Ciagle aktualne ,:)

Witam, potrzebuję następujących klawiszy :

1. Klawisz z cyfrą 9 - klawiatura na sprężynkach

2. Klawisz HELP + biały popychacz/młoteczek - klawiatura na gumkach

Szczegóły na zdjęciach.

3

(5 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Coś takiego jest tutaj : http://raster.infos.cz/atari/chars/all.htm
albo np. tutaj : http://joyfulcoder.net/atari/atascii/a8graph.gif

mowny: konto na o2 mi ześwirowało i nie moge sie do niego dobrać... zipy znajdziesz na mirrorze krapa (na stronce mam link)..

vasco: skoro juz jest miejsce to może wrzuce brakujące pliczki :D ?

5

(24 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Heh, też się niemrawo przymierzam do tego aby cosik zagrac na gitarce (coś czego jeszcze nie ma zremixowanego, myślałem na początku o Montezuma's Revenge). Tylko jest problem bo commodorowcy maja SID2MID, a nam to pozostają chyba tylko progi wyłapujące nuty z WAV i zapisujące do MID, potem import do tabulaturki, gro poprawek i jazda ;). Jak się naucze porządnie grać na gitarze to może uda się conieco sklecić  :lol:

6

(1 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Jakby ktoś jeszcze nie zauważył  ;) dzięki pomocy uprzejmych ludzi na http://tajemnice.atari.org są już wszystkie numery (mam nadzieję) AM. W drodze dwie następne książki W. Zientary :] - bądźcie czujni...  :lol:

7

(13 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Aha, potwierdzam : 7 kwietnia dalej sypie (nawet bardziej niż wczoraj)  :lol:

8

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Ja stawiam na "Rainbow Walker". Bardzo fajna gierka, zresztą Steve Coleman pisał dla Synapse same fajne gry  :D  - np. Pharaoh's Curse...

9

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Oj, ludziki, gralem w to ostatnio i miejsce z lina po lewej stronie basenu jest do przejscia !!!  :lol: Co prawda jest tam dlugi przestoj ale ja wlaczam full speed na emulku i po chwili lina sie rozhustuje skacze i uciekam tym razem w prawa strone. Potem jest 2 level (wisi sie w klatce)... Klatki sie rozhustac nie daje, ale znowu trik ze speedem i klatka laduje na ziemi, tylko ze ona miala zabijac straznika a tak nie jest,wiec po wyjsciu z klatki dopada mnie straznik... I tu chyba jest koniec tego dema bo tego sie chyba nie da juz przejsc...

10

(13 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Hej, ostatnio znalazłem gdzieś na cover-cd zarąbistą gierkę freeware'owa. Jest tym bardziej dla nas (Atarowców) ciekawa, gdyż jest to Boulder Dash dziesiejszych czasów (trochę bardziej rozbudowany). Bardzo ładna grafika, muzyczka i sporo bardzo ciekawych plansz. A jak nam się już znudzą to albo ściągamy nowe albo bawimy się dołączonym edytorem.

Wymyślam zamotane plansze i daje młodszemu bratu do przejścia... Mówię Wam, ubaw po pachy!!!

Po grę udajemy się tutaj (jakieś 9 mb w sumie z łaką) :

http://www.safrosoft.com/rox/index.php

Szczerze polecam !  :D

11

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Też ostatnio zmajstrowałem SIO2PC na MAX-ie 232. Żadnych pasów u siebie nie zauważyłem. Co do "widzenia" dysqw to jest inna historia.
Na ape118 (dos) wszystko działa normalnie, ale pod APE 2.0.0 pod winde, aby odczytać coś musze po każdej zmianie dysku włączać na moment tape player'a  :lol: , bo inaczej ATARKA nie widzi dysq... Nie wiem co jest grane...