1

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Dysk pod Sparta działa. Dziękuję za pomoc. Jedynie co zauważyłem, że partycja EXT FAT16 nie może być jako partycja DO: bo sparta jej nie widzi. Stąd pytanie dlaczego? Widzi natomiast DN:

2

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

A jeśli mam na AVG partycje zrobione pod Sparta
i chciałbym przenieść dane na nowy dysk, to wystarczy zmieniać litery dysków i tak
aby nie było kolizji z nowym dyskiem? Fdisk widzi nowy dysk i stary bo sprawdzałem

3

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

@drac030 dzięki, pod SpartaDos od razu poszło.

4

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

W KMKdiag znajduje dysk i klawiszem 3 przechodzi testy aż do końca. Wychodzę Q z KMKdiag, ładuję FDISK2 i nie wchodzi nawet do programu tylko wyrzuca od razu komunikat "KMK/JZ interface not found" czy jakoś podobnie.

5

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Działam wg instrukcji . Program kmkdiag wykrywa interfejs. Fdisk2 wyrzuca komunikat, że nie znalazł interfejsu? Co źle robię?

6

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

"ok, pierwszy raz mam do czynienia z IDE+. Włożyłem AVG carta w IDE+.odpalam kompa i nic się nie dzieje. Jak zacząć z tym wszystkim. Mam też Ultimate zamontowane. Zabotowałem spartę z ide+ zmieniam czas komendą TIME i po wyłączeniu kompa czas jest po staremu".

Wyłączyłem PBI bios w Ultimate i coś zadziałało, ale widzę, że grubo będzie. IDE chyba się nie lubią z Ultimate na mojej atarce.

7

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Simius, czy już można zrobić wpłatę za to cudo? Proszę o info co i jak.

8

(156 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

1. VLX - 1 szt.
2. Perinoid - 1 szt.
3. As - 1 szt.
4. Spencer - 1 szt.
5. Laborant - 1 szt.
6. Drakon - 1 szt.
7. Mono - 1 szt.
8. Pancio - 1 szt.
9. Pabloz - 1 szt.
10. dez3 - 2 szt.
11. Lizard - 1 szt.
12. drac030 - 2 szt.
13. pin - 2 szt.
14. Oswald - 1 szt.
15. uicr0Bee - 1 szt
16. thePink - 1szt
17. gwinter - 1 szt, jak starczy sił to dwie  ( nawet kosztem Pina )
18. arctus - 2 szt.
19. hsimpson - 1 szt.
20. piomet - 1 szt.

2# 55zł.

#1 - 70zł.

11

(1 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Mogę przeglądać, ale nie mogę ściągnąć nic a nic z Pigwy Total Commanderem ani FileZilla czy coś mnie ominęło?

12

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

@bocianu: No nie hula właśnie. ATR z twego serwera pobrałem i lipa, albo coś nie tak robię. Altirra też nie łyka tego obrazu.

13

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

x_angel :)

14

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Dely jesteś wielki, poszło od strzała. Masz odemnie na razie wirtualne piwo. Dzięki :)

15

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Tak to mam podłączone. Zasilanie 5V z interfejsu. Sterowniki COM zainstalowane bez błędów. Pod zasilaniem z Atari to samo.

16

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Tak już próbowałem, wybierałem też inne wolne portu COM. Poprawność połączenia też sprawdzałem i lipa. System WIN10.  Interfejs taki jak w załączniku tyle, że USB-C. Rodzaj kabla usb ma znaczenie?

17

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Mam taki błąd podczas updejtu. Nieodpowiednia wersja firmware?. Aktualnie jest 1.2. Fijnet mam połączone interfejsem USB to TTL.

18

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ok. Jak ogarnę to dam znać.

19

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Mam z tego postu:

https://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=19749

20

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

X-angel: Firmware do twojej wersji ma być 8Mb czy to drugie?

21

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Już ten "dynks" zamówiłem, tyle, że trochę drożej :), ale jutro będzie.

22

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

sprzęt mam od x_angel, ponoć z aktualką. Ale może się mylę. Swego czasu miał kilka sztuk. Wersja bez USB. Wersja weather.atr z serwera bocianu wychodzi do SelfTest.

23

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jeśli pod klawiszem C pokazuje rewizję firmware to jest 1.2. Apkę weather uruchamiam z XEX. Z ATR wogóle się nie ładowało. Dziwne dla mnie to, że raz udało się apkę uruchomić. Myślę po prostu, że źle coś robię. Montuję XEX-a w slocie i wciskam OPTION.W ultimate BASIC ustawione na default.

24

(29 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Cześć, w jaki sposób poprawnie uruchomić weather/fujinews. Weather pokazuje u mnie czarny ekran. Po naciśnięciu któregoś z klawiszy funkcyjnych pokazuje menu, ale zamiast planszy z pogodą mam czarny ekran. W fujinews z kolei zamiast tekstu wyświetlane są np. na całym ekranie kwadraty zamiast tekstu.

25

(79 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tak zapomniałem o sygnale Composite. Dzięki. Obraz super. Ale od czasu do czasu zadrży, ale to chyba od telewizora zależy.