3,051

(1 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

To mogles juz wrzucic linka do glównej  :)  Jest w sygnaturce 8)

3,052

(6 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 16/32bit)

Nie pojdzie 640x400 mono, który da się uzyskać na firmowych monitorach serii SM (124, 144) lub PCtowym VGA.

3,053

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Najlepsze sš "Magiczne przygody Kubisia Puchatka"  :D Pewnie leżš gdzieœ na sieci  8)

3,054

(25 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zapomniałem: i szpiegów ze Spy vs Spy I, z z czołówki (obrazek gdy się wgrywa gra, z gunem i sztyletem), supeł  ;)

3,055

(25 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja dodałbym jeszcze barmana z Tappera, obowiązkowo przy kraniku i z kufelkiem  :D

3,056

(33 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Właœnie, pomysł niezły, sam grałem kiedyœ w paskownicy ;) Tylko dlaczego cisza w sprawie IK+? A miało być tak pięknie...

3,057

(15 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Moze niech ktos w razie czego wezmie jakies widoczne atarowskie gadzety, bo nie mam pewnosci, czy poprawnie namierze grupke ludzikuff, ktorych nigdy na zywo nie widzialem

OK, znajdzie się jakieś "TA" i "AM"  ;)

3,058

(15 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Ja bym tylko jeszcze dodał, że użytkownicy ST/TT/Falcon oraz POFO również niech czują się zaproszeni  :) Sam mam nie tylko Malucha  ;)

3,059

(51 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Things are getting ugly...  :?

3,060

(6 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja mam stąd: http://sms.reporter.pl  a konkretnie loga/nokia/komputery - całkiem przyjemne. Pozdrówka.

3,061

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ja w tą gierkę grałem kupę lat temu - okolice 1987r.  ;) ale wydaje mi się, że na 70% to ta, no albo coś bardzo podobnego. Dzięki!

3,062

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Nie, nie Gauntlet  ;) Ta gierka miała taki deathmatchowy charakter i fajnie się polowało na 2 gracza  :D

3,063

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

W tej grze chodziło się po labiryncie ze spluwą (widok z góry) i polowało na przeciwnika. Nie pamiętam dokładnie, ale możliwe, że też "wyjadało się" tunele tak jak w Boulder Dashu. Doskonała zabawa dla 2 graczy  :)  Sama rozgrywka podobna była nieco do Wizard of Wor, ale tam chyba(?) nie było przeszkadzajek a i postaci mniejsze a labirynt większy. Czy komuś kojarzy się jakiś tytuł?

3,064

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Leży u mnie na stronce. Pozdrówka i napisz jak Ci Base chodzi ;)

3,065

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

YERZ: Można wbudować to rozszerzenie jeżeli Atarka jest z układem Freddie. Pasiu z tego co pisał na forum prędzej czy później zrobi kompletny schemat swojej wersji rozszerzki dla różnych Atarek, więc może warto poczekać. Generalnie sporo nerwów przez to straciłem zanim zadziałało bez zarzutu, ale w moim przypadku się opłaciło.
Vidol: sprawdziłem CIN'a 1.2 - u mnie wczytuje obrazki i wyświetla. Co do diody sygnalizującej użycie RAM-dysku to miałem taką fajną niebieską  ;)  ale może za "mocna" była, że się wieszało, a może za mały opór dałem pomiędzy nią a PIA, sam nie wiem - kwestia eksperymentów i powinno działać. Popróbowałem też dziwnych rzeczy ala odpalenie Base 33 z RAM-dysku QMEGa i też działa, ostatnio w ogóle stwierdziłem, że jeżeli to demko chodzi to reszta tym bardziej nie sprawia problemów  :D

3,066

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ja przetestowałem sporo simmów ostatnio zanim doszedłem do tej diody  ;) Jak już,  to działają te z 3 kostkami na simmie, ale też nie wszystkie i jeżeli coś jest z simmem nie tak, to u mnie XRAM tester Satantronic-ów pokazuje uszkodzone banki. Dodatkowo (czego nie ma na schemacie) musiałem połączyć pin 5 z 14 układu 25953, żeby w Base 33 zamiast RIP-ów nie było kaszy. A tak z ciekawości: co się dzieje u Ciebie w SELF-TEST gdy przelecą 3 linie pamięci podstawowej? Bo u mnie sieka po tej korekcie dla Base a tak zielony ekran, ale to w niczym nie przeszkadza. Pozdrówka.

