26

Odp: Jtag

Kroll napisał/a:
jury napisał/a:

Ja używam taśmy IDE 40 żyłowe, 80 też mogą być, a Radeon to 9250.

Ok dzieki bo tasmy chce kupic jutro nowe bo jedna stara mam 40 zylowa ale kupie dwie nowe i wiem ze obie dzialaja takze zobacze jak jest z cena. Pisali mi ze rekomenduja 80 zylowe ale 40 tez chodza.
Ja tez mam Radeona 9250 takze mam nadzieje ze tez uda mi sie w ten weekend cos z tym zrobic i zobacze Radeona bede CI pisal jakie efekty mam mam u siebie.

Jak wyglada sprawa z botowaniem jakiec CPX i ACC probowales ladowac bo tutaj jestem mocno do tylu czy probowales to z Mintem czy ze zwyklym Tosem ?

Pozdrawiam
Kroll

Jakiej dlugosci masz tasme IDE ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

27

Odp: Jtag

Na razie nic od strony sterowników czy software nie instalowałem. Nawet nie mam pojęcia z czym to się je :) nie znalazłem żadnej sensownej instrukcji "co i jak" właśnie od strony software'u, jest trylion opisów jak to podłączyć, ale nie trafiłem na żaden  opisujący co dalej po podłączeniu tego wszystkiego ( choć jeszcze jakoś mocno i uparcie to nie szukałem :) ) Gdzieś tam tylko mi się kojarzy że czytałem, że z NVDI to to nie działa i trzeba używać jakiegoś fVDI, ale jeszcze nie wnikałem coto i gdzieto :) Obecnie chciałem tylko aby to się odpaliło, no i coś nie do końca jest OK. W weekend mam szkołę więc pewnie nie powalczę, ale skoro Ty masz zamiar, to w niedzielę się zgłoszę po know-how :D

Taśmy IDE mam 60cm, krótszych nie udało mi się na szybko dostać, ale będę próbował, bo chyba im krótsza tym lepsza.

Ostatnio edytowany przez jury (2010-10-08 22:00:51)

28

Odp: Jtag

jury napisał/a:

Na razie nic od strony sterowników czy software nie instalowałem. Nawet nie mam pojęcia z czym to się je :) nie znalazłem żadnej sensownej instrukcji "co i jak" właśnie od strony software'u, jest trylion opisów jak to podłączyć, ale nie trafiłem na żaden  opisujący co dalej po podłączeniu tego wszystkiego ( choć jeszcze jakoś mocno i uparcie to nie szukałem :) ) Gdzieś tam tylko mi się kojarzy że czytałem, że z NVDI to to nie działa i trzeba używać jakiegoś fVDI, ale jeszcze nie wnikałem coto i gdzieto :) Obecnie chciałem tylko aby to się odpaliło, no i coś nie do końca jest OK. W weekend mam szkoawiamłę więc pewnie nie powalczę, ale skoro Ty masz zamiar, to w niedzielę się zgłoszę po know-how :D

Taśmy IDE mam 60cm, krótszych nie udało mi się na szybko dostać, ale będę próbował, bo chyba im krótsza tym lepsza.

Ok dzieki za informacje ja troche czytalem juz z NVDI to dziala, jak mowilem w wekend bedend z tym walczyl, i bede w kontakcie z Didierem i z Rodolphelem bo mam z nimi dobra wymiana informacje.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

29

Odp: Jtag

OK, udało mi się to uruchomić ( no prawie :) ) problem z zawieszającym się sprzętem już w momencie kolorowego logo okazał się tylko kiedy podłączałem Radeona do 2 i 4 slotu PCI, jak podłączę kartę do 1 lub 3 slotu wszystko jest OK ( to się chyba nadaje na reklamację :) ) tyle że nie idzie jakoś uruchomienie minta, czy to przez NVDI czy fVDI w rozdzielczości innej niż ( na oko ) 320x200. Za to w TOSie wszystko działa prawidłowo, matko prędkość okienek to jakaś MASAKRAAAAA!!! :D

Ostatnio edytowany przez jury (2010-10-11 14:31:45)

30

Odp: Jtag

jury napisał/a:

OK, udało mi się to uruchomić ( no prawie :) ) problem z zawieszającym się sprzętem już w momencie kolorowego logo okazał się tylko kiedy podłączałem Radeona do 2 i 4 slotu PCI, jak podłączę kartę do 1 lub 3 slotu wszystko jest OK ( to się chyba nadaje na reklamację :) ) tyle że nie idzie jakoś uruchomienie minta, czy to przez NVDI czy fVDI w rozdzielczości innej niż ( na oko ) 320x200. Za to w TOSie wszystko działa prawidłowo, matko prędkość okienek to jakaś MASAKRAAAAA!!! :D

