Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
FujiNetChat: Nowy klient IRC dla Atari Pierwsza publiczna wersja alfa FujiNetChat, nowoczesnego klienta IRC wykorzystującego interfejs FujiNet.
Gearlynx 1.2.2 Gearlynx doczekał się aktualizacji. Wprowadzono podgląd SCB, wyszukiwanie w pamięci oraz poprawki.
Wyniki FujiCup 2025 Poznaliśmy najlepsze gry na 8-bitowe Atari wydane w 2025 roku według jury oraz publiczności.
Wyniki konkursu i gala FujiCup 2025 Poznaj zwycięzców dorocznego turnieju FujiCup 2025 wspierającego twórców gier na Atari XL/XE.
Fujisan 1.1.8 Nowa wersja emulatora Fujisan przynosi wsparcie dla FastBasic oraz poprawki błędów w obsłudze dźwięku.
Opcje wyszukiwania
Oki dzięx za pomoc mimo lamerskich pytań. Powinienem se teraz poradzić.
No nie wiedziałem nic o JCIOMAIN a z preparowaniem to nie przyszło mi do głowy ale i tak nigdy tego nie robiłem. A wracając do mojej procedury to jak zrobiłem te linijki w tr.0 (dokładniej 24 o ile pamiętam) to muszę tuż po tym napisać intrukcję schynchronizacji? Sory za lamerskie pytania.
Na potrzeby mojego programu zrobiłem procedurę która zmienia tryb graficzny z 7 na 0 w języku maszynowym.
Działa na zasadzie:
Ustaliłem początek adresu programu ANTIC's Zmieniłem 30 piewszych bajtów wartość na 2 bez pierwszych 6. W następnych 80 bajtach wstawiłem wartość 0. Zmieniłem adres początkowy pamięci ekranu.
W chwili wykonywania programu obraz zaczyna migać. Kiedy zaś powraca do Basic'a to wszystko wraca do normy. Z góry dziękuję za pomoc.
Znalezione posty [ 3 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.006 sekund, wykonano 74 zapytań