Panowie! przy łączeniu dwóch urządzeń zasilanych z różnych zasilaczy może wystąpić pomiędzy ich "masami" znaczna różnica potencjału. Dlatego wtyczki COM lub LPT są tak skonstruowane, że najpierw łączy się masa (przez blaszaną obwódkę, co wyrównuje potencjały) a potem dopiero linie sygnałowe. W przypadku portu SIO w Atarce nie mamy pewności że przy wpinaniu pierwszy połączy się pin masy, a w tedy różnica potencjałów wystąpi między liniami sygnałowymi... (Ałaaaa!!!). Dlatego przypięcia i odpięcia należy rozpoczynać od wtyczki SIO a potem do grzyba, lub po prostu wyłączyć kabel sieciowy na czas "kabelkowych manewrów". Wiem co mówię bo w taki sposób na okres 2 miesięcy straciłem LPT w moim laptopie (póki nie sciągnąłem sobie kostki z USA za 30$). Po prostu kilka razy odłączałem kabel LPT od strony laptopa i było OK, a raz od strony sterowanego urządzenia i żegnaj porcie...
STOS BASIC V5.5 Alpha Popularny język programowania dla Atari ST powraca po ponad 30 latach w nowoczesnej wersji.
Command & Conquer na Atari ST Kultowy RTS Command & Conquer zmierza na Atari ST. Zobacz niesamowity port legendarnej strategii.
Altirra 4.50 test 13 Avery Lee udostępnił kolejną wersję testową najdoskonalszego emulatora Atari.
CT60 TOS 1.03e Po blisko 21 latach ukazała się oficjalna aktualizacja CT60 TOS do wersji 1.03e.
Gearlynx 1.2.14 Ukazała się kolejna odsłona zaawansowanego emulatora Gearlynx dla konsoli Atari Lynx.