Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.
Premiera magazynu Atari Legacy Już jutro startuje sprzedaż nowego magazynu drukowanego Atari Legacy, składanego na Atari Falconie.
Nowe firmware - FujiNet 1.6.1 Nowa wersja oprogramowania układowego dla FujiNet przynosi liczne poprawki błędów.
Atari800 6.1.0! Po blisko trzech latach przerwy ukazała się nowa wersja najpopularniejszego emulatora Atari 8-bit.
Opcje wyszukiwania
Masz rację, jellonek :)
Ale może właśnie korzystając z tego rozszerzenia na 8255, da się wykombinować kartę, nawet opartą na '51, która zajmie się transmisjami wszelakiego rodzaju i obsługą różności.
Postaram się w miarę szybko poodkurzać pliki - schemat robiłem kiedyś w Mad Designerze, hehe
Pozdrówka :)
Witam,
Może już po ptakach i ludzie coś z tym problemem zrobili - wróciłem do Atari tydzień temu, hehe.
Ale jest coś takiego jak DP83816, NIC który możnaby zaprząc do Atari i używać netu.
Ja staram się na razie poprzypominać sobie wszystko z elektroniki, więc jeszcze jakiś czas nie zajmę się tym problemem. Na razie chcę dopracować interface oparty na 8255, który działałby podobnie do GPIB (IEC625), do którego możnaby podpinać jednocześnie 4 karty rozszerzeń ze złączami typu ISA, chociaż o innej topografii wyprowadzeń.
Odezwę się jeszcze, ale już w dziale Hardware ;)
Dzięki serdeczne za sugestie :)
I ja miałem trochę nosa :)
Wyciągnąłem kości z podstawek i ... okazało się, że EPROM był włożony odwrotnie !
Aż dziw, że nie odszedł na zawsze ;)
Dzięki i zamykam wątek.
MM: no problemo! :)
Rozebrałem ją i w środku wszystko wygląda OK.
Nic nie spłynęło, zasilacz działa i nie grzeje się...
Spróbuję powyciągać kości z podstawek i powkładać je z powrotem.
Może pomoże :)
Włączałem ją "na luzie" - bez podłączenia do kompa - objawy j/w.
Po wpięciu do kompa, niestety , dokładnie to samo :(
Stacja nie warczy, zworki ustawione na D1 - dwie pierwsze góra, dwie następne dół.
Witam,
Odkupiłem od znajomego swoje stare Atari z LDW 2000 - bo pecet mnie już mierzi :)
Niestety stacja coś nie teges :(
Po włączeniu objawy są takie:
Wyświetlacz pokazuje 88, świeci Power i Busy, reaguje na Protect, na pozostałe przyciski nie reaguje.
Po włożeniu dyskietki NIC się nie dzieje - nie próbuje jej czytać. Po wyłączeniu zasilania napęd talerza wykonuje kilka obrotów.
Co sprawdzić ? Może Eprom ma amnezję ?
Proszę o pomoc :)
Znalezione posty [ 6 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.013 sekund, wykonano 41 zapytań