3,376

(11 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

grzybson-> tylko nie Mównego, dobra? ;-) Może być Adam :-) Ale masz rację chodzi właśnie o to aby móc swobodnie śmigać za pomocą guzików i wyświetlacza po katalogach na karcie i montować / odmontowywać w dowolnej chwili obrazki dyskietek.

Pecus-> Obecnie mam do SIO2IDE podpiętą przez przelotkę kartę CF zasiloną z SIO i to dla mnie lepsze rozwiązanie niż trzymanie na/pod biurkiem kolejnego zasilacza do HD. Poza tym, w laptopie mam czytnik SD a nie CF. Używam przejściówki PCMCIA2CF, ale to zajmuje mi jedyną pćimćię w laptopie.

dely-> no właśnie, jak z qmega podmontować inny .atr w tym samym 'napędzie' w SIO2IDE?

Generalnie może z zamiany się jednak wycofam i zostawię sobie to SIO2IDE z zainstalowanym jukeboxem truba do atarynki w salonie żeby odpalać gry gościom (mam takich jednych napalonych :-) a wyskrobię jeszcze kaskę i dokupię sobie SIO2SD do podstawowej atarynki na biurku.
Niemniej jednak jeśli ktoś chętny się znajdzie to jeszcze się zastanowię.

Póki co moje atarynki są gołe jak je Tramiele stworzyli, ale wkrótce zacznę je rozbudowywać i zobaczę co mi się wtedy ostatecznie przyda. Zapewne jak już będę miał SDX, to podstawowym drivem będzie IDEa z CF-ką, ale coś wygodnego do przenoszenia z .atr ów też się przyda, stąd myśl o SIO2SD.

Odbudowuję swoją kolekcję atari od zera, stąd próbuję różne rzeczy w praktyce i przypominam / uczę się od nowa wielu rzeczy.

Chyba rzadka rzecz:
http://cgi.ebay.pl/Atari-Service-Factor … dZViewItem

3,378

(11 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

SIO2IDE jest made by Piguła, dołożę przelotkę IDE2CF. Oferty proszę na priv.

3,379

(23 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Pin napisał/a:

czyli "marnesząse" na znalezienie klawiszy eng. Potrzebuję do STe, bo ten german mnie kiedyś wykończy smile

Jak aktualne, to zobacz aukcję, tylko ktoś musiałby potwierdzić czy od zwykłego ST (bez F) będzie pasowała do STe.

3,380

(7 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czoł(gi)em!

Zanabyłem sobie na amerykańskim ebay-u 65XEGS, a potem dopiero pomyślałem czy to dobry pomysł był.. Czy używanie u nas atarynki NTSC może sprawiać jakieś kłopoty? Mam wolny zasilacz 230V i monitor LCD z tunerem TV, s-video i SCART do którego obecnie mam podłączoną 130XE PAL. Zakładam że tak jak wszystkie teraz jest multisystemowy.

Plan był taki żeby do środka XEGS wsadzić IDEa, SDX, 1MB, stereo, QMEG, ARC. Początkowo to wszystko miało iść do 65XE PAL, ale potem wypatrzyłem to XEGS a że ma to więcej miejsca w środku, to łyknąłem bez dłuższego zastanawiania. Wiem że dla IDEA, trzeba wymienić MMU, ale czy w ogóle warto w wchodzić w to XEGS NTSC, czy lepiej zostawić je dziewicze i rozbudować sobie 65XE PAL jako podstawową atarynkę?

Albo czy da się jakoś prosto przerobić NTSC na PAL?

Czoł(gi)em,
Skąd pobrać pliczek do zaprogramowania GALa pod nowe MMU do 65 XEGS, coby dało się IDEa do środka wmontować zgodnie atariki?
pozdrowienia.

3,382

(30 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Zielona Góra
Nie uczestniczyłem zbyt aktywnie, na party place pojawiałem się i znikałem, przy okazji z rodzinką zdążyliśmy pogonić po okolicznych górkach i też do Cześków.
Niemniej party było QL, a organizacja przez Ryśka, pierwsza klasa.
Pozdrowienia.
Czy jest jakiś jeden dropzone na zdjęcia? Mogę parę swoich dorzucić.

3,383

(6 odpowiedzi, napisanych Zloty)

A będzie można zobaczyć VBXE w akcji, zdaje się ktoś tak wcześniej zapowiadał?

3,384

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

MULTI już mam w CA2001, a do LDW2000 właśnie pomyślałem o prostszym TOMS TURBO.
O Tygrysie tylko wiem że jest, muszę coś poczytać. Natomiast chciałem sprawdzić czy będzie odzew od chętnych do wykonania przeróbki, wybierających się również go Głuchołaz, żeby to wykorzystać i nie wysyłać żelastwa pocztą.

