1

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No właśnie też zauważyłem tą ślepotę czytając od dawna nie czytany topic. Putin morderca, Chińczycy mordercy, ale Niemcy to praworządność, niezawisłe sądy, wzór demokracji  itp. Naprawdę ludzie to są ślepi nie widząc kto nakarmił, wyhodował i nadal wspiera tego zbrodniarza pomimo że Polska, Bałtyki czy Ukraina ostrzegały od lat. I jeszcze te nasze rodzime głupki wchodzące im i tym owczarkom niemieckim z eurokołchozu w dupsko.

2

(2 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W sumie wolałbym latać z innymi niż patrzyć na tych lemingów ciągle coś smyrających paluchami w tych małych gejfonowych ekranikach ;-)

me too ;-)

4

(5,844 odpowiedzi, napisanych Kolekcjonowanie)

było? Atari 800XL 1050 ze sklejki za tylko 20000 PLN, nasz lokalny wyrób ;-):

https://www.ebay.pl/itm/125041742854?ha … Sw0F9hLRx1

5

(10 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy ktoś kojarzy gościa chyba z Wadowic albo Andrychowa który naprawiał stacje dyskietek 3.5 cala może i inne? Kiedyś wysyłałem mu mu stację to atari ST i sobie poradził, ale zgubiłem kontakt. Dzięki

6

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Ja zaraz bym mógł na przyszły sezon po górach na Słowacji czy Austrii rowerem robić weekendowe tripy będę miał 3 dawkę, dostanę 3 x 600PLN?

to ten łepek/myszcz byznesu?

https://allegro.pl/uzytkownik/RetroKryp … amp;page=1

"kasety produkowane na biezaco, podrobki nowozytne i to w dodatku tak obrzydliwe, ze gorzej moznaby to tylko robic korzystajac z gwozdzi i kleju na goraco. w dodatku kasety te sa podrobione tak zle, ze nigdy nie dzialaly i nigdy nie beda dzialac na prawdziwym atari. typowy skok na kase korzystajac z mody na retro. zalecam omijac szerokim lukiem."

8

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No widzisz, nie potrzebuję źródeł by samemu dojść do wniosku, że z tym 99% a nawet 75% coś by mi tu nie grało ;-)

9

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Adam Klobukowski napisał/a:
jedynymentos napisał/a:

(...)I tu nie jest prawdą, że naukowcy są tacy hop siup hura zgodni(...)

To nie jest nieprawdziwe stwierdzenie, jest ono jednak bardzo mylące. Ogromna większość naukowców wypowiadających się w temacie (mówimy tu o więcej niż 99%) zgadza się z twierdzeniem że mamy globalne ocieplenie i jego powodem jest działalność człowieka. Pozostała część to osoby które nie są specjalistami w temacie klimatu. Dodatkowo nie ma żadnej dużej instytucji naukowej (mówimy tu o narodowych akademiach nauk, uniwersytetach, instytutach czy stowarzyszeniach) która nie zgadzałaby się z tym zdaniem. Ostatnie było Amerykańskie Stowarzyszenie Geologiczne, a to coś mówi jak organizacja w dużej mierze sponsorowana przez przemysł wydobywczy w końcu

Ja nie napisałem że wątpię w to, iż ocieplenie jest faktem i nawet w ciągu mego życia jestem to w stanie łopatologicznie stwierdzić więc mniemam dzieje się to szybko. I nie chodziło mi tez o to że naukowcy podważają same ocieplenie jak i jego przyspieszenie, nawet nie wątpię że emisja przemysłowa do tego się przyczynia. Chodzi mi o to że nie wszyscy naukowcy tak hop siup hura zgodni z tym, że człowiek jest GŁÓWNĄ przyczyną tego stanu rzeczy – skąd tu masz te 99%? A co jeżeli wpływ człowieka owszem jest, ale w niewielkim stopniu i nawet gdybyśmy nic nie emitowali to zamiast wzrostu o 2 i tak mielibyśmy wzrost o 1,8, wydając przy okazji pi* dolarów, zarzynając gospodarkę i zagładzając ludzi? No i dlaczego wzrost temperatury sam w sobie ma być czymś złym? Jak wspomniałem bywały okresy gdy na ziemi było o wiele cieplej a życie kwitło. Nawet stopienie wszystkich lądolodów zmniejszyło by powierzchnię lądów ledwo o kilka % jak można sprawdzić na załączonej animacji. Lewicowi extremiści a to jakimś trafem ci sami co ekologiczni powinni się wręcz cieszyć bo nastąpiła by tak upragniona przez nich depopulacja globu.


