26

(40 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Kolejne rozszerzenie bez perspektyw użytkowych. Żeby teraz ktoś siadł przy atari, to oprócz gier potrzebny mu jest internet, a tego ten dopał nie daje, bo choćby nawet - kto rozpisze na niego obsługę stosu tcp/ip. A jeśli nawet, to po co, skoro nikt nie celuje w interfejs z portem LAN.

27

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Vasco z rozpaczy podlewał swoje źródła jakimś tanim winem. To był najniesmaczniejszy punkt programu, powinno się go nie wpuszczać na następne zloty.

28

(75 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Już się ględzenie zaczyna.

Chóralne gratulacje i pokłony dla Ryśka za organizację. Lokalizacja zmieniła się zdecydowanie na +. Do szczęścia brakuje tylko #baru, znaczy baru sałatkowego na party place.

Nie mniejsze pokłony dla wszystkich WYSTAWIAJĄCYCH coś na party (poza wystawiającymi nogi za okno) :)

29

(25 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Płytkość przez was przemawia. Celem podnoszenia sprawności na zlocie, organizator powinien zorganizować warsztaty szydełkowania, tudzież wypiekania mazurków.

A nie jakieś durne filmy.

30

(16 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Te nostagliczne to takie drętwe, że się się o kant taboreta idzie zabić. Jak puścicie to na party, opiszą potem w wiadomościach głuchołazkich zbiorowe samobóstwo na sali gimnastycznej.

Dalsze części Atari memories wykazują cechy jakiejś kreatywności i inwencji...

31

(31 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

A musicie kraść?

32

(4 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

macgyver napisał/a:

Chyba tylko wersja AVI ma tu jakikolwiek sens.

To chyba zrozumiałe, że powinno być raczej tylko .avi,  jako proste i strawne dla zwykłego pececiarza (o ile ma kodeki w systemie).

macgyver napisał/a:

Poza tym... w dobie youtube-ów i serwisów atarowskich online, czy ładowanie na płyty nie jest sztuką dla sztuki ?

Zamieszczałeś coś ostatnio na youtube, tak by mieć porównanie w jakości materiału wejściowego, a tego po kompresji serwisu? :)

Koncepcja jest ze wszech miar słuszna i ciekawa. Można fajnie zareklamować maszynkę, ale do tego trzeba dobrej jakości zrzutów, nie protez z emulatorów.
Aż sprawdzę jutro, jak mój kombajn multimedialny sobie poradzi z czymś takim - choć kartę przechwytującą to mam do... No gorszą.

33

(108 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Eh, znowu teoretyzowanie... A miałem nadzieję na porządny port Lunixa na Atari. Praca w tekstowej konsoli z tekstowymi narzędziami, a nie jakieś pierdoikonki....

34

(13 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Potwierdzam problem z tym gniazdem - też tak miałem, aż kupiłem po pieniądzach jakąś inną stację, a tę... naprawił mój tatuś, gdy któregoś dnia z nudów przelutował to gniazdo na nowo.

35

(59 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

@mazi
Czepiasz się. Creditsów w demach też zabronimy? To też podpisywanie pracy.

36

(59 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Aż się boję pomyśleć, co by się działo, gdyby wygrały moje kwadraciki :) Chyba bym musiał emigrować do Irlandii...

Tak jak ktoś wspomniał powyżej, przy obecnych ilościach prac trudno rozbijać to wszystko na jakieś podkategorie. Głosowanie na party jest jakie jest, nie ma się tu nad czym rozwodzić, co najwyżej można pokładać wiarę w zdolność zdroworozsądkowej oceny pracy przez partyzantów.

Raster, nobody blame You for JzB. Don't feel guilty, don't stop making such a funny demos :)

37

(59 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Zauważcie, że wasze gderanie zniechęcić może nie tylko osoby tworzące 'prawdziwe' dema, ale przyszłych autorów przyszłych Jozin'ów. Moim zdaniem każda produkcja zasługuje na uznanie, a przez taki a nie inny wynik głosowania na party place przecież nie zakażemy nikomu pisania takich żarcików.

38

(16 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Jakie reklamy?
Mi FFox wszystko wyłączył. Trzeba było mówić, to bym klikał.

39

(4 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Jak wy możecie w takim bałaganie pracować :)

40

(59 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Innym rozwiązaniem na fake'i jest skomplikowanie systemu głosowania. Punkty za demo to średnia składowych: ocena za kod, grafikę, muzykę oraz miodność. W ten sposób JzB z miodnościa na nawet 10 pkt, ale słabszymi notami za resztę, nie zagroziłby produkcji gdzie wykazał się grafik i koder.

Mankamentem tej metody jest owo komplikowanie. Nie widzę tego, aby ludzie dla każdej pozycji dziergali cztery oceny, a potem skład oceniający to wszystko obliczał.

Pozostaje, aby każdy sobie (w środku:) ) taki rozrachunek zrobił i wynik wpisywał na votkę.

