehhhhh .... paranoja )
Pecuś a co z waszym Sokobanem (chyba dobrze napisałem) w którego pogrywałeś na LL2002 .... możesz podać jakiś przybliżony termin
upublicznienia ?
sio2ide -ma ustawiany tryb pracy za pomocą jednej zworki (Master/Slave) - czyli podłączając dwa sio2ide ustawiasz na jednym master i podpinasz do niego dysk, na drugim ustawiasz slave i robisz podobnie (jeżeli jeden z nich to wersja 3.2 to zamiast drugiego dysku - podlaczasz np. napęd CD )
nie wiem, czy autor wykorzystał tego samego Atmela co w wersji 3.2, jeżeli jest inny to pewnie zmienią się także elementy bierne (+ ewentualnie ilość wyprowadzeń danego Atmela) - ale o tym musiałby napisać sam autor ... wiem tylko że na pewno koszt płytki będzie większy i serce (czyt. Atmel) także ....
Mimo to i tak uważam że warto sobie zrobić takie cacko - tym bardziej, że do Atari można podłączyć 2 interface'y Sio2ide więc zawsze stary może zostać wewnątrz compa - a o miejsce na metalowym ekranie raczej martwić się nie trzeba ....
Mnie nurtuje tylko jedno - otóż w tej chwili jedyną osobą która pisze jakiekolwiek oprogramowanie (ale niestety tylko do wersji 1.7) jest Pecuś
- mam nadzieję, że w miarę upływu czasu i inni koderzy coś tam napłodzą ... (prawda Dely :twisted: ) - ja niestety głowy do kodowania nie mam - brakuje mi literatury oraz dobrego nauczyciela hehe
wersja 4.0 to to samo co 3.2 + dodany interface USB - dzięki czemu kabelkiem (który dostaniesz w każdym sklepie komputerowym) możesz przesłać w jedną i drugą stronę dane z dysku PC - na dysk Atari i wice wersa ...... prawda że bajer :lol:
a ja jak tylko trochę uzbieram kaski zabieram się za wersje 4.0 z usb (o ile autor SIO2IDE wykona płytki i poaktualnia dokumentacje hehe)
To dopiero będzie jazda ...
Poza tym wersja 1.7 obsługuje tylko 48 partycji każda maks po 16MB co daje łącznie niecałe 800MB - biorąc pod uwagę fakt że połowa powierzchni jest tracona - podłączanie większych dysków niż 1.6GB (w przybliżeniu) nie ma sensu bo i tak się ich w pełni nie wykorzysta .... nie wiem jak to jest w wersji 3.2 która obsługuje system Fat32 i potrafi odpalać całodyskowe obrazy ATR...
Napisałem, że tylko sprawdzałem na takim dysku (jakoś nie mogłem się powstrzymać podczas oczekiwania na przesyłkę z Allegro zawierającą maleństwo 2.5 calowe (prawie 800MB)... bo 3.5 calowego dysku nie chce mieć przy szaraczku ze względu na konieczność dostarczenia 12V (kabli za biurkiem juz mam dwa wiadra więc nie chce dorzucać kolejnego kabelka )
:idea:
Czy cos takiego ma szanse odpalic pod SIO2IDE ?
Z twardzielem 80 MB niema problemu .
pozdrawiam
bitman
Sprawdzałem dysk Quantum 3.5 cala 2.5MB - bez problemu wszystko śmigało na SIO2IDE wersja 1.7
Jak w temacie interesuje mnie cała obudowa !!!!!
No moje gratulacje!
Poztaram sie potestowac jak te JPGi beda sie czytaly FineReaderem - ale to jutro dopiero. Moze nie trzeba bedzie drugi raz skanowac, by PDFa z tego zrobic i to tekstowego....
raczej ciężko - na przyszłość radze robić Tiffy (2 kolorowe 300 albo 600DPI) zajmują mało miejsca a Fine Rider (mój ulubiony program przy skanerku) obrabia to rewelacyjnie .....
Znalezione posty [ 1,901 do 1,925 z 2,257 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.082 sekund, wykonano 21 zapytań