Hej, z pewną nieśmiałością, gdyż staram się nie używać forów do takich celów, ale... chodzi o syna dobrej koleżanki mojej żony... kwota niewyobrażalna... https://zrzutka.pl/terapia-genowa-w-usa-bruno-oslowski - zachęcam do choć symbolicznego wsparcia! Jeśli mogłabyś/mógłbyś rozesłać do swoich znajomych to byłoby to bardzo pomocne. Dzięki:)

Dzięki wszystkim za party, spotkania, rozmowy i produkcje:) Oby do zobaczenia za rok!

3

(43 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Dzienks Cyprian

4

(43 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Moja mała produkcja z SV: http://www.pouet.net/prod.php?which=93012 (060 required)

5

(137 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

Brawo! Fajnie się to ogląda:)

6

(137 odpowiedzi, napisanych Scena - 16/32bit)

The (fucking) (complex) Art of Profanity by SMFX & Dead Hackers Society: https://www.pouet.net/prod.php?which=91250

Dzięki za party!!!

Lubię to!

Grey, głupie pytanko... bilety na stronie to już można kupować na zimową edycję? Tak mam wątpliwości czy to już działa a nie dotyczy porzedniej edycji gdyż jest wzmianka o "ceremonia otwarcia wewnątrz stadionu". Daj znać czy już można kupować;)

10

(16 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Bardzo ciekawy projekt. Gratki! I na Lynx'a przyjdzie kiedyś u mnie czas;)

Fajnie. Logo super:)

Jako sofa scener także bardzo dziękuję za party! Moje subiektywne top'y: demo NG na Lynxa mające klimat dem na 060 - rewelacja:) OVR na ST super! Demo Suspect na A8 oraz ćwiartki tr1x'a rulez. PS liczę na grudzień oby się udało...

13

(5 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 16/32bit)

No wygląda fajnie:)

grzybson napisał/a:

No i mamy konflikt pokoleniowy - między starą demosceną, a neo retrosceną (wszelkiej maści sentymentaliści, kolekcjonerzy, folijkarze) :)

Pin napisał/a:

raczej powrót ludzi, którzy przez ostatnie 30 lat Atari miało w dupie smile hahahahahh

Wielce szanowna Elyto (to się chyba pisze z dużej, nie?) dzięki za wrzucenie mnie do grona "folijkarzy" - komplement na wyrost... moja kolekcja retro sprzętu jest dość skromna;)

"@Cyprian: nie można modyfikować kodu w ROMie"
Niby proste a sam się na to nadziałem rok temu kodując na VCS'a:) Hmmm czemu mój kod nie działą? f**k to jest ROM a nie RAM;)

"A z cartidge? On już jest w pamięci widzianej przez procka, nie trzeba nic kopiować, można uruchomić bezpośrednio!"
Z zastrzezeniem, że nie zrobisz już sobie self modifing code co jest czestą optymalizacja. A jeśli chcesz to musisz się skopiować do ram'u tak czy inaczej.

To hobby. Ma być luz, zabawa i satysfakcja z tworzenia. Ja lubię całkowitą wolność, a nie lubię zakazów;) To działa w dwie strony.

Przykład: chcę mieć wolność użycia 060 na Falconie, ale nie chcę by zabraniano mi użycia którejś z cech A8 które działają na dowolnej stock maszynie (np nielegale mogę się przydać przy sizecodingu który coraz mocniej się rozwija). Zostawiam decyzję twórcy i odpowiedni opis wymaganej konfiguracji.

Oczywiście taka sama wolność przysługuje organizatorom party i compos którzy mogą ustalić sobie odpowiadające im regulaminy. Autorom zaś pozostaję wolność wyboru party i regulaminu compo na którym coś wystawią.

A te 3.7 to Cyprian podałeś jako faktyczną estymatę czy tylko przykład? ;)

Nie znam dokladnej wartosci. Jedyne co mi przychodzi to empiryczny test. Zrób sobie bianarki testowe które maja kilka wariantów wielkości rezerwowanego bloku bss. Albo jedna ktora ma test w pętli z mallociem i zobacz kiedy zwroci Ci bład. Test przeprowadziłbym na rh majac clean boot, ale ladujac sam driver hdd (ktory?), bo tak zakladam dema sa puszczane na parties. Mówisz o STE wiec można by dyskutować czy TOS 1.6 i 2.06 zachowa się dokładnie tak samo - nie wiem. Aha, wez tez pod wzglad ze sam player muzyki moze tez wewnatrz zrobic Ci malloc (np ztcp gdy masz muzyke ym z perkusja na dma sound o ile nic nie mieszam). PS podpytaj tez ludzi na #atariscne na ircnet - dobre zrodlo wiedzy o 16&32bit

EDIT: pomysł Cypriana z podaniem info o pamięci w pliku NFO jest także spoko imho

Ja się raz rozbiłem o rozmiar cache w konfiguracji HDDrivera. U mnie i większości osób działało (Polygon Discount) a u paru z inna konfiguracja juz nie (oczywiście zwis bo nie zrobilem error handlingu hehe). Co prawda to było na F030 i wiedziałem, że jestem na styk, ale wniosek jaki mam to jednak zostawić trochę zapasu (ile to niestety nie wiem) i zrobić dobry error handling jak pisze Sqward.

21

(890 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Ciekawe spojrzenie Tebe i może coś w tym jest. Ostatnio rozmawiałem (zoom'owy meeting scenowy) z ludzmi z poza sceny A8 i oni postrzegali to tak, że na malucha jest znacznie łatwiej niż na inne 8bitowce bo mając 320kb można sobie wszystko zprecalcować i zanimować itp;) My wiemy jak jest, ale czesto jest to widziane jak widać inaczej. Nie mówiąc już o tym, że mamy party na którym dyskwalifikowane są produkcje działające prawidłowo na stock maszynach - to też dziwi ludzi z innych scen (i mnie również jeśli mam być szczery).

Oby nie było, wiekszość produkcji w których brałem udział na różne platformy wymaga rozszerzeń, ale dostrzegam też piękno stock'owych konfiguracji:)

22

(890 odpowiedzi, napisanych Scena - 8bit)

Czesto patrzymy na scene A8 przez pryzmat sytuacji lokalnej w Polsce gdzie była to bardzo popularna maszyna i spora społeczność. Niestety patrząc globalnie to jedna z mniejszych scen na świecie (nie licząc tych zupelnie egzotycznych). Aktywnych ludzi jest garstka a oni też nie są maszynami do robienia dem;) Stąd liczba produkcji jest mała w stosunku do innych popularniejszych na świecie platform. PS Cyprian, skoduj coś i po problemie:)

Upgrade dowolnej atarki z mojej szafy bez rozkręcania obudowy:) Super!

To jeszcze jedno. Chcesz zrobić init tablicy na starcie a pozniej dla kazego odswiezanego pixela ekranu robic w niej lookup a potem zapisywac znaleziony kolor do chunky buffora, tak? Nie wiem jak duzo odrysowywujesz co ramke, ale jesli wiekszosc ekranu to ten koszt też może się zrobić znaczący (w stosunku do przygotowania 8bit grafik wczesniej).

Swoja drogą używasz C2P w pełnym oknie 640x480? Ciekawe jestem jak to się spisuje, pewnie coś koło 3 ramek na to leci na CT60?

Cyprian, ale ciągle zakładacie że jest to robione per frame a ja sugeruje by to zrobić raz per scena (czy level) w init'cie (choć ja bym to zrobił już przy build'dzie) i wtedy koszt kowersji TC do 8bit w ramce jest zerowy (bo już jej nie ma).