176

(9 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Trochę klonów Toms 720 pojawiło się już na rynku za sprawą Zaxxona.
Niestety do kopiowania dyskietek 720KB sektorowo dla tej stacji istnieje tylko jeden program, dostępny w Romie stacji.
Problemem tego programu jest to, że nie działa prawidłowo z okablowaniem sio2pc.
Mimo, że obsługuje maksymalnie dwie stacje (D1,D2). Za jego pomocą można kopiować tylko w oparciu o Toms'a.
Może jakaś dobra dusza potrafi spatchować ten soft, aby działał też z sio2pc.

177

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja miałem jedną taką wrażliwą sztukę. W moim przypadku pomogło dołożenie ekranu, bo magnetofon buczał jak się go brało w ręce. A ponieważ, podczas przeróbki na system Turbo firma lub poprzedni właściciel pozbyła się ekranu, to wystarczyło tylko go dorzucić.

178

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak zwykle kawał dobrej roboty :)

179

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak masz rację w sumie można zrobić banalny sumator na 2 rezystorach i pojemności. Bez tego jest jeszcze jedna przypadłość nie słychać w ogóle rozbiegówki na nagraniach w normalu (a tylko dopiero późniejsze brrrr.... brrrr).  Prawdą jest, że jak ktoś nie zamierza wracać do magnetofonu a używa jedynie nowocześniejszych urządzeń to nie będzie odczuwał tego dyskomfortu hihi.

180

(8 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Sprawdź oba miejsca z głównym naciskiem na miejsce po mmu, gdzie wpinasz taśmy od Ultimate'a (popraw lutowanie podstawek).

181

(246 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Z racji powrotu do lat 80... i produkcji Delyego okazuje się, że w przypadku zamiennika Pokey'a (Pokeymax v2) nie ma do niego doprowadzonego sygnału SIO_Audio. W efekcie przy zabawie z magnetofonem nie słychać ścieżki audio z kanału lewego.
Patrząc na schematy połączeń poszczególnych wariacji Pokeymax'a, problem nie występuje tylko w wersji 3, która owy sygnał ma doprowadzony z 11 pinu SIO. Czy ktoś na wersji v2 rozwiązał ten problem?
Oczywiście na szybko można audio lewego kanału pobrać z wyjścia monitorowego (pin 3 + masa) - tam jest pełen mix pokey + sio_audio+ gtia bleep, no ale może ktoś jakoś bardziej elegancko to rozwiązał.. lub może powstał jakiś zmodowany wsad do v2... który eliminuje tą niedogodność?!

182

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Jeszcze fajny edytor Ghost grupy Pentagram

183

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dziurkę sobie wydziergam sam.

184

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Muszę sobie dorobić jeszcze wyjście z magnetu na minijack'a do zgrywania tak jak ma to zrobione Krap w swoim magnecie...

185

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Super cieszę się, że testy wyszły pomyślnie. Wiesz ja te zarchiwizowane zestawy odtworze sobie z plików CAS. Wszystko zostanie nagrane na jednym ustawieniu głowicy.. więc nie będzie potem problemu z wgrywaniem.

186

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dobra tak na szybko - uniwersalny wariant

187

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Ja na schemat i opis czekam...
Jeszcze jakbyś mógł Seban zeskanować lub zrobić zdjęcie ale na wprost chociaż jednej dobrej okładki tych kaset sparka...
Bo grafikę do tej okładki w sieci już namierzyłem...

188

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Wielkie dzięki Seban -  trzeba będzie nabyć trochę nowych kaset i muszę pomyśleć nad okładką do tego typu nagrań...

189

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban - to jest turbo um montowane na nowo w tym roku. Dlatego są to nowe elementy. Sam montaż w siedzibie UM w Łodzi wyglądał identycznie. Firma nigdy nie montowała go na pcb.

190

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No to szybciej i estetyczniej będzie dla wariantu 2000f.

191

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Turbo 2000f jak mniemam jest kompatybilne z 2000 bez f i nie ma kabelka do portu joy'a... wiec może być takie.... jeżeli będzie wymagany jakiś przełącznik to spoko... też akceptuje... po prostu widzę, jaki ogrom kaset w T2000 się zachował...i fajnie byłoby się tym trochę pobawić :)

192

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban - paczkę nadałem. Sprawdziłem na szybko dwa pierwsze programy Demos Maker i Heartlight na nim się wczytały... głowica w nim nie jest na pewno na ustawieniach standardowych.. więc jak coś możesz spokojnie kręcić. Jak Ci się chce to możesz nawet z niego to turbo UM wymontować a wrzucić KSO.... dla mnie będzie to o tyle fajniejsze, że będę dysponował magnetofonem w innym standardzie...