https://www.youtube.com/embed/VbiRNT_gWUQ

10

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Candle napisał/a:

...
ja na przykład bardzo bym chciał wiedzieć co one porównują i na jakiej podstawie - o ile stężenie co2 w atmosferze w ciągu ostatnich 50 lat rozumiem, że jest mierzone, o tyle kompletnie nie rozumiem skąd dane sprzed 400 tysięcy lat i na jakiej zasadzie oba zestawy pozyskane w tak różny sposób można porównać

w mojej ocenie człowiek za swojego życia nie jest w stanie wyciągnąć żadnych wniosków z badań nad procesami wolnozmiennymi których doświadcza - a to w miedzy czasie zmieni się metodyka, a to priorytety

Historyczne stężenie CO2 z tego co oglądałem kiedyś na jakimś Disco czy National można łatwo wyczytać z rdzeni lodowych które potrafią być bardzo stare a których wiek też łatwo jest określić - sprawdza się CO2 w uwięzionych pęcherzykach powietrza w odpowiednim datowanym węglem miejscu długiego rdzenia lodowego.

Niemniej zastanawiające jest to, że wg tych rdzeni były okresy gdy człowieka w ogóle na ziemi nie było a życie wręcz kwitło pomimo 2 krotnie większego stężenia tego zbrodniczego cełodwa. Jakżesz to możliwe? Nie jest więc wg mnie istotnym pytanie czy cełodwa wpływa na ocieplenie i czy w ogóle takowe jest bo to nawet 50 lat żyjący człowiek może sam wywnioskować na podstawie przeżytych zim. Ale po pierwsze jaki ma wpływ na ten trend i szybkość zmian człowiek. I tu nie jest prawdą, że naukowcy są tacy hop siup hura zgodni. A druga sprawa skoro było onegdaj na ziemi o wiele cieplej a życie kwitło to dlaczego samo ocieplenie w sobie ma być złe? Same gwałtowne zjawiska pogodowe mogą być przejściowe i się uspokoją. Może usuwanie ich skutków i tak będzie o wiele tańsze niż zarżnięcie gospodarki świata? A poza tym ja bym tam wolał jakby było cieplej ;-). Może spore połacie zwrotnikowe by bardziej spustynniały, ale jeszcze większe połacie Rosji czy Kanady zaczęły by być cieplejsze i nadawały by się do zasiedlenia? Najgorszy jest wg mnie fanatyzm tych "wyznafców" religii klimatycznej, którzy żadnej dyskusji na ten temat nie dopuszczają. Nawet już są propozycje by za negację znacznego ludzkiego wpływu na to globalne "oci-pienie" poddawać karaniu. Słyszy się, że nawet sama dyskusja doprowadza do ostracyzmu naukowców którzy śmią ją toczyć, wyrzucani są z uniwerka, obwoływani oszołomami itp. Masakra jak wielkie jest zacietrzewienie tych ”wyznafców". Proponuję zaskarżyć Hiszpanię do tsułe, że ich wulkan "tak strasznie sra tym zbrodniczym cełodwa" - hał der ju :-D

Proponuję posłuchać niezacietrzewionych i na chłodno kalkulujących rozsądnych ludzi a nie dwa przeciwne obozy się naparzają jak Wisła vs Cracovia:

11

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zbyti napisał/a:

jak to nie jest fejk https://twitter.com/Magdale22740227/sta … 5023977475 to... :Dfaktycznie to nie fejk, ja pie...le, miałem coś se drinknąć, jakieś pywko wieczorem, ale nie mogę, muszę już teraz, w domowej robocie ...

12

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zbyti napisał/a:
macko76 napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=BB0pt9QJMCM

Faktycznie, 20 lat później to już nie jest zabawna, najgorsze, że i 20 lat temu nie było, ale rechotom wtedy nie było końca.


kurde, faktycznie prorok, fajnie żeś przypomniał

13

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ciągle ten nudny covid, ale przeraziła mnie zdeka ta rozmowa z Naimskim - nie wiedziałem, dzeki za linka, naprawdę chcą wyłączyć te elektrownie i całą gospodarkę czy ruski gaz i prąd z nich jednak popłynie 2x droższy od nazistów w zamian?

