3,051

(41 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

A taki mały offtopic, choć nie zupełnie... Ma ktoś może instrukcję do TOMS'a Multi Drive w jakiejś postaci?

3,052

(37 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

No, pod win 98 działa US dobrze, ale to starsze APE '98 A nie 2.0 pod XP.

3,053

(37 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Ja mam Abit'a KV7. Nie sądzę, żeby była to wina płyty, że jest zbyt nowa, skoro kombinacja Win98/APE 98 śmiga jak marzenie, problem jest jedynie pod Win XP, gdzie APE 2.0 za cholerę nie chce pójść w ultraspeedzie, normal działa. Za to Atari810 działa z małymi oporami w transmisji 3x, więc może jakiś krzak w APE 2.0 jest?  :rolleyes: No skoro SIO2PC jest to samo, płyta ta sama i pod jednym systemem śmiga jak marzenie, a to nowe APE 2.0/XP dupa... Aha: ustawienia portu szeregowego w grzybie zmieniałem na setki sposobów i nawet z opcjami jak mam pod win98 nic  :x

3,054

(37 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Mam ten sam problem - Win XP i z tą wersją APE nie działa mi ultraspeed. W starym APE '98 pod Win 98 śmiga bez problemu. Jakieś domysły, pomysły?  ;)

3,055

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Doskonała wiadomość!  :D Jak tylko będziesz mieć płytki na sprzedaż to ja już się piszę na dwie. Taki sposób montażu nie dość że prostszy to na pewno jeszcze o wiele mniej awaryjny będzie, brawo  :)

3,056

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jeśli coś zwojujesz daj znać  ;)

3,057

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Wyjaśnienie z AtariAGE dotyczące zagadkowych rozmiarów ROM'u:  ;)

Half the 'mega-cart' image is just empty, half of whats left is just duplicate copies of the fixed a000-bfff bank to make it work on the 'mega-cart' hardware. Take whats left and you have the original 128k xegs format.

Dokopałem się poza tym na AtariAge do tej wersji 128KB (XEGS) oraz muzyczki w RMT, stylizowanej na tą z C64.

Co do depakowania racja, może po prostu nie warto byłoby "na siłę" tego mieścić w 64 KB kosztem komfortu pracy z HDD, skoro rozszerzenia RAM'u są popularne. A gra mieści się jak widać w 128KB (XEGS).

3,058

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

można zabawić się w Reditusa i spackować wsio PowerPacker'em i dorobić 'Select Banks' (może być z muzycką z Commando na SIDzie)! :D

To byłaby miazga dopiero - wersja FILE i jeszcze z taką czołówką :D Świetnie byłoby gdyby tak dobra giera nie była pozostawiona na pastwę emulów  ;)

3,059

(42 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Hmmm, no w sumie nie chodziło o wejście od "dupy strony" dla bywalców AA pierwotnie w tej dyskusji tylko raczej o ułatwienie (nie)bywalcom dostępu by mogli zobaczyć co i jak, po przeczytaniu paru komentarzy do gry czy proga od razu ściągnąć i odpalić np. Numena i zobaczyć po latach co Atarka potrafi  ;) A moim zdaniem dotąd nie było problemu, dopóki nie wyszła sprawa z PlaySID'em i betoniarzami z c64.pl  :) Któryś z nich po prostu zachodził w głowę "jak ja to mam sobie ściągnąć". I wydaje mi się, że o takie ułatwienie raczej by chodziło.

Ale z drugiej strony rozumiem i popieram Dely'ego: my możemy jedynie coś zasugerować, zrobić ankietę, zapytać. Natomiast ciężko wymagać skoro to jego trud i wysiłek, to ostateczne zdanie również powinno do niego należeć. Z tym, że podobnie jak chyba większość ja bym się przychylał do "uwolnienia bazy plików"  ;)

3,060

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

A co do ładowania tego "półgigamega (R)" to w sumie HDD czy SIO2PC sie na tyle spopularyzowały... No ale spakowanie do 16950 bajtów robi wrażenie, na co autorom był aż cart 1MB skoro bez pakowania da się zrobić 512 KB 8O Ale wracając: wersja FILE Commando byłaby git  ;)

3,061

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jak wiadomo jakiś czas temu (chyba rok) światło dzienne ujrzał ROM cartridge'a z grą Commando. Czy isnieje jakiś sposób by odpalić tą gierkę na Atarce z rozszerzoną pamięcią np. do 1088 KB? Sam ROM ma 1MB, ale ponad połowa nie zawiera informacji, więc po obcięciu pliku do 512 KB też działa pod emulem, więc może dałoby się nawet ruszyć na Atarkach z 576KB RAM? Nie znam się na programowaniu Atarki i jeśli piszę herezje to mnie sprostujcie  ;) Ale może dałoby się napisać jakiś LOADER, który uruchamiałby Commando przechowywane w EXT. RAM Atarki?

