176

(16 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Ja też wezme jedną:-)

177

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć mam pytanie.
Mam w swoim Atari 520STE tos w wersji 2.06PL.
Ostatnio próbowałem kilka gier uruchomić jak np warzone i wyskakują mi bombki.

Powiedzcie mi jaki będzie najbardziej zgodny tos żeby pograć w większość gier?

I czy ktoś z was ma multitosa? Jak to działa? Na zasadzie przełącznika? Czy może w taki sposób jak na Amidze przytrzymuje się trzech króli kilka sekund i tak zmieniałby się tos.

Pozdrawiam

178

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

Cześć wszystkim,
Mam pytanie,gdzie można kupić MagiC OS 6.2?

179

(25 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Duddie napisał/a:

Kartony mogę Wam zrobić do czego chcecie - repliki w 100x lepszej jakości. Gruba tektura. Mogą być opcjonalnie lakierowane lub laminowane. Te drugie spowodują, że będzie znacznie odporniejszy karton na rozdarcie. Styropiany też da radę, chociaż może być drogo i lepiej chyba zrobić wycinane z pianki.

Duddie odezwij się do nas:-)
Zobacz już masz kilka zamówień na boxy:-)
Boki mogą być z pianki:-) zamiast drogiego styropianu.

Ja chętnie wezme cały kompletny do Falcona w oryginalnych barwach Jesionen zapewne też.
Ktoś też chce do Atari ST.

180

(25 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Duddie napisał/a:

Kartony mogę Wam zrobić do czego chcecie - repliki w 100x lepszej jakości. Gruba tektura. Mogą być opcjonalnie lakierowane lub laminowane. Te drugie spowodują, że będzie znacznie odporniejszy karton na rozdarcie. Styropiany też da radę, chociaż może być drogo i lepiej chyba zrobić wycinane z pianki.

O kurcze suuuper Ja też jestem.za:-)

181

(1 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć,
Czy jest ktoś kto zrobiłby mi kabel do falcona?
Tak żebym mógł go podłączyć pod TV.

182

(25 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Jesionen napisał/a:

ruszyłem temat, być może będą jutro foty w dobrej rozdzielczości, ale nic na 100%, jutro będę wiedział czy się udało :)

Super Jesionen to czekamy:-)

183

(25 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

skofrant napisał/a:
skofrant napisał/a:

Dzięki, a masz w lepszej jakości ten plik?
Bo tu detale się zlewają.
No właśnie myśle nad większą ilością tych kartonów do Atari:-)

Do ST/STE też przydałby się szablon.
Obecnie próbuje negocjować z jednym producentów kartonów cene.
Ma mi odpisać szczegułową informacje ile sztuk trzeba zamówić i cene końcową.
Gorzej ze styropianami bo też by się przydały.

Grunt,że ten szablon mamy:-)
Może ktoś z forumowiczów ma karton do falcona i porobiłby dobre fotki:-) mielibyśmy detale :-)

184

(25 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

skofrant napisał/a:
Jesionen napisał/a:

@skofrant: gdybyś chciał wyprodukować taki karton to ja się piszę na jeden egzemplarz. Pozdrawiam :)

Dzięki, a masz w lepszej jakości ten plik?
Bo tu detale się zlewają.
No właśnie myśle nad większą ilością tych kartonów do Atari:-)

Do ST/STE też przydałby się szablon.
Obecnie próbuje negocjować z jednym producentów kartonów cene.
Ma mi odpisać szczegułową informacje ile sztuk trzeba zamówić i cene końcową.
Gorzej ze styropianami bo też by się przydały.

185

(25 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Jesionen napisał/a:

@skofrant: gdybyś chciał wyprodukować taki karton to ja się piszę na jeden egzemplarz. Pozdrawiam :)

Dzięki, a masz w lepszej jakości ten plik?
Bo tu detale się zlewają.
No właśnie myśle nad większą ilością tych kartonów do Atari:-)

186

(329 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 16/32bit)

willy napisał/a:

e-mailem prosze sie kontaktowac, nie przez PW.

Cześć wszystkim.
Czy jest jeszcze możliwość zakupu tej karty? jak tak to w jakiej cenie? i do kogo mam się odezwać?

Pozdrawiam

187

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

piter napisał/a:

ja ostatnio jeżdżę do Elbląga dość regularnie - służbowo, ale z Falconowców to najbliżej masz do Rysia z Tczewa.

Cubase powiadasz ? nieformalna grupa Trójmiejsko-krakowska się akurat zebrała ;) podaj swój adres email to dopiszemy Cię do grupy ;)

skofranci@gmail.com

188

(25 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Ok dziękuje:-)

189

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Gwinter,Yaspr,Piter:-)
Dzięki Panowie.
Na pewno skorzystam z waszych rad i pomocy.