3,067

(14 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

A można wiedzieć jaka wersja (schemat) 1088KB sprawia Ci tyle problemów? Ja zrobiłem wg Jerzego Soboli (Jer) i doszedłem do tego, że dioda podłączona do PIA powodowała zwisy (za słaby opornik może). A teraz jak na razie (odpukać) Base 33 idzie 3 raz bez zwisu a to demko powodowało największą masakrę  :twisted:

3,068

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

lewiS: a mógłbyś sprawdzić czy u Ciebie na pewno na 9 kostkach jest SIMM?

3,069

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

lewis: Jerzego Sobolę już trochę podpytałem i i wg niego to właśnie z 9 kostkami mają problemy z odświeżaniem i polecił mi z 3. Ma ktoś do odstąpienia/odbrowarzenia na 100% sprawdzonego simma 1 MB?  ;)
pozdrówka i Wesołych!

3,070

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie mam tego schematu  :( Ale to chyba nie w schemacie tkwi przyczyna, pytałem zresztą Pasia i pisał, że wypróbował kiedyś ten schemat i wszystko będzie hulać o ile mam Atarkę z Freddim. No i zainstalowałem w 130XE, ale coś jest nie do końca OK. Może właśnie SIMM? Może jak zajrzy to mi coś poradzi :)

3,071

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Atari sie zawiesza ???
Bosz co za czasy ... juz nawet atari przejmuje co ciekawsze ficzery pecetow ;-)

Ale na szczęscie nie niebieskim ekranem tylko śmieciami  :twisted:

3,072

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Złożyłem 1MB na SIMM-ie wg schematu ze strony Jerzego Soboli. Tester
XRAM grupy Satantronic wykazuje że wszystkie banki są OK. Również RAMdysk pod MyDOSem hula aż miło, uporałem się nawet z kaszą w Base 33 (wystarczyło połączyć pin 14 z 5 MMU czy jakoś tak). Tylko problem jest taki że w demach które wykorzystują XRAM komp losowo się zawiesza(w różnych momentach) a czasem przechodzi bezbłędnie. Mam pewne teorie:
1) za słaby zasilacz (mam Stereo i Qmega oprócz rozszerzki) - mało prawdopodobne 2) zimny lut 3) SIMM o zbyt długim czasie dostępu.
Wydaje mi się że to właśnie SIMM, ale mogę się mylić więc proszę o pomoc ;) Mój simm ma w sumie 3 kości na płytce, kostki pamięci firmy GoldStar.
Jaki powienien być max czas dostępu, żeby hulało toto dobrze? Macie jakieś sprawdzone kostki? A może jeszcze co innego jest przyczyną. Dodam, że podłączyłem obie pary VCC i GND na SIMM-ie, sprawdziłem też dużo lutów. Jet kiedyś pisał w Syzygy, że gdy się korzysta z RAM-dysku to procek może tolerować większe opóźnienia niż w demkach, stąd moja teoria o nie całkiem odp. SIMMie. Ale nie wykluczam tych innych. Sorki za długiego posta, ale już nie wiem co robić. Pozdrówka i... Help!

3,073

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

biorac pod uwage liczebnosc TQArtowcow, to sie chlopak wykosztuje...

Dlatego poważnie rozważam ucieczkę do stanów, gorzej jak mnie dopadną  :D

3,074

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Serdzeczne dzięki!  :) To jest wersja z party i właśnie jej szukałem.

pozdrówka.

3,075

(9 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Ano tak kombinuję, żeby sobie obejrzeć tą pierwszą wersję ;P A poza tym, żeby sprawdzić czy będzie się rzeczywiście gryźć z moim 1 MB wg schematu ze stony Jerzego Soboli. To taka zbrodnia? ;>