3,062

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Pecuś: gdybyś mógł sam faktycznie zerknąć... Oko qmegowego eksperta pewnie wkrótce zakończy sagę domysłów i poprawiony qmeq zacznie śmigać  :) Zamieniam się w cierpliwość  ;)

3,063

(42 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Po stokroć ROTFL  :D  :D  :D  :!:

3,064

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nadal zielony ekran MLM po zbootowaniu. Coś jest nadal nie tak   :rolleyes:

3,065

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Przepuściłem zmodyfikowanego qmega przez ten programik (po poprawce, bo w linii 50 jest chyba literówka i powinno być "FOR I=2...") i niestety nadal wywala od razu do MLM, więc chyba jednak jest inny sposób liczenia bajtu kontrolnego :rolleyes: Ale ponoć kiedyś ktoś modyfikował pewne rzeczy w tym qmegu (np. napisy powitalne, autora - nie wnikam teraz czy to było w porządku czy nie), więc gdzieś wiedza o liczeniu tego bajtu być powinna?  ;)

3,066

(42 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

A może by po prostu zrobić głosowanie poprzez ankietę? A potem troche poczekać na wynik i hmmm... Może się coś zmieni w kwestii logowania po pliki  ;)

3,067

(17 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Faktycznie taka modyfikacja Qmega byłaby bardzo przydatna pod kątem SIO2IDE. Zmieniłem te 3 bajty na "1" i testuję na razie na emulu i qmeg od razu wskakuje do MLM. Jak to ma być z tą sumą kontrolną dokładnie? W teorii wiem jak się ją liczy, tylko gdzie jest ona przechowywana w EPROMce/Qmegu w tym przypadku? Ewentualnie, jeśli ktoś już zmodyfikował i mógłby podesłać rom... Też zamierzam przeprogramować EPROM w Atarkach i pozbyć się tych ram-dysków "na dzień dobry"  ;)

3,068

(48 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Marzyłoby się żeby Shadow Of The Beast zagrało... Ale i tak jest "supeł"  ;)

3,069

(42 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Jakiś czas temu (około tydzień wcześniej) z kolei nie mogłem się dodać do bazy atarowców. Pomimo wypełnienia całego formularza, krzyczało że czegoś brak czy nieprawidłowe dane - coś w ten deseń. Teraz dodałem się do bazy "na szybko" i chciałbym doprecyzować dane, ale pomimo zalogowania po wybraniu "zmień" znów każe zalogować, znów zmień i cykl się zapętla...  :rolleyes:  :?

3,070

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

O to właśnie chodziło, serdeczne dzięki.

3,071

(3 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

W jaki sposób można zmodyfikować opóźnienie powtarzania oraz częstotliwość powtarzania klawiatury przy wciśniętym klawiszu?
Czy załatwi sprawę zmiana wartości pod jakimiś adresami czy trzeba czegoś więcej? Mam prockę color.sys autorstwa bodajże Lizarda, która modyfikuje pod SDX kolory w command procesorze, wyłącza keyclick i o ile to już sobie dostosowałem do swoich potrzeb w binarce, na podstawie opisu procedur WE-WY ze strony archiwum TA, to do modyfikacji powtarzania klawiszy nic nie znalazłem, jak dla mnie tam akurat łapie nieco za szybko i zdarzy się napisać 2 i więcej znaków  :)  Gdyby ktoś mógł mnie poratować jakimiś adresami komórek, gdzie trzeba coś zmodyfikować, albo coś...  ;)

3,072

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Serdeczne dzięki!  :)

3,073

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No dobra, wracając...  ;) Zna ktoś sposób/programik do zmiany koloru tła pod interpreterem SDX?

3,074

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Co do prompcika to jeszcze to: 4.20 łamie ścieżki do podkatalogów poprzez ">" zaś 4.22 jak w MS-DOS "".

3,075

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Co do kwestii elektroniczno-technicznej nie ma problemu z wylutowaniem i zaprogramowaniem, damy rade  8) Scalaki nie są popiłowane, płytka wygląda jak najbardziej normalnie, tylko właśnie się zastanawiałem czy 4.20 i 4.22 na podstawie takiego samego schematu ideowego były robione. Co do różnic - dobre pytanie, przyznam się szczerze nie wiem za bardzo. Kiedyś coś mi się obiło o uszy że 4.19 ma jakiś poważny brak, ale już nie pamiętam co to było. W stosunku do 4.20, 4.22 przy bootowaniu pisze "sweet 16 not detected". Tylko czy to znaczy że 4.20 nie obsługuje rozszerzki na 65816, czy tylko że nie daje takiego komunikatu... Diabli wiedzą  ;) Znacie może jakiś sposób/programik, którym możnaby zmienić kolor tła w interpreterze poleceń SDX? Bo niebieski nie jest zbyt przyjazny dla oczu, marzyłaby się gustowna szarość lub czerń  :)