3,385

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jurek, a będziesz w Głuchołazach? Ja bym wziął 5 sztuk. Hałmacz za jedną?

3,386

(23 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Pin napisał/a:

* Czy istnieją klawiatury do ST w wersji ENG?? - czy można to kupić gdzieś??

AFAIK, to w przyrodzie występują, ale te co były u nas sprzedawane miały i TOS i klawisze germańskie. Wersje normalne ;-P można trafić na ebay-u w UK albo US.
Raz spotkałem MegaST 'po angielsku' na allegro, a raz w UK same klawisze do 520STFM (sprzedawca sugerował że różnią się od tych dla ST bez FM, ale nie potrafię potwierdzić).

3,387

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Cześć Zenon,
Tak bym zrobił, gdyby ta sama dyskietka nie formatowała się za każdym razem, a inna za każdym razem tak, no i gdyby zawsze czytane były wcześniej sformatowane dyskietki. Natomiast w moim przypadku gdy stacja się "zatka" to przestaje czytać i formatować cokolwiek, a gdy "odpocznie" i się "odetka" zaczyna formatować bez problemów to czego wcześniej nie chciała.
Oczywiście mam zaznaczone pierwotne ustawienie kondensatora i mogę je przywrócić, ale wydaje się że po regulacji jest lepiej. Dziś wieczorem dalsze testy. Pogadamy na GG :-)

3,388

(22 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

jer napisał/a:

To niechętne formatowanie wygląda na złe dostrojenie kontrolera WD2797 lub jego przegrzewanie, a nawet uszkodzenie. Ja bym BARDZO DELIKATNIE spróbował obrócić kondensator nastawny w pobliżu tej kostki. Najpierw zaznacz jego położenie i obróć o 1/8 obrotu w lewo lub w prawo. Po każdym poruszeniu spróbuj

Tak dla pewności, czy aby przekręcać kondensator trzeba wyłączyć zasilanie stacji, czy wystarczy że stacja jest w stanie spoczynku i wtedy można przekręcić i ponawiać formatowanie? Jeśli 1/8 obrotu nie daje efektu, jak dużo ostatecznie można przekręcić?

jer napisał/a:

formatować tę samą dyskietkę. Dokładny opis regulacji masz na stronie dereatari w dziale serwis przy okazji opisu regulacji 1050, ale do tego potrzebny jest oscyloskop.

Przekręcenie 2x po 1/8 obrotu pomogło na tyle że sformatowałem sporo dyskietek, na których wcześniej stacja świrowała.
Mimo tego że jest lepiej, to trafiłem znów na dyskietkę, która od razu wywaliła się na ścieżce 00 i po tym znów żadna inna nie chciała się sformatować, chociaż już tym razem czytały się poprzednio sformatowane. Wyłączenie stacji na kilka minut pozwoliło "odetkać" stację tak że zaczęła znów formatować...

Dyskietki kupiłem po kilkadziesiąt sztuk z dwóch źródeł, wszystkie sformatowane na ST, widać że jedne były przechowywane w lepszych drugie w trochę gorszych warunkach.
Ciekawy efekt przy kilku tych gorszych dyskietkach: formatowanie kończy się błędem na ścieżce 01, ponowna próba i formatuje się trochę dalej, aż po kilku próbach formatuje się cała od początku do końca i od tego momentu ta sama dyskietka za każdym razem formatuje się za pierwszym razem w całości...
Czy dyskietki po latach leżenia, mogą się tak zachowywać.. Powiedziałbym raczej że albo cała powierzchnia jest OK i działają albo gdzieś jest uszkodzeni i w tym miejscu stale się nie formatują, a nie że można je "przepchać" po kilka ścieżek aż do końca...

Czy tylko strojenie z oscyloskopem może dać pewność czy to dolegliwość stacji, czy dyskietki też mają tu duży udział? Gdyby jedne formatowały się zawsze a drugie nigdy nie byłoby problemu, ale te niby padnięte, po "odetkaniu" się (stacji) działają dobrze... Jestem 'a bit confused' ;-)

jer napisał/a:

Lewis też dobrze podpowiedział. Sprawdż czy dobrze dokręcone są stabilizatory na bokach czarnej części z tyłu.

Tu jest OK, stabilizatory nie gorące, przylegają ciasno całą powierzchnią, a pod spodem są posmarowane pastą (chyba silikonową) termoprzewodzącą.

3,389

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Stację mogę przywieźć do Głuchołaz 27-28.07 a potem zapłacić za przesyłkę do mnie.
W propozycjach proszę:
1. pełna cena przeróbki (bez przesyłki)
2. realny termin wykonania
3. rekomendacje, lista zadowolonych klientów :-)

Stacja ma 'długi' kontroler. Dla jasności, chodzi o TOMS TURBO, a NIE o TOMS MULTI.

