1

(21 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

stryker napisał/a:

Netbook bedzie potrzebny do:
...

W takim wypadku, moim zdaniem cokolwiek posiadujące układ graficzny GeForce, lub ATI Radeon, nie daj sobie wcisnąć badziewia z układem SIS Mirage, lub tym podobnym. Jeśli chodzi o firmę to, tylko Asus, Lenovo, ewentualnie Dell. Wszystko to będzie super działało pod warunkiem, że wybierzesz model z XP, lub dostępnymi sterownikami pod XP, nowszy system Windows (Vista, lub siódemka) to tylko mniejsza wydajność komputera, no i pod warunkiem, że te filmy to w niskiej rozdzielczości ;-) o Full HD zapomnij ;-). Nie patrz na gwarancje a na markę netbooka, te mające dłuższą gwarancje częściej się psują. Unikaj HP, Fujitsu, e-systemów, Szajsungów, Acerów i tym podobnych błyszczących szrotów.  W tej cenie kupisz porządny sprzęt pod warunkiem, że kupisz przez net ;)

Od ostatniego magazynu dyskowego wiele w sieci się pojawiło, zamiast na siłę pisać kolejne niepowtarzalne felietony, może wykorzystać, te z atarionline.pl i innych stron? Takie rzeczy wygodnie i przyjemnie czyta się na Atari.

3

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Czyli na dzisiejsze czasy poza przestarzałym Turbo Pascal, nie ma tam nic wartego uwagi ;)

4

(8 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

Tak zupełnie z ciekawości... Czy ktoś zna jakieś unikatowe zastosowanie tego systemu, dlaczego warto by mieć w dzisiejszych czasach to w Atari? Czy to ma jakieś unikatowe zastosowanie, którego nie mają odpowiedniki oprogramowania w Atari? Co ten system miał takiego wspaniałego, że przerabiało się stacje dysków, za spore pieniądze, aby Atari służył jako terminal? Rozumiem, że to działało wyłącznie w trybie tekstowym, tak jak każdy inny system uruchamiany przez terminal?

5

(85 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Jedyny salon gier jaki w dzisiejszych czasach spotkałem to w Sopocie przy Molo, jest tam taka wiata zadaszona chroniąca przed wiatrem z widokiem na morze. Gry mają tam przeciętne z lat 90tych (więc raczej te nowsze ;) )... Myślę, że to slams biznes, kokosów z tego nie mają, może jakieś dodatkowe drobne na piwo, pod warunkiem, że do tego nie dopłacają.

6

(3 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

pajero napisał/a:

Od wersji 2.0 uruchomienie urządzenia z wcisniętym klawiszem K4 powoduje wejście do trybu konfiguracji

... a tam dopiero Shift+K3 :D

Dzięki, tego właśnie mi brakowało. W tym opisie (http://atariki.krap.pl/index.php/SIO2SD … 2adu_ATMEL) brakuje tej informacji.

7

(3 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Jak to zrobić? Po wgraniu na kartę pliku sio2sd.bin i podczas startu Atari, trzymanie na SIO2SD Shift + K3 nic nie daje, tylko zmienia katalogi na wyświetlaczu jak oszalały.

8

(1 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Zostało jeszcze:
- Atari 130 (stan o.k. ale brak naklejek na obudowie)
- MicroPrint

Przyjmę w zamian:
- jakiś cartridge z grami
- kabel Sio2Sio do CA 2001
- lub coś innego małogabarytowego do Atari

9

(1 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Mam na zamianę, lub sprzedaż:
- Atari 130 (stan o.k. ale brak naklejek na obudowie)
- 2x magnetofon atari
- MicroPrint
- płytę główną Atari 65xe

Przyjmę w zamian:
- kabel Sio2PC
- jakiś cartridge z grami
- kabel Sio2Sio do CA 2001
- lub coś innego małogabarytowego do Atari

Jeśli wymiana to na terenie Trójmiasta mogę to przywieźć osobiście, pod wskazany adres, jeśli inny rejon PL to ty wysyłasz pierwszy.