Przejdź do treści forum
atari.area forum
Twoje polskie źródło informacji o Atari
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Aktualności ze świata Atari
Atari Action! Compiler od Kuby Husaka Nowe narzędzie umożliwiające kompilację kodu Action! bezpośrednio na współczesnych komputerach PC.
Altirra 4.50 test 11 Avery Lee udostępnił nową wersję testową emulatora Altirra z nowym, eksperymentalnym paskiem zadań.
C.E.T.A.S. - nowy projekt na Atari 8bit Rafał Dudek i Vladimir Janković pracują nad unikalną strzelaniną z alternatywną historią w tle.
Postępy nad konwersją Golden Axe Zobacz najnowsze zmiany w nadchodzącym hicie na 8-bitowe Atari, nad którym pracuje znana ekipa.
Cannon Fodder STE WIP #2 Krzysztof Jarzyna prezentuje nową wersję rozwojową kultowej gry Cannon Fodder dla Atari STE.
Opcje wyszukiwania
pajero napisał/a:
Jako grafik dorzuce swoje 2 grosze - a nie lepiej by było jakby design tego smoka był w takim stylu jak te smoczki na ekranie z grą?
Obecnie oba 8-bitowe komputery mają drugie życie dzięki społecznosci fanów, np takie tytuły jak
https://www.youtube.com/watch?v=1uHys7Vr-FY&t=1s
Pokazują że na 8-bitach można zrobic platformówkę nie tylko ładną ale i bardzo dopracowaną (bliższą grom ze Snes-a czy Amigi niż większosci kiepskich platformerów 8-bitowych z dawnych lat)
odnosze wrażenie (moze sie mylę) ze w obecnie Atari dostaje większe wsparcie ze strony polskiej społecznosci a w przypadku C-64 z zagranicy (np protovision) .
Ja się bardzo cieszę z nowych "trybów graficznych" i innych sztuczek jaki pojawiają sie na 8-bitach dzięki czemu granica możliwosci znowu jest przesuwana co bardzo mnie cieszy.
koniec offtopa z mojej strony.
Mq napisał/a:@tebe, nie bluźnij. Mamy paletę Atari, kropka. I przyłączam się do zdania Rocky'ego. Dla mnie C64 zawsze przegrywał i nadal przegrywa. W chwili słabości raz nawet kupiłem sobie parę lat temu C64, bo pomyślałem, że każde retro to retro. Jednak mocno rozczarowany beznadziejnością tego sprzętu pośmiałem się tylko z niego trochę, potem przeleżał dwa lata w kartonie, na koniec sprzedałem, nie żałuję, i nigdy więcej komody mieć nie zamierzam, jest mi z tym dobrze i jestem szczęśliwy, że w młodości miałem to szczęście, że dane było mi być Atarowcem, i los nie pokarał mnie żadnym komodorem z kartonowym ekranem zrobionym z opakowania po czekoladzie w środku:-)
bez obrazy ale ten tekst zabrzmiał jak głęboko ukryta uraza albo kompleksy z dawnych lat, ja miałem C-64 , znajomy miał Atari i gralismy i na jednym i na drugim sprzecie bez hejtu, pamietam tylko ze w czasach w ktorych ja grałem na 8 bitach to gry na C-64 miały ciut wyższą rozdzielczośc i więcej kolorów.
Rocky napisał/a:Zdradzę, że technicznie gra wyciska wiele soku z układów graficznych Atari.. koledzy z obozu C= mieliby spory problem z odtworzeniem tego na ich platformie..
Ta wersja na Atari jest świetna - kawał dobrej koderskiej i graficznej roboty , ale ta nowa wersja na C-64 też cieszy oko
https://youtu.be/Pa1Xf5hjPcM?t=57
Znalezione posty [ 4 ]
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
Wygenerowano w 0.007 sekund, wykonano 69 zapytań