Witam Wszystkich !

7 Atari za 300 zł.

1x 130 XE
2x 800 XL
4x 65 XE.

Do tego zasilacze, joy-e i magnetofon.

Na pierwszy rzut oka nie wyglądało to dobrze. Teraz wszystkie działają :-)
W kilku wymieniłem pamięci. Naprawiałem też klawiatury.
Z jednym 800 XL miałem duży problem z przewagą koloru zielonego na ekranie.
Okazało się że uszkodzony był jeden element koło potencjometru.
Niekiedy jak mam zły humor to wyjmuję to wszystko i wczytuję gry w normalu - chociaż z SIO2SD idzie trochę szybciej :-)

Pozdrawiam Wszystkich Atarowców !

PS. Mam jeszcze inne komputery Atari, dużo konsol Atari, masę kartów do Atari 2600/7800, DC, N64, NGC, WII, PSP, PSX oraz PS2 (tych mam ponad 10) + 2x NA do PS2.
Takie lekkie zwichrowanie :-)
Ale to ATARI zawsze było na 1 miejscu. Wiadomo pierwsza w życiu konsola (2600) a później pierwszy mikrokomputer (800XL).
Kto wie może kiedyś zabiorę całość na wycieczkę, na jakiś zlot.

2

(161 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Chyba będziemy musieli poczekać do 2015 :-(
Ale pewnie będzie warto :-)

3

(73 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Kurczę pracuję do 16.00. Ze dwie godziny drogi minimum. I tak się spóźnię :-( Macie jakieś ciekawe kwatery do wynajęcia w pobliżu zlotu ? Czy stare konsole też są mile widziane, czy tylko sprzęt komputerowy ? Czy każdy uczestnik zabiera ze sobą sprzęt ?

4

(73 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Zastanawiam się czy jechać. Jeszcze nigdy nie byłem na takiej imprezie. Mam dużo sprzętu: Atari 2600/7800/65/800/130 i ponad 100 kartów do Atari 2600/7800. Czy cały sprzęt trzeba ze sobą zabierać :-) ? Mieszkam w Sosnowcu, mogę przyjechać  z moją kobietą która też lubi Atari. Nawet mogę zabrać kogoś z okolic Katowic. Samochód w miarę duży - teoretycznie nawet mam 3 miejsca wolne. Bagażnik zajęty sprzętem. Proszę o porady.

5

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

PR wygląda na sprawny. Raczej wygląda to na jakiś zimny lut. Ale ok. Wymienię ten potencjometr. To 470 Kohm - zgadza się ?

6

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kręcenie potencjometrem zmienia obraz na czarno-biały lub w pewnym położeniu kolory zupełnie wariują (nie pasują do schematu).

7

(268 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Też chcę kilka sztuk. Temat aktualny ?

8

(161 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Jest szansa na tą gierkę w 2k13 ? Było by super.

Podobno pasuje też od 800 XE i 130 XE. W okolicach Sosnowca i Katowic - odbiór osobisty. Folia 3 warstwowa.

10

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Tło zamiast jasno niebieskiego jest lekko zielonkawe. Na grach widać wszystkie kolory - ale niebieski jest jakiś szarawy,  zielonego natomiast jest w nadmiarze. Kręcenie potencjometrem zmienia obraz na czarno-biały lub w pewnym położeniu kolory zupełnie wariują (nie pasują do schematu).

Znalazłem podobne dwa tematy:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=8435

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=5758


Mam jeszcze jedno sprawne Atari 800 XL. Co podmienić w pierwszej kolejności ?

Proszę o pomoc.

Złącze było tak czymś zalane że nie mogłem w ogóle wyjąć folii klawiatury. Moczyłem nawet w izo-propanolu i nic. Kolega @Iron podeśle mi takie złącze za co bardzo mu dziękuję.