3,390

(35 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Kurs asemblera jest też w magazynach Serious.

3,391

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No to pozdrawiam krajana :-)
Ja (w 1991 na studia, a w 1996 na stałe) wyprowadziłem się z Lubina (os. Przylesie) do Zielonej Góry.

3,392

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Czy od wczesnych lat dziewięćdziesiątych miał ktoś kontakt z grupą Opacus Chiroptera? Chodzi o ludzi z Lubina: Piotr Podsiadło, Leszek Łuciów, albo Piotr (nazwiska nie pomnę, sorry Piotrek) zwany Pazio lub wczesny ich wydawca Kober?
Albo czy udostępnili i ktoś posiada ich środowisko programistyczne CCM 8.0? Pamiętam że wtedy bardzo mi imponowało.. bo z tego co pamiętam to sami sobie je napisali bo dostępne asemblery były za słabe :-) W sieci tego nie znalazłem.

3,393

(16 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Popieram:
1. Tapper
2. World Karate Championship
3. 180 - lotki znaczy się smile

2 i 3 to dlatego że również popieram raczej turniej w gry multiplayer, albo osobno konkurencje dla singleplayer i multiplayer.

3,394

(57 odpowiedzi, napisanych Zloty)

Kruca bomba, właśnie się zorientowałem że impreza zaczyna się w piątek a nie w sobotę :-/ Nie wiem czy dam radę wziąć urlop.. Czy jest gdzieś jakiś dokładniejszy program z podziałem na dni? Warto przyjeżdżać dopiero w sobotę?

3,395

(2 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię)

Może się komuś przyda:
http://www.allegro.pl/si.php?i=218106042
http://www.allegro.pl/si.php?i=218142338
pozdr,

.. czyli:
(1) 1993 maj-czerwiec
(2) 1993 lipiec-sierpień

6 zł za sztukę lub 11 za dwie sztuki. Wysyłka np. InPost za 1,83 - jeśli mieszkasz w zasięgu, lub Poczta Polska za 3,90. Mogę też przywieźć do Głuchołaz.
Zgłoszenia na priv, kto pierwszy ten lepszy.

3,397

(93 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

.. w budzie na kołach, które nazywane były w Lubinie "Salon gier" - naparzałem w Zaxxon, nałogowo, przez dłuższy czas codziennie w drodze ze szkoły... aż chyba w końcu dostałem atari smile

.. co do 'friendly names' dla gier - Knight Lore czyli pierwszą grę jaką w życiu zobaczyłem na ZX Spectrum, ojciec kolegi nazywał 'Chłopek' i tak już nam wtedy zostało.

Zdarzały się też fajne przekręcenia gdy sprzedawałem gry na giełdzie. Raz przyszedł młodzieniec i zapytał "czy jest WARHAWAK?"  - przeczytajcie to w szybkim tępie a powinno Wam wyjść tak jak zabrzmiało wtedy :-)

Niezłe były też "recencje" gier: chłopak mnie pyta "Co to za gra <Robal>?', a jego kolega obok: "Nie wiesz?? Chodzisz glizdą." :-D

..hmm co ten wątek jeszcze ma wspólnego z CPC vs C64 ?? ;-)

3,398

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dzięki, pod MyDOS-em wszystko hula.
Ale niezależnie od tego który dos 'najabrdziej racjonalny', to jakieś pomysły dlaczego nie udało się ze sparta 3?

3,399

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

dely-> chętnie zrobiłbym taki prosty test polegający na przegraniu kilkudziesięciu plików, ale atarynka wiesza się (tak że RESET nie pomaga) przy pierwszej próbie odwołania do partycji na IDEa, np. przy próbie skopiowania z ramdysku pierwszego pliku na partycję IDEa.

Piguła, lotharek -> dzięki, spróbuję z MyDOSem, ale co ze SpartaDOS 3.x? Na tym mi bardziej zależało, dlatego zrobiłem file system Sparty. Czy po MKSDFS potrzeba coś jeszcze, czy można od razu kopiować pliki na przygotowaną partycję?

QMEGa nie ma, to jest na razie gołe 130XE i interfejs podłączony przez gniazda cartridge/expansion.

3,400

(18 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

dely napisał/a:

Zanabyć sobie mocniejszy zasilacz.

Nie napisałem, że mam przelotkę IDE na kartę CompactFlash i przelotka jest zasilona 5V z interfejsu. Bez zasilania przelotki fdisk2 nawet nie wykrywał CF-ki.
Skoro teraz już kmkdiag, fdisk2 i mksdfs widzą CF i działają bez problemów, to czy brak możliwości zapisu może być spowodowane zbyt słabym zasilaczem? BTW, mam ten 1,5A.