14

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

pablozp napisał/a:

smiech przez łzy ... uderzyłem w punkt wiem

współczuje Twoim dzieciom siedzącym w ławce muzułmanami i opieki zdrowotnej co paracetamol przypisuje na raka

Żeś się napocił z takim wywodem. Ale powiem zmodyfikowanymi słowami twej bohaterki z ulicy i jej akolitów kochających innych ludzi gwiazdkami wszelakiej maści - "oddal się stąd w szybkim tempie" ;-), to jest ten wasz poziom inteligencji lewackiej.

15

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No tak, "kontrolę przeprowadzili posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba" - jak widzę tych dwoje pajaców to mi się śmiać chce. Na granicy też kontrole połączoną z pomocą "emigrantom" robili. W lakierkach, spodniach od garniaka i białych koszulach leźli po polu z pizzą i śpiworkiem. Pizza pewnie specjalna dla muslimów, taka z szynką ;-). Jaka opozycja takie sondaże. To już chyba nawet Tusk dostrzega, że lewactwo rozlazło mu się jak robactwo i kontrolować już tego nie daje rady. Jak oni z takimi Szczerbami, Jońskimi, Jachirami, Straszewskimi, Nitrasami, Lempartami i podobnymi pajacami albo chamami/wulgarusami chcą z pisiorami wygrać? Jakby ci drudzy beznadziejni nie byli, opozycja sama się "ora".

16

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No właśnie a oni tu w kółko o tym zbrodniczym wirusie ;-). Juzio dealuje z niemcami i ruskimi a Trumpa nazywali ruskim agentem ;-) Co za bezczelność i hipokryzja. Jeszcze dodaj że niby Duńczycy znaleźli w śladzie Baltic Pipe jakieś myszy czy insze nietoperze i wstrzymali budowę - przypadek? Ale w sumie o co się martwić. Przecież komintern brukselski już gazu też nie lubi bo kopalny syf pier-dzący cełodwa i wyznawcy religii klimatycznej także tego paliwa nie chcą. Gaz będzie przejściowym paliwem ale w tym czasie faktycznie idealnym bo przymusowym dla innych kupowanym od bratnich dwóch narodów. No ale jak widać ludzie dają się bałamucić Davidem19 ;-)

17

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Odnośnie @, też zauważyłem że niektórzy stawiają ten znak przed nickiem i sam tak czasem piszę bo jakoś to lepiej widać. W korpo też już sporo ludzi pisze do mnie stawiając ten znak przed imieniem. To się pewnie samo tak namnaża, jak Covid ;-).  Ja się spotkałem w początkach mikrokompów że na @ mówiło się "ampersand" choć nie wiem czemu bo to dotyczy znaku "&", może dlatego że małe "a" jest w środku.

18

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zbyti napisał/a:

Jakby dla kogoś nie było jasne to ja pisałem o panu Faucim, że się radykalizuje.

Dlaczego z @BartoszP na siłę robisz lewaka to ja nie wiem. On może być tak samo lewacki jak ja jestem antyszczepionkowcem.

Mnie u niego czasem razi uproszczone rozumowanie - ale to moje spojrzenie, on ma prawo widzieć to inaczej i z A wywodzić Q ;)


A to Cię @zbyti serdecznie przepraszam, źle zrozumiałem.

I nie robię na siłę z @BartoszP lewaka, ale z udzielonych odpowiedzi mniemam, że przynajmniej popiera albo nawet toleruje takie kretynizmy jak Rodzic 1/Rodzic 2, osobo macica, jedzenie miodu to kradzież żarcia pszczołom i podobne dyrdymały. Jeśli ktoś tak uważa, żyje, robi, jego sprawa, to jest tolerancja. Ale jeśli chce do swojego postrzegania świata przymuszać innych np. lobbując i wprowadzając zakaz mówienia mama i tata, zakazując innym nazywanie jakiś zachowań grzechem itp to jest to lewacki faszyzm, który jak każdy faszyzm lewacki czy prawacki, nieważne, trzeba głośno nazywać i wszelkimi sposobami tępić. Bo ta czerwona czy brunatna zaraza się rozleje. Już raz i nie tak dawno się to stało. Wprawdzie brunatny czasem coś tam czasem beknie, ale wydaje mi się jest pod kontrolą, to ten neomarksistowski już wprawdzie przemalowany z czerwonego znów podnosi łeb a to gorsze niż ciągle tu wałkowany ale jednak chwilowy Covid.


BartoszP napisał/a:

Sorry ... mi to nie odpowiada ... choćbym się z kimś nie zgadzał, to nie muszę sobie poprawiać samopoczucia bluzgając na lewo i prawo.