Klawiatury są różne - ale złącze identyczne. Niestety złącze jest tak zaśniedziałe że nie pomogło mu żadne czyszczenie.

trzy warstwowa - niestety

W mojej Atarynce 65 XE zalała się klawiatura jak i złącze klawiatury na płycie głównej. W związku z tym pilnie poszukuję złącza klawiatury (tego bezpośrednio wlutowanego w płytę główną) oraz całej klawiatury (lub samej folii z tej klawiatury) do 65 XE. Folia trzy warstwowa. Identyczne złącze jak 65 XE jest w Atari 800 XL/XE oraz 130XE. Dla wszystkich Atarowców którzy są w potrzebie oferuję  swoją darmową pomoc przy wymianie pamięci RAM w komputerach 65XE/800XL/XE oraz 130XE (czyli 4164 oraz 4464).

15

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jak pisałem w postach przed trzema laty - zebrałem wszystkie przedmioty a i tak JSW nie udało się ukończyć. Z tego co patrzyliśmy na mapie JSW w Atari XE/XL brakuje kilku komnat (na dole po prawej stronie) i dlatego gry nie da się ukończyć. Przeczytaj ten temat od początku. Pozdrawiam Atarowców.

16

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Szkoda że przez tyle czasu (prawie trzy lata) nie udało się nikomu nic poprawić w JSW na XE/XL. Trudno zagram sobie jeszcze raz bez zakończenia. PS. Ostatnio nabyłem Atari 7800 i carty. Mam już około 100 cartów do A2600/A7800. Uwielbiam te stare gry. One mają w sobie jakąś moc  :-)

17

(2 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Proszę o informację jak w grze MR. DO! robić diamenty ? Tylko przypadkowo udaje mi się je zrobić.

18

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Mam trudne pytanie. Czy jest ktos w stanie stworzyc (dorysowac) te brakujace komnaty ??? Bardzo mi na tym zalezy  :)

19

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Czy temat jest już zamknięty ? Może wiadomo coś więcej ?

20

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Zgadzam się - muzyka w JSW jest na najwższym poziomie. Z tego wsystkiego wynika że JSW nie da się przejść ani na Spectrumnie ani na Atarynce - szkoda bo to naprawdę kultowa gra. Może znajdzie się ktoś kto dopisze nowe komanaty lub zmniejszy liczbę przedmiotów koniecznych do zakończenia gry (to najlepsze rozwiązanie). Fajnie by było ukończyć tą grę. Niech WIELCY pomyślą nad tym :) Mam nadzieję że ten temat nie zostanie zamknięty.

21

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Dzięki :)

22

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Oglądam właśnie mape i jestem pewien że obszedłem wszystko (zebrałem wszystko) i gry nie ukończyłem. Patrząc na mapę to plansza "the drive" jest na samym dole koło zółtej planszy z napisem "DIE MORTAL". Po prawej stronie "DIE MORTAL" jest zejście i właśnie w tym miejscu gra się blokuje. Powstaje pytanie czy tam nic nie ma, czy ktoś poprostu nie dorysował tam etapu ??

23

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Faktycznie pod schodami na planszy "the drive" blokuje się :( . Może ktoś spróbuje to naprawić ?

24

(3 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Kupię Atari

25

(71 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Gram na nowo na JSW i spróbuje przejść całą grę. Na razie nigdzie się nie wiesza. Jak przejdę całą to wkleje Wam wpis. Pozdrawiam i zapraszam do grania !!! PS. JetSetWilly to pierwsza gra w jaką grałem na 800 XL i dlatego czuję do niej tak ogromny sentyment. PS2. Moją pierwszą maszynką do gier było Atari 2600 a drugą Atari 800 XL - z tego powodu uwielbiam Firmę ATARI. PS3. Zakupiłem ostatnio Atari 2600 i jestem na nowo zachwycony tą konsolą. PS4. Posiadam jeszcze Nintendo GC i Sega DC. I to by było na tyle :)