Czesc,

Ja niestety ze wzgledu na ostatnio brak czasu przelozylem proby podlaczenia Radeona na ten weeken o wszystki porazkach i sukcesach bede informowal.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Jtag

O ku.rwa Kroll, TO TY!! ;)
http://www.sillyventure.pl/galeria/1/21d.jpg
Z roku 2000!! :) DOBRE. :)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

32

Odp: Jtag

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM napisał/a:

O ku.rwa Kroll, TO TY!! ;)
http://www.sillyventure.pl/galeria/1/21d.jpg
Z roku 2000!! :) DOBRE. :)

Tak dokladnie obok mnie moj bracik Mariusz stary atarowiec

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

33

Odp: Jtag

Wracając do tematu właściwego, jako że w Rena kabel jest 'out of stock':
http://www.renaelectronics.com/product_x_cable.htm
To czy do update'u CT63 nadaje się taka tanizna:
http://tiny.pl/h4sgp lub:
http://tiny.pl/h4sgl
Zakończone są pojedynczymi pinami, a chyba właśnie tak jest potrzebne do CT63?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

34

Odp: Jtag

Witam,

wg mnie jak najbardziej wystarczy, ja co prawda nie pamietam co za kabel mialem ale musialem kombinowac bo mialem jedno wyjscie z 6 pinami, a do upgrade ct63/ctpci musisz miec osobno piny, gdyz jedno jest nie uzywane, doklany opis znajdziesz w sieci jak upgradowac, robilem to u siebie jak i u kolegi na SV2k11

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

35

Odp: Jtag

jury napisał/a:

[...]OK, poddałem się z czekaniem na przejściówkę USB na LPT i dzisiaj do CT63 dolutowałem rezystor 1K, przelutowałem z kabelka ( tego od Rena Electronics ) przewodzik z pin'a 13 na 10 i ognia :)

Dostałem swój chiński kabel LPT i upgrade ABE/SDR chcę zrobić z Falcona, nie z PC. Pytania:
1. czy CT60 ma być wpięte w płytę falcona czy nie?
2. jeżeli wpięte to czy falcon zabootowany w turbo czy nie (założona zworka CT60)?
3. jeżeli wypięte, to trzeba wyłączyć blitter i załadować nvdi?
4. ten R 1k to na płycie głównej falcona czy CT60?

Pytam bo ze strony Didier'a wynika jakoby że R 1k nie jest potrzebny jeżeli CT60 jest wymontowane. Ale po kiego grzyba coś lutować skoro wystarczyłoby odłączyć CT60 od płyty głównej falcona? Wolę się na 100% upewnić czy dobrze rozumiem ten angielski z drugiej strony kanału la_mansz :)

http://didierm.pagesperso-orange.fr/ct60/index-e.htm - na samym dole

jury napisał/a:

Niby ABE i SDR ( choć nie wiem jak to sprawdzić ) się zaktualizowały

A na boot screenie u samej góry nie pokazuje się? Tak jak tu:
http://nokturnal.pl/home/atari_16_32_bi … re_upgrade - u dołu instrukcji w sekcji Done! (tyle że po apgrejdzie z falcona powinny być tam prawdziwe wartości a nie przypadkowe, chyba)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

36

Odp: Jtag

Dawno to robiłem i mogło się coś pozmieniać, natomiast co do pokazania wersji ABE i SDR to w przypadku programowania przez Falcona to mi niestety wersja się nie pokazuje. Wydaje mi się że gdzieś czytałem że to urok flash'arki Falconowej, choć teraz to głowy za to nie dam :) Prawidłowa wersja na pewno pokazuje się w przypadku flashowania narzędziami Xilinx'a.

A odnośnie pozostałych pytań to kurcze  nie pamiętam już dokładnie wszystkiego, ale:
Ad1. Przy programowaniu SDRa CT może być wpięte w Falcona
Ad2. Tryb 030
Ad3. Coś kurde było z tym blitterem, nie pamiętam już co, ale chyba lepiej mieć go wyłączonego :)
Ad3. Na CT. Dokładny opis ( ze zdjęciem :) ) jest na stronie Czuby, i faktycznie, jeśli do flash'owania ABRu wymontujesz CT'ka z Falcona, to nie trzeba wlutowywać tego rezystora. Ja sobie go wlutowałem bo nie cierpię przechodzenia przez katusze wymontowania i ponownego montowania CT :P tymbardziej że czasem jest to ryzykowne, co pokazał kolega z południa kraju na SV 2k10, hiehie :D

Zerknij sobie jeszcze w hyp'a

37

Odp: Jtag

Zgadzam sie sie z odpowiedziami jurego (robilem to na czystym falconie), aczkolwiek ja swoje i nie tylko upgrade flasha robilem przy pomocy peceta i pakietu Xillinx-a.

