Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Nowe postacie w Street Fighter 2 Vega dodaje kolejne postacie do portu SF2 na Atari 8-bit. Zobacz nowy film z rozgrywką.
ATasm v1.30 ATasm v1.30 to assembler dla procesora 6502 działający z poziomu wiersza poleceń, zgodny z oryginalnym Mac/65 od OSS.
ugBASIC v1.17.2 Wszechstronny język programowania BASIC oraz cross-kompilator pozwalający na tworzenie programów na różne platformy 8-bitowe
Zapraszamy do artykułów na atari.area! Szukasz różnorodnych materiałów na temat Atari? Koniecznie odwiedź dział artykułów.
ICE-T 2.76 alpha 9 Nowa wersja zaawansowanego emulatora terminala
Opcje wyszukiwania (Strona 93 z 153)
Czy jest jakaś aplikacja (najlepiej pod SDX), za pomocą której mogę sobie przeczytać nagrany dysk i np. policzyć jego sumę kontrolną albo jakoś inaczej zweryfikować integralność zapisanych danych? Kopiuję dyskietkę z jednej stacji na drugą, chciałbym móc to zweryfikować już po nagraniu danych.
[Edit]
Jak tak sobie patrzę teraz to HDSC ma opcję weryfikacji - znaczy, zamiast kopiować to weryfikuje. Ale nie jestem do końca pewien, czy to rzeczywiście tak działa.
Co do dema to nie wiem (jest plikowa, zapętlona wersja Numena, która wymaga trochę ponad 320KB ale to się nie liczy). Są natomiast co najmniej 2 gry: Atari Blast! i wersja beta Space Harrier (ostateczna została wydana na karcie i wystarcza jej podstawka).
Jeszcze musisz dołożyć 2 kości logiki do dekodowania adresu.
Na płycie z kośćmi 64Kx4bit nie założy 74LS95. Ale jest przecież ten nowy wsad do GAL-i, który już nie wymaga tej kości (trzeba ciut podrutować mocowanie).
W niektórych wersjach płyty są miejsca na do lutowanie bodajże tranzystora, dwóch diód i rezystorów, żeby obraz stał się właściwy. Raz to robiłem ale już nie pamiętam dokładnie jak to szło. Jeśli Twoja płyta jest właśnie z tych to poszukamy, jak ta modyfikacja wygląda.
Jeśli ktoś poleci, zarazi się a potem udowodni linii, że to było na pokładzie przez to, że linia wpuściła kogoś zakażonego - to może się skończyć dużym odszkodowaniem. Może nie w Polsce, ale linie są międzynarodowe i w krajach bardziej cywilizowanych mogą być za to pociągnięte do odpowiedzialności.
To da się dosć prosto naprawić, może nawet twój komputer ma pod to pola na płycie. Pokaż miejsce, gdzie powinien być (a u ciebie nie ma) modulator.
A ta lekko migająca dioda to norma, wszystkie tak mają.
kismet75 napisał/a:Witam dziś odpaliłem atari 1040STF po podłączeniu do TV LCD pokazał się dziwny obraz .Obraz czarno biały jak na foto . Przewód sprawdzony na innym atari wszystko jest ok . Co może być powodem takiego obrazu czy atari umiera .
Jesteś pewien, że TV przełączył się we właściwy tryb (RGB)? Nie pracuje przypadkiem w Composite?
Do sprawdzenia zegarów wystarczy.
Płytka, jak do tej pory, jest za duża i w K-7 ledwie wchodzi.
Na przestrzał też? Znaczy, połączenia między kośćmi, pomiędzy którymi była ta, która wymieniałeś? Są tu o niebo lepsi ode mnie, ale przy braku sygnału (nie przy czarnym obrazie) zacząłbym od sprawdzenia sygnału zegara, zarówno na wejściu do procesora, jak i na wyjściu (phi2). Jeśli obraz jest ale czarny, to jednak wymieniłbym całą pamięć a nie tylko jedną kość.
Sprawdź ścieżki przy pamięci, czy na pewno masz łączność - jeśli ścieżki uwaliłeś, upewnij się, że je poprawnie połatałeś. Jeśli chodzi o GTIA to czy sprawdzałeś łączność z nogami układu czy tylko punktami lutowniczymi (od spodu)?
Nie programuję na ST ale tak na zdrowy rozsądek stała tablica oznacza statyczną paletę. Kwantyzacja na bieżąco to natomiast dynamiczne dopasowanie palety do bieżących warunków, co powinno dawać lepsze efekty. Przy podejściu statycznym powinno się dać to statycznie zrobić w prostszy sposób bo i tak zgadzasz się na błąd związany z niedopasowaniem palety.
Ale ja tam się nie znam :)
sqward napisał/a:Wolni ludzie zostaną w domu.
Wolni ludzie wolno się poruszają i wolno myślą ;)
Mam. Jak odbierzesz na Kabatach to oddam free.
Zbyt wysoki opór na ścieżkach? Tak, że jak wciśniesz jeden klawisz to jeszcze prądu wystarcza ale jak dwa to już nie? Masz może inną klawiaturę do sprawdzenia?
Pamięć do wymiany na pierwszy ogień. Chyba, że mógłbyś odpalić cart diagnostyczny to jest szansa, że pokaże która kość (kości) są uszkodzone. Z faktu, że podświetla tylko jeden kwadracik w zasadzie nic nie wynika, uszkodzone mogą być wszystkie kości RAM.
Ja też na pewno wdepnę. Ciekawe na co trafię :)
Simius robiąc Sophię 2 też się właśnie zderzył z sytuacją, gdzie jego sposób manipulacji obrazem kłóci się z tym, jak niektóre gry wykorzystywały te same rejestry. Wygląda na to, że dlatego, że programista czytając, że jakieś bity są nieużywane uznał, że można w nie pakować dowolny śmieć i nie przejmować się reakcją systemu. W ten sposób ich wykorzystanie w nowych projektach staje pod znakiem zapytania. I dlaczego? Bo leniwemu programiście się nie chciało dodać jednej instrukcji? Przez te kilka programów napisanych, na dobrą sprawę, w niewłaściwy sposób? Żenada. Argumentowanie, że program błędnie napisany może być wytyczną do tego, że "Atari tak chciało" - to jest żenada.
Tak tylko informacyjnie, w temacie ZX Spectrum - o tej porze Borek będzie robił stream z przejścia Puszki Pandory. Pewnie nie dla wszystkich interesujące, ale jednak...
Pomijanie kontekstu, całości wypowiedzi i łapanie za słówka to typowe postępowanie PiS'owców. Powodzenia.
xxl napisał/a:tez tak uwazam, ale czasem tak jest z niedostatecznie przetestowanymi urzdzeniami.
Nie odwracaj kota ogonem.
Czy mi się zdaje, że w Antonii tak jest to zrobione jak Mq pisze? Jak dla mnie to żaden błąd. Ot, konflikt rozwiązań, do obejścia programowego w bardzo nielicznych przypadkach.
Natomiast...
<OT>
Zaraz się zacznie dyskusja, czy Atari tak chciało.
</OT>
Znalezione posty [ 2,301 do 2,325 z 3,818 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.109 sekund, wykonano 14 zapytań