41

(59 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

@jellonek
Recall : kod Lak, grafika Powrooz, muzyka PG
Unexpected : kod ja, muzyka ja, reszta ja :)

A co do wygrywania fake'ów - JzB niby fake'iem nie jest, to po prostu demko w kategorii żart. Na dodatek, od strony technicznej niczym nie poruszające, choć zgrabnie zrobione (muzyka). Zatem, czy powinno stawać w szranki z 'normalnymi' demami? Wg. tak, bo jak zakwalifikować, czy coś nadaje się do kategorii Wild Compo? Jakie kryteria? Poziom humoru, poziom techniczny, kto ma to ocenić, czy sam autor? A jeżeli jakieś demko-krotochwila zaoferuje jakieś super-mega fajne efekciory, ale służby techniczne przewalą je do kategorii Wild, bo jest 'śmieszne'?

To dość drażliwa sprawa i wbrew pozorom delikatna. JzB wygrał, bo jest śmieszny. A to doceniła większość ludzi spoza sceny atarowskiej, nieobeznanych z poziomem naszych prac i obecnymi trendami. Inne demka dla nich to były jakieś mazaje, a w JzB przynajmniej było zabawnie.

Dodaj też zliczanie do ważniejszych świąt kościelnych/państwowych, żebyśmy wiedzieli, kiedy z tych party wracać.

43

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

nosty napisał/a:

Ba! Ja mam wieksza satysfakcje, bo mi tak bardzo nie zalezy na posiadaniu - wieksza frajde daje mi zdobywanie. I to zdobycie jest trudne, nawet jak sie ma kase. A taki audiofil jak ma kase, to po prostu idzie do sklepu i kupuje...

Mylisz się, co do 'łatwości' audiofilizmu w funkcji pieniądza. Niektórzy ludzie latami dobierają klocki, tak, aby zagrały w ten sposób, który im pasuje. Wymiany konektorów, kabli głośnikowych, dopasowywania ich do konkretnych producentów sprzętu, wymiana samych wzmacniaczy i dac'ów. Czasem lepiej zagra tańszy kabel, czasem pomoże odsunięcie kolumn o 0.5 cm od ściany. Reguły nie ma, że jak droższe, to pomoże, bo lepsze.

44

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

gepard napisał/a:

"Producenta wieszaków nie podano..."  a szkoda:P

niemniej powstaje pytanie: czy audiofile to więksi zboczeńcy niż kolekcjonerzy???:P ;) (żeby nie było)

Audiofilizm zwykle łączy się z kolekcjonerstwem płyt CD/SACD/Winyli, tak samo jak większość bibliofilii kupuje i zbiera książki.

nosty napisał/a:

Takze fetysz jest fetysz... czy to bedzie cart w folii, wino, czy kabel.

Zapewniam cię, mało kto, a wręcz nikt w świecie audio nie chwali się kablem schowanym w szklanej gablocie :)

45

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Dely, to na złość mi piszesz? :)

Poza tym, kable Monstera są 'takiej se' renomy. Na skrętce produkowanej przez Beldena to mi nawet czasami internet nie chce działać. Więc to tu wymagać.

Z ciekawostek - 'nieaudofilskie' połączenie jednego pokoju z drugim mam wykonane za pomocą... 25 metrów skrętki :) Mam w tym kanał lewy, kanał prawy i obraz. Leci toto z komputera na tv :)

46

(50 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

The Ctrl+Shift keyboard combinations are implemented using the left Alt key.

Spróbuj?

47

(26 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Portowanie gier, portowanie dem, wy nie przesadzacie przypadkiem?

48

(3 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Proszę państwa, trapi mnie pewien problem. Pytanie kieruję głównie do niezliczonej rzeszy muzyków atarowskich wykorzystujących czynnie stereo (dwa pokey'e).

Otóż, gdzie leży trick, aby muzyka robiona w tmc 1.11 i puszczona w stereo nie powodowała efektu wytłumiania się instrumentów grających na obu pokeyach. Popisowym przykładem tej odkrytej chyba tylko przeze mnie funkcjonalności, jest muzyczka w naszym demie Unplugged - chodzi o wersję zgraną przez Pigułę i umieszczoną na youtube.
Muzyka wręcz czasami zanika. Nie jest to na pewno błąd podłączenia, bo ten efekt udało mi się powtórzyć, podłączając bezpośrednio do atarki kolumienki od pc (do wyjścia jack stereo). Podobnych efektów nie słyszę np. w muzyczkach Xray'a (pewnie dlatego, że traktuje kanały oddzielnie (8), a nie gra tymi samymi instrumentami na jednym i drugim pokeyu).

Jak to udaje mi się generować:
- instrument w tmc ma taką samą obwiednię dla jednego i drugiego pokeya
- ew. w liście tracków wpisuję ten sam track dla lewego i prawego pokeya

Być może, kwestią jest jakieś trywialne niedopatrzenia, a może po prostu nie rozumiem zasady działania TMC. Nie testowałem tego z TMC 2.0, może tam jest to poprawione (?).  Podejrzewam (wspólnie z Boberem tak sobie kiedyś gdybaliśmy), że powodem może być opóźnienie w zapisie do lewego i prawego pokeya (jeden, dwa cykle, ale w fazie dźwięku to robi swoje).

Help?

49

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Poszukam i dam znać czy będę miał :)

50

(9 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Miałem toto, ale mi się pisaki wypisały.
W zasadzie to pewnie dalej mam, tylko się przede mną ukrywa w piwnicy.