Co do ad.4 prosze o wyjasnienia bo nie zglebialem sie w szczegoly, ten rezystor jest tylko potrzebny jak robisz upgrade na falconie ?

jury napisał/a:

Ja sobie go wlutowałem bo nie cierpię przechodzenia przez katusze wymontowania i ponownego montowania CT, tym bardziej że czasem jest to ryzykowne, co pokazał kolega z południa kraju na SV 2k10, hiehie big_smile

NO coz dymek wtedy poszedl fajny :), moze dlatego nauczony zyciem nie wyjmuje juz ct63 :)
Bobra bylo minelo,
Jesli korzystam z peceta to ten rezystor jest zbedny ?
Pytam sie z ciekawosci po niedlugo bede musial upgradowac ct63 i
ctpci aby moc korzystac z kolejnych dobroci ctpci

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

38

Odp: Jtag

Tak, jak robisz upgrade z PC'ta, to ten rezystor nie jest potrzebny. Nawet jak robisz z Falcona to niby wystarczy że odepniesz CT i też rezystorek niepotrzebny, ale tego przypadku już nie znam od strony empirycznej :) Ja sobie wlutowałem rezystor i upgrade'uje z CT wpiętym.

39

Odp: Jtag

jury napisał/a:

[...]co do pokazania wersji ABE i SDR to w przypadku programowania przez Falcona to mi niestety wersja się nie pokazuje. Wydaje mi się że gdzieś czytałem że to urok flash'arki Falconowej, choć teraz to głowy za to nie dam :) Prawidłowa wersja na pewno pokazuje się w przypadku flashowania narzędziami Xilinx'a.

No wg. nokturnal'a miałobyby być odwrotnie:

After the flashing with iMPACT you will notice that ABE and SDR versions aren’t correctly reported anymore. That’s because the flash memory region where these values are stored aren’t updated by iMPACT software. Only the native flash tool from native CT60 software package updates these values correctly.

jury napisał/a:

A odnośnie pozostałych pytań to kurcze  nie pamiętam już dokładnie wszystkiego, ale:
Ad1. Przy programowaniu SDRa CT może być wpięte w Falcona

A przy ABE nie może? W takim razie ten R bez sensu, skoro i tak trzeba wyjmować CT.

jury napisał/a:

[...]
Ad3. Coś kurde było z tym blitterem, nie pamiętam już co, ale chyba lepiej mieć go wyłączonego :)
Ad3. Na CT. Dokładny opis ( ze zdjęciem :) ) jest na stronie Czuby, i faktycznie, jeśli do flash'owania ABRu wymontujesz CT'ka z Falcona, to nie trzeba wlutowywać tego rezystora. Ja sobie go wlutowałem bo nie cierpię przechodzenia przez katusze wymontowania i ponownego montowania CT[...]

No do wlutowania R też trzeba wyjąć, choć tylko raz, ale z drugiej strony przecież nie flaszuje się codziennie.

jury napisał/a:

Zerknij sobie jeszcze w hyp'a

Dzięki, popatrzę, bo to jedyny materiał, którego jeszcze nie przeczytałem.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

40

Odp: Jtag

uicr0Bee napisał/a:

No wg. nokturnal'a miałobyby być odwrotnie:

After the flashing with iMPACT you will notice that ABE and SDR versions aren’t correctly reported anymore. That’s because the flash memory region where these values are stored aren’t updated by iMPACT software. Only the native flash tool from native CT60 software package updates these values correctly.

Hehe, no coś czułem żeby się zabezpieczyć i głowy za to co piszę nie dawać, i się opłacało :)
Tak czy siak, u mnie nie podaje wersji ABEgo i SDRa. Może to wydanie flash'arki którym programowałem było akurat trefne ( to tylko czysta spekulacja :) )

uicr0Bee napisał/a:

A przy ABE nie może? W takim razie ten R bez sensu, skoro i tak trzeba wyjmować CT.

To nie tak :)
Przy SDR możesz zawsze mieć wpięte CT do Falcona, przy ABR jak chcesz mieć wpięte to trzeba wlutować rezystor.

uicr0Bee napisał/a:

No do wlutowania R też trzeba wyjąć, choć tylko raz, ale z drugiej strony przecież nie flaszuje się codziennie.