193

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban wyślij mi jako privmsg tutaj na forum email, telefon i oznaczenie paczkomatu w Twojej okolicy. Mam 4 magnety z UM (trzy po przeglądzie) - wyślę Ci jeden na paczkomat to sam na spokojnie sobie porównasz jego modyfikację. I sobie poeksperymentujesz... potem mi go odeślesz :)

194

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Plus identyfikacji urządzenia jako D: w T2000 czy też w Blizzardzie jest ogromny. Tak jak już napisałeś dużo większa zgodność z oprogramowaniem, w szczególności z tym, które współpracowało ze stacją dysków. Ja pamiętam, że w czasach kiedy nie miałem stacji dysków a jedynie magnetofon z AST/ATT/UM ... czasami posiłkowałem się jakimiś handlerami, ale było to rozwiązanie niewygodne i do tego nie działało z każdym softem....  Co do Twojego pytania to:

Aspeqt + t2000ft+cmd 1.2 + próba wczytania Skarbnika lub Trixa z magnetu kończy się fiaskiem bo nie ładuje się nawet tytuł
Aspeqt + t2000ft+cmd 1.2 + próba wczytania Heartlight lub Demos Maker, pełen sukces

AVG i ustawienie pliku CAS Skarbnika/Trix'a/Heartlight/Demos Makera i wybór t2000f+cmd 1.2 jako xex efekt ten sam brak nawet tytułu.

AVG i ustawienie pliku CAS Skarbnika/Trix'a/Heartlight/Demos Makera i wybór t2000 minipack jako xex wszystko działa

AVG wybór t2000 minipack jako xex i próba wgrania Skrabnika/Trixa/Heartlight/Demos Makera z magnetu wszystko działa

195

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

W Twoim spatchowanym sofcie nie ładuje się nawet tytuł... w tych cas'ach (tym razem uruchamiam, go już zawsze bez AVG). Nie wiem czy wybierasz się na Lost Party... zabiorę na zlot magnetofon plus AVG Cart'a i Atarkę.. będzie okazja sprawdzić wiele rzeczy na żywo :) Sprawdzałem też dla pewności czy poleci to z AVG Twoim zmodyfikowanym loaderem  i plikiem CAS... efekt ten sam - nie rozpoznaje nawet tytułu. Ale Avg + CAS + plus loader do 2000f bez patcha leci bez zarzutu.

196

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban - użyłem AspeQt - Twój program ustawiłem analogicznie jak Ty w RespeQT. Restart Atari wczytanie programu i o dziwo żyje... tzn. pierwszy program Demos Maker poszedł :) Drugi Heartlight podobnie. Czyli tutaj AVG wpływał negatywnie na Twoją wersje z patchem. Bardzo mnie to cieszy, w tym sensie, że będę mógł śmiało umieszczać go jako loader na początku kaset w T2000f :)

ps potwierdzam d:@@@ nie wymaga potwierdzenia wczytywania

ps2 z kasety, którą przerabiałeś do plików CAS do plików WAV zrzuciłem jeszcze Skarbnika, Trixa... no i o dziwo
twój soft ich nie chwyta... jak wybiorę jeden z wcześniejszych loaderów to widzę, że one są w speed2700 (mają loader ajka na początku) i potem lecą kolorowe paski (za pomocą tych dwóch loaderów co dołączałem wcześniej ładnie się wczytują).
Czyli reasumując - mój pech polegał na tym, że na początek mojej zabawy wybrałem soft w t2000f ale w trochę innym standardzie, którego Twój spatchowany program na moim magnetofonie nie ogarnia - dlatego błędnie założyłem, że coś jest z nim nie tak. Turbo 2000/2000f/2001 w moim województwie nie istniało, patrząc na mnogość loaderów i problemy z ładowaniem niektórych tytułów cieszę się, że tak było. Turbo UM jest o niebo przyjemniejsze w użytkowaniu...

197

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Po uruchomieniu turbo2001.xex niestety nie widzę żadnych pasków na ekranie po wybraniu ładowania z D:*.*

Tutaj filmik video pokazujący ładowanie Heartlights na magnecie z UM:
filmik

198

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban - no to jest zupełnie odwrotnie. Oba te loadery działają mi z moim magnetofonem w turbo UM (i masz rację turbo UM wykorzystuje linię command). Nie działa mi natomiast Twój soft o którym wspominasz czyli v1.2 (nie ma znaczenia, czy wybiorę tam odwrócenie fazy - loader nie potrafi zdekodować nawet nazwy programu).


PS Natomiast jak chce wczytać coś w blizzardzie to przy UM zamieniam  DATA OUT z linią COMMAND wtedy działa Blizzard, a nie działa UM :)

199

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Konwertuję na plik WAV narzędziem a8casutil. Na szybko skonwertowałem 3 pozycje Demo Maker Heartlight oraz grę Kult. Ten ostatni tytuł wysypuje mi się na emulatorze (na żywym sprzęcie też nie chce się wgrać). Dwa pierwsze śmigają aż miło.
Tak utworzone pliki wav nagrywam z PC na decku Pioneer'a.
Czysto technicznie dorzucam oba działające pliki cas, które po nagraniu z pliku wav pięknie się wczytują za pomocą obu loaderów (które też dołączyłem - wybieram oczywiście wariant turbo2000f).

200

(1,308 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Seban bez względu na wybór fazy loader nie jest w stanie odczytać tytułu programu. Paski na ekranie pokazują się zawsze.
Natomiast jak wybiorę plik XEX turbo200_pack.xex (udostępniony przez Ciebie tutaj w wątku) i wybiorę turbo200f to pięknie dekoduje tytuł i poszczególne kawałki. AVG użyłem dlatego, że wczytanie narzędzia ze stacji lub sio2pc powoduje problem z obsługą urządzenia D. Sikor - tak masz rację do T2000 są narzędzia i carty, które zamiast D używają T:.