Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Opcje wyszukiwania (Strona 9 z 9)
Strony Poprzednia 1 … 7 8 9
Niestety nie zadziałało :/ No USB interface found. (cookie40.prg uruchamiane jako pierwsze, dalej kolejność zgodnie z Waszymi instrukcjami). Spróbuję poszukać HDDrivera w wersji demo ale to już zadanie na jutro, na razie bardzo dziękuję wszystkim za pomoc :-)
Darmowego, ICDP655a jeśli dobrze widzę. Właśnie próbuję z odłączonym US i tylko z dyskietką, jeśli zadziała to będzie chociaż pewność, że sam interfejs sprzętowo działa...
Spróbowałem właśnie na TOS 2.06 (poprzez SelTos) i efekt ten sam. Patrząc na video z youtube po uruchomieniu netusbee powinien zacząć wykrywać urządzenia, u mnie niestety kończy się na Compiled Jul 27 2018 i wraca do GEMu.
Domyślam się, że potrzebuję narzędzia, które to ustawia ;-). Udało mi się coś znaleźć na ftp http://www-ftp.lip6.fr/pub/atari i teraz startuje się bez błędów, niestety jak wchodzę w desk->usb utility nadal mam "No USB interface found." niezależnie co podłączę. Gdy ręcznie odpalam w różnych konfiguracjach te 4 programy komunikat zawsze ten sam...
Mam tylko 1.62 i na razie jeszcze nie robiłem przeróbek na dual TOS, dopiero zaczynam moją przygodę z tym sprzętem :-) Czy mógłby ktoś udostępnić cookiejar'a?
Witam,
podepnę się pod ten wątek - również zakupiłem netusbee, postępuję zgodnie z opisaną procedurą - na czystym STE TOS 1.62 z podłączonym UStatenem, na karcie nie ma nic w AUTO, załadowane tylko ACC usbtool, potem ręcznie uruchamiam po kolei: usb.prg dostaję "USB core installed", potem storage.prg i dostaję: "Failed to add scsidrv cookie, no slots. USB storage driver installed." W akcesorium USB Util dostaję "No USB interface found.". Co robię nie tak? Pendrive powinien być włożony w trakcie uruchamiania powyższych czy nie?
Witam,
Dopiero co (wczoraj) również przechodziłem przez kwestię wymiany danych przez kartę SD i obyło się bez dodatkowych narzędzi po stronie Atari - na standardowym ICD. Do szczęścia potrzebny był tylko linux na moim PC z kernelem z aktywną opcją CONFIG_ATARI_PARTITION=y. To wystarczyło, aby po podzieleniu karty SD na partycje około 200-250MB każda z nich była widziana w PC:
[13563.977253] sdd: AHDI sdd1 XGM< sdd2 sdd3 > sdd4 sdd5
[13563.979017] sd 6:0:0:0: [sdd] Attached SCSI removable disk
i zawartość:
[root@myhost ~]# mount /dev/sdd5 /media/sdd5/
[root@myhost ~]# ll /media/sdd5/
razem 504
-rwxr-xr-x 1 root root 97471 2027-12-31 MINTNP.PRX
-rwxr-xr-x 1 root root 320651 2027-12-31 NVDI.PRX
-rwxr-xr-x 1 root root 86944 1998-08-26 WDIALOG.PRX
Gdyby ktoś potrzebował szczegółowszych instrukcji chętnie pomogę.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, komputerek właśnie odebrałem :-)
Temat można zamknąć.
Pozdrawiam!
Witam,
dzięki za linka, niestety stanowczo za daleko (prawie 5h drogi) a przy takim sprzęcie wolałbym odebrać osobiście. Do 2-2,5h drogi jeszcze dam radę podjechać, dalej to już za duża wyprawa... nie mniej dziękuję za wskazanie. Może ktoś z tego forum sprzedaje to:
https://allegro.pl/atari-1040-ste-4-mb-i7406779778.html
nie ma tam maila ani nr telefonu do kontaktu.
Witam,
po latach chciałbym wrócić do komputera, który zapoczątkował moją przygodę z informatyką. Poszukuję więc (sprawnego) komputera Atari STE, najchętniej model 1040, może być z rozszerzoną pamięcią i najchętniej z kabelkiem umożliwiającym podłączenie go do monitora LCD (istnieją takie do obu rozdzielczości?). Będę wdzięczny za oferty z Wawy lub okolic, abym mógł podjechać i odebrać osobiście.
Znalezione posty [ 201 do 210 z 210 ]
Strony Poprzednia 1 … 7 8 9
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.015 sekund, wykonano 54 zapytań