Fajnie, że gra używa systemowych procedur I/O.
to tak jak xB.
zwykły DOS wystarczył.
czy mozna dzieki temu zapisac gre na karcie np. Atarimax i grac na atari 130 xe?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Gearlynx 1.2.15 Emulator Atari Lynx doczekał się ważnej aktualizacji z wieloma nowymi funkcjami.
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
atari.area forum » Posty przez xxl
Fajnie, że gra używa systemowych procedur I/O.
to tak jak xB.
zwykły DOS wystarczył.
czy mozna dzieki temu zapisac gre na karcie np. Atarimax i grac na atari 130 xe?
szkoda, ze gra nie uzywala xB, odpalilbym ja sobie z carta na 130xe :(
jest kardrydzowa wersja tej gry?
dzis zaimplementowalem:
xBIOS_UNPACK_DATA equ xBIOS+$4B
czyli nie tylko binary file moze byc spakowany. user dostaje funkcje do ladowania danych spakowanych. spakowane dane moga byc czescia wiekszego pliku.
jaki kompresor? ... dowolny. ja dodaje lz4.
w zmiennej:
xUNPACK equ xBIOS+$3e4
znajduje sie adres dekompresora - mozna wpisac adres swojego.
wkrotce. najpierw bedzie kilka rozdan pod stolem...
no tak. nawet nie prosty.... banalny - doklejasz do .ATR naglowek i stopke. i tyle, masz carta :-)
bedzie jeszcze jedna super niespodzianka... jeszcze pare dni.
@Madrafi jakbys chcial, to podmianaka xB na nowego i mozesz swoja gre zapisac na Carcie...
no i.... jest:
https://www.youtube.com/watch?v=mcBGqksA-Xo
dla przykladu nagralem nowego xB wraz z ra StuntCarRacer na karta.
MYIDE
does MyIDE have any mechanism for emulating cartridge images?
START - restart gry
SELECT - przytrzymany - nastepny level
OPTION - restart planszy
no i korekte licznikow odmierzajacych uplyw czasu....
bardzo czesto wstarczy skrocic przerwanie VBLK
dobrze jest tez poprawic tempo odtwarzania muzy...
https://www.youtube.com/watch?v=ZvPRLmnhmbI
Na SillyVenture I miejsce w Game Compo
kolejna wymowka :-)
no i Pin?
hanba
no to czekamy :-)
slowo sie rzeklo, kobylka u plota.
@Pin: posyp głowę popiołem (może być z papierosa) lub wpłać na fundację rozwoju xBIOSA. Niezależnie od wyboru udokumentuj to tutaj na forum.
Dziękuję :)
no to czekam :-)
Nie mogę wpłacić na rzecz fundacji, bo na szczęście jej nie ma.
jest. tu oto prosze wplacic:
92 1140 2004 0000 3402 7888 6800
To proste - jak masz ULTIMATE to Ci nie zadziała
Nie prawda. Bledne dzialanie atari z ta modyfikacja objawia sie przy zapisie powyzej $D380 a wiec uzyty adres $D36D jest bezpieczny rowniez dla Ultimate1MB.
rownie dobrze moze byc $D33D, $D3F9. PORTB zaadresujesz na stronie D3 dowolna wartoscia, wazne zeby najmlodsze dwa bity mialy postac 01
czyli adres %1101 0011 xxxx xx01
pod x mozesz dac losowe wartosci 0/1
to jest PORTB
done
dokumentacja. wszystko jak na dloni
przeczytaj pierwszy post.
atari.area forum » Posty przez xxl
Wygenerowano w 0.571 sekund, wykonano 18 zapytań