No to to już absolutnie kwestia osobnicza, każdy zrobi po swojemu :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-09-10 18:12:47)

41

Odp: Jtag

Ja flashowalem przy pomocy PCeta i w czasie bootowania podaje mi ABE/SDR 7+ czy cos podobnego bo pisze z glowy
Ale cos mi sie przypomina ze za p[ierwszym razem po z flashowaniu tego nie widac dopiero po powtornym widac co i jak. CO do tego co widac w czasie bootowania to czasami pokazuje glupoty, raz na moze 1000 botowan jak mi sie np zwiesil komp lub cos podobnego to mam napis:

ABE/SDR 7+ ETHERNAT + SUPERVIDEL :):)

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Jtag

Może ktoś wziąć zestaw do flashowania CT60 (kabel JTAG, itp) na SV2K12? Wdzięcznym będę bardzo.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

43

Odp: Jtag

AdamK,

ja mam dostep u siebie do originalnego kabla JTAG ale niestety z LPT (caly soft tez mam), czyli potrzeba miec stacjonarnego peceta albo starego laptopa z LPT, zreszta do takiego laptopa dostep mial Piter i zesmy flashowali na SV2k11

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-09-11 10:42:26)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Jtag

To weź.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

45

Odp: Jtag

Ej zaraz, przecież ct6x można spokojnie flashować z poziomu Tos-a...
Sam nawet swoje tak flashowałem..

Czy jtag coś innego jeszcze flashuje??
Rozumiem że jtag potrzebny do ctpci ??

46

Odp: Jtag

Tak zwany Boot dla CT i sterowniki dla ctpci to zflash'ujesz "normalnie w tos'ie", ale do ABE i SDR potrzeba kabelka jtag.

47

Odp: Jtag

AS:

Dokladnie jak pisze jury, do flashowania sterownikow przy bootowaniu CT wystarcza plik cos tam *.bin lub *.hex zes trony Didiera, wtedy ci pisze boot 1.04 albo nowsze 2.0x. i te nowsze sa potrzebne dla ctpci. Ja w swoim mam wersje w ct i w ctpci ktora wgrywal mi Czuba i do obslugi karty Radeon to wystarczy, natomiast jesli chcesz juz uzywac np IDE w ctpci jak i kart USB czy sieciowki na pci to musisz zrobic upgrade firmware'u w tychze elementach pliki jed na stronie Czuby i do tego potrzebny jest kabel JTAG.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

48

Odp: Jtag

Niby wszystko się udało, przeprogramowanie xilinx'ów ABE i SDR, oraz CTPCI poszło zgodnie z instrukcjami na stronach PowerPhoenix, Didiera i na nokturnal'u. Jednak mimo że do CTPCI załadowałem plik CTPCI_1M (http://www.powerphenix.com/CTPCI/english/update.htm), to przy bootowaniu nadal wyświetla ..1E+, tak ma być, czy komuś wyświetla nowsze wersje, F, J, K, L lub M?

Wersje ABE i SDR nie są wyświetlane, ale to niby zgodne z tym co Didier pisze tu w czerwcu 2010:
"Removed hardware display version (ABE/SDR) at boot, stored in flash parameters, this feature caused troubles if another FALCON was used."

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

49

Odp: Jtag

WItam,

No coz mozesz byc tu prekursorem jesli chodzi o upgrade ctpci wczesniej to praktycznie ja uzywalem ctpci i Radeona :), takze mozesz nie otrzymac odpowiedzi, ja sie przymierzam do robienia pgradu bo jak pisalem ja zatrzymalem sie na 1E+ bo do Radeona w zupelnosci to wystarczy, ale przymierzam sie do innych urzadzen na pci, nei zrobilem tego bo z tego co wiem to sterowniki do sieciowki USB i itp nie sa jeszcze w pelni sprawne zreszta pisalem o tym na forum DHS. najlepiej sprawdzi probujac podlaczac inne urzadzenia najprosciej chyba sieciowke realteka mam taka bo uzywam jej w hadesie, albo sprobowac odpalic i podlaczyc dysk IDE do zlacze w ctpci.

Mysle ze musimy pogadac, mam nadzieje ze bedziesz na SV2k12 ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

50

Odp: Jtag

A myślałem że jestem maruderem :)
Mając już podłączony PC z JTAGiem i odpalony iMPACT do ugrade'u ABE i SDR, stwierdziłem że nie ma się co szczypać i pojechałem dalej z CTPCI. No i jak wspomniałem, po przełączeniu kabelków z CT63 do CTPCI i załadowaniu w iMPACT'cie pliku CTPCI_1M, chip został rozpoznany prawidłowo, a kasowanie, programowanie, i weryfikacja zakończyły się prawidłowymi niebieskimi komunikatami. No tylko nadal przy bootowaniu wyświetla się _1E+, czyli bez zmian.
Przy programowaniu CTPCI podłączone było do CT63 (a to do Falcona) i Falconem włączonym w trybie 030.
Spróbuję dysk na IDE z CTPCI. Czy w wersji 1E nie powinien być wykryty wcale czy tylko były jakieś bugi? Muszę poczytać.
Wyjazd na SV jeszcze niepewny.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.