Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Opcje wyszukiwania (Strona 9 z 11)
@Dely: Dzięki. Właśnie miałem pisać, że na takim PPA to wszystkich by nas zbanowali permanentnie za offtop :)
Cóż, w latach 80., kiedy chodziliśmy z kilkoma kolegami do lokalnego MDK-u na tzw. kółko komputerowe, "nowym" (my byliśmy już wyjadacze, programowaliśmy na Meritum i zaczynaliśmy Turbo Pascala) robiliśmy psikusa i przełączaliśmy "na krzyż" kable od klawiatur w sąsiednich komputerach. Mówiliśmy później, że to taki wirus jest... :D
BartoszP napisał/a:Naciskałeś, bez widocznego efektu, klawisze na innej Atarce :)
Ty się nie śmiej, bo wczoraj przyszedł klient z laptopem i był taki moment, że coś na nim robiłem (na laptopie, nie na kliencie) i w pewnym momencie zdziwiłem się, że mi klawisze w nim nie reagują, a okazało się, że pisałem na swojej klawiaturze ;)
Cytując Lotharka (rozszerzenie w końcu trafiło do stwórcy), pierwotnym problemem było utlenione złącze od taśmy MMU. Cóż, nie wpadłbym na to, bo wiem, że Przemek testuje przed wysyłką sprzęt. Dlatego szukałem problemu w komputerze/samej taśmie/lutach na Ultimate.
Został też wymieniony XILINX, ale to temat na inną opowieść.
W każdym razie temat do zamknięcia. Rozszerzenie (testowane u Przemka) działało bez przerwy kilka godzin bez żadnych dziwnych objawów. Mam nadzieję, że tak samo będzie, jak do mnie wróci :D. Trzeba w końcu zacząć klepać coś na LOSTa.
Nie, bo nie uwierzycie. :P
Mogę Ci wylutować, mam sporo złomów na części. Chętny?
Poproszę atr-a z Rick Dangerous ;)
Taśmy są nowe (z jedną od MMU coś było nie tak), dostałem drugi komplet.
Tak jak pisałem wyżej, podepnę się pod Freddiego i zobaczymy.
Dzięki za pro tip, Mq :) Niestety nie pamiętam jakie to były - ostatnią montowałem na początku tego roku, a przewala się u mnie kilkanaście komputerów (różnych) i konsol miesięcznie na stole serwisowym - nie sposób spamiętać. Ale zanotuję w głowie, że komputer bez ECI=REV C :)
Kolega Perinoid prywatnie poradził, żeby jednak podpiąć się tak, jak autor rozszerzenia zaleca:

...i skrócić maksymalnie kable połączeniowe. Wieczorem będę wiedział, czy to pomoże ;)
65 XE bez ECI. Sygnały bezpośrednio z procesora. Montowałem Ultimate wielokrotnie bez podobnych problemów, niestety nie pamiętam wszystkich wersji płyt, w których wstawiałem. Zawsze lutowałem do Sally.
U1MB niestety uparcie odmawia współpracy z tą płytą. Czasem normalnie zabootuje, wyświetli komunikaty SDX, ale po chwili się sypie. Po wejściu do menu, co czasem się udaje, jest coś takiego, jak na obrazku, najczęściej dopiero po chwili. Menu wygląda normalnie, by po kilku-kilkunastu sekundach się wykrzaczyć. Ultimate działa poprawnie na innej płycie. Po włączeniu komputera najczęściej czarny ekran z takim patternem jak na ostatnim zdjęciu (mam nadzieję, że coś widać). Komputer bez U1MB zachowuje się nadzwyczaj normalnie i działa poprawnie z SIDE2.
Ktoś ma jakieś pomysły? Podmieniałem procesor i GTIA, bez efektu...






Jesteś jasnowidzem. W domu panuje grypa żołądkowa...
Generuje mi komunikat jak na ekranie ;)

A tak na poważnie, raz bordowy, raz szary ekran, odpala 2/10 razy. Ale to może być wina taśmy do MMU od Lotharka, bo przyszła w dość dziwnym stanie. Wczoraj przyszła nowa i sprawdzę wieczorem. To raczej to.
@_tzok_: sprawdziłem gniazdo w sposób opisany przez Ciebie i okazało się... że winą było jednak gniazdo klawiatury. Najciemniej pod latarnią. Ale przynajmniej GTIA i CPU mam zapodstawkowane ;)
Teraz trzeba sprawdzić, czemu Ultimate odmawia współpracy ;) Obstawiam CPU.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Pomimo serwisowania sprzętów od kilku lat, człowiek czasem uparcie pomija najprostsze przyczyny...

Jedna niewiadoma wyeliminowana, klawiatura działa poprawnie na innym komputerze. Lecę dalej :)
A, z komputerem nie bardzo chce współpracować Ultimate. Zakładam podstawki pod proca i GTIA i zobaczymy.
Ja wiem i bardzo dziękuję za każdy trop - zacznę od sprawdzenia i ewentualnej wymiany gniazda, jeśli okaże się uszkodzone. :) Podzielę się efektami oczywiście.
Jasne. Rozumiem. Ale tak jak napisałem na wstępie, SPRAWNA klawiatura z tą płytą daje taki sam objaw.
Sprawdziłem miernikiem przejścia od części wchodzącej w złącze klawiatury aż do konkretnych klawiszy.
Sprawdzę wieczorem gniazdo, może to jakiś trop.
Wszystkie pozostałe klawisze działają. Folię tak jak pisałem, sprawdzałem i wszędzie jest kontakt.
Witajcie,
Mam taką jedną krnąbrną płytę od 65XE, z którą jest dziwny problem. Mianowicie nie działają klawisze START, OPTION i HELP. Poza tym felerem wszystko jest ok, działają wszystkie pozostałe klawisze.
RESET działa. Po resecie normalne pyrkanie w poszukiwaniu urządzenia.
Po podłączeniu SIDE i wczytaniu czegokolwiek wszystko cacy, gra muzyka etc., obraz ok, poza tym, że ww. klawisze nie działają.
Nie jest to problem folii/klawiatury - testowałem z dwiema, a tę od tego konkretnego kompa obdzwoniłem miernikiem i wszystko jest cacy. Na drugiej, również sprawnej, ten sam objaw.
Testowałem na czterech sprawnych MMU i czterech sprawnych OS-ach.
Pamięć sprawna. Komputer niemodyfikowany, poza podstawkami pod MMU i OS-a.
Gdzie szukać przyczyn głupiego zachowania? GTIA?
Nie bardzo lubię szukać problemu w ciemno, zakładając wszędzie podstawki i podmieniając kości.
Any help?
Ta obsuwa z naklejkami to mea culpa, jakby co.
Znalezione posty [ 201 do 225 z 259 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.024 sekund, wykonano 40 zapytań