190

(25 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

Mam pytanie,

Atari Falcon 030?
Jakie wymiary ma to pudełko?

191

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

gwinter napisał/a:

1) 4.04 ?
2) 2.5" ide lub karta cf z adapterem
3) np CT 60 / 63
4) Tak :))
5) Tak
6) Fantastyczny ale wolę TT :)

uffff....


Przyznam szczerze,że spodziewałem się bardziej treściwej odpowiedzi;-) na moje pytania.

192

(11 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć wszystkim

Musiałem pewne rzeczy usunąć z racji  upomnienia drogą mailową jaką dostałem.
I mam nadzieje,że to wystarczy,bo naprawdę nie wiem co mogłem nie tak napisać:-(
A regulamin wnikliwie przeczytałem.

Pozdrawiam

193

(1 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć wszystkim,

Mam pytanie do was.Obecnie używam TOSA 2.06PL ale patrząc na rok w jakim on powstał to trochę lat już minęło.
Czy jest jakaś współczesna wersja TOSA lub odpowiednika kompatybilnego z TOSEM do atari 520/1040 STE?

194

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Atari-User napisał/a:

@piter
To jak jest taka  możliwość, to spróbujcie potestować na MSTE 16Mhz.

Ojej ile odpowiedzi;-) dzięki panowie;-)
Podoba mi się ten projekt

http://exxoshost.co.uk/atari/last/020BOOSTER/index.htm

Wygląda na to a może się mylę,że ma złącze IDE,Kurcze takie rozwiązanie byłoby idealne żeby dysk twardy był w środku STE,a nie na zewnątrz jak stosowane ultrasatan które kompletnie mi nie odpowiada:/
Czy ten wyżej projekt można gotowy zamówić? lub samemu złożyć?

195

(3 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

_tzok_ napisał/a:

Trzeba robić rzeźbę z przyciskiem... a nie myślałeś o GOTEKu?
Oryginalną stację można kupić w Best Electronics, ale wyjdzie "trochę" drogo: http://www.best-electronics-ca.com/

Co do wymiany frontu stacyjki to fakt,ale porównywałem ze swoją przerobioną stacją samsung sfd-321b i front od epsona smd-380 nie za bardzo pasuje:/ chyba,że ktoś ma jakiś gotowy projekt do drukarki 3D uniwersalny pasujący do większości dostępnych na rynku stacji dyskietek.To by rozwiązało kłopot ingerencji w obudowę komputera.
Dzięki za linka jeszcze nie patrzyłem w jakiej cenie mają stacje fdd do Atari na tej stronie.

196

(53 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Hej wszystkim,

Czy są dostępne w sprzedaży karty turbo do Atari STE? otwarte projekty? z procesorem 020/030 lub 040/060
A może ktoś z was prowadzi zbiórkę na takie karty turbo lub je składa samodzielnie odpłatnie?

Witam wszystkich,

Czy ktoś z was orientuje się,gdzie można kupić oryginalną stacje dyskietek Epson smd-380 do Atari STE?
Lub taką stacje,która pasowałaby do obudowy bez wycinania i niszczenia jej i wymiarami zbliżona do oryginalnej stacji?

Z góry dziękuje za wszystkie porady:-)

Cześć wszystkim.
Jak w temacie,czy ktoś was ma może na sprzedaż taki katridż z wybranym softem? Grami ?

199

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Mq napisał/a:

Kuuuurde, następnym razem zanim sięgniesz po papier ścierny, to zapytaj najpierw co zrobić. Wybielanie można _zawsze_ poprawić i zrobić ponownie dobrze...:-(

Zdaje sobie z tego sprawe,że źle zrobiłem z obudową myszki.
Wielokrotnie wybielałem obudowy czy to od commodore czy od Amigi od dużego i małego Atari(zawsze idealnie wychodziło),ale myszkę pierwszy raz atarową wybielałem:-(
Nie roztrząsajmy już tego...stało się i już.
Powiedzcie mi co z tym zrobić? Jaki odpowiedni lakier w sprayu dobrać żeby miał zbliżony kolor do oryginału.

200

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Cześć wszyskim:-)
Mam wytartą obudowę od oryginalej myszki Atari(źle wyszło wybielanie i musiałem użyć papieru ściernego)
Czy ktoś może malował taką myszkę konkretnym lakierem?
Macie jakieś pomysły? Jaki dobrać kolor żeby był bliski orginalnałowi?

Dziękuje z góry za różne propozycje.