@BartoszP, nikt nie każe Ci się z kimś zgadzać. Nie o to chodzi. Chodzi o to że nie potrafisz kretynizmu nazwać kretynizmem, bo wg Ciebie jest to obrażanie innych. Odpowiedz nam wprost, na tym jednym przykładzie, czy upierdliwe ciśnięci nowomowy typu wspomniana "osoba z macicą" zamiast "kobieta" nie jest dla Ciebie przejawem skrajnego kretynizmu? Tak się boisz kogoś (nie padają tu żadne konkretne osoby) obrazić pokazując prawdziwy przykład i mówiąc prawdę? Czy znów umiejętnie obrócisz kota do góry ogonem ominiesz me pytanie i na nie nie odpowiesz?

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,26 … ywana.html

https://niezalezna.pl/384404-zamiast-os … -szkolenie

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-r … rp_state=1

A jak ktoś nie rozumie mojej ironii i cytuje ją jako moją niby mowę rynsztokową (choć starałem się ją ułagodzić) to proponuję się zastanowić jeszcze raz od kogo i gdzie/kiedy ją może jednak słyszał, że się powtórzę słowami miłości i poszanowania dla innych (osobo macic także) by "bezokolicznikowo oddalili się w szybkim tempie" ;-)". Ahhh co za wspaniała osobo macica ;-)

19

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zbyti napisał/a:

Co zrobić jak zaczną cię prześwietlać? Zradykalizuj się bardziej!

BartoszP napisał/a:

Mniej mentosów, więcej dropsów. Bardziej patriotyczne.

No tak. Wystarczy że ktoś ośmieli się wspomnieć o lewackiej radykalizacji postępowców wszelakich w swoim skretynieniu całkowitym jako KIEPSKIEJ SYTUACJA KTÓRA MORZE SIĘ BOGORSZYĆ, i co? I pepickie hovno. Standardowa procedura. Uciekamy od tematu by neomarksistowskich lewackich kretynów i ich kretyńskich postępowych pomysłów nie nazwać przypadkiem po imieniu i obracamy kota do góry nogami, że to krytykujący się radykalizuje, jakże to przewidywalne i typowe. Pozdrawiam wszystkich lewackich fanatyków, radykałów oraz ich akolitów słowami ich ulicznej idolki, słowami miłości i poszanowania dla innych (osobo macic także) by "bezokolicznikowo oddalili się w szybkim tempie" ;-)

20

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

BartoszP napisał/a:
jedynymentos napisał/a:

Wieeedziałem, stoły, nożyczki i te sprawy, długo nie trzeba było czekać i ideolog oficer już tu jest ;-)

Uuuu... oficer ... awans ... tego jeszcze nie było ... to Ty od razu poszedłeś w LGBT, darcie ryja itp .... nawet w stół nikt nie musiał puknąć ... zamiast dyskutować od razu sprowadzasz wszystko do tego "mitycznego lewactwa". Deszcz pada ... przez lewactwo, nie pada ... lewacka bojówka ukradła chmury, zimno ... ukradli ciepło .... słabe argumenty ale widać tobie wystarczają. Po co się wysilać?

No właśnie, nawet puknąć nie trzeba i już ideolog jest. To ciekawe że lewacy zawsze pitolą że lewactwo to jakaś mitologia, ale jak podaje się konkretne przykłady lewackiego skretynienia jak propagowana nowomowa typu kobieta to już osoba z macicą czy tam osobomacica, to jakoś uciekają ;-) No ale po co się wysilać by takie pomysły skwitować.

21

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

No właśnie. Ciekaw jestem kiedy w końcu nakażą podział globalnych monopoli medialnych o wiadomym ideologicznym skrzywieniu by jakiś tam pluralizm mógł zaistnieć.

22

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

BartoszP napisał/a:
jedynymentos napisał/a:

Hipokryzja lewackich ideologów nie zna granic.

Długo nie trzeba było czekać na rozbrajajace i idiotyczne "reductio ad arcus levacum".
Argumenty o odmowie druku dla LGBT są mało sensowne. Bo skoro tenże sklep/osoba może podejmować takie decyzje, to niech nie płacze, że komuś nie musi podobać coś co jego "kręci". Skoro jedni maja prawo nie życzyć sobie tęczy, to inni mogą sobie nie życzyć epatowania np. krzyżem w miejscach publicznych i drzeć geby, że im sie uniemożliwia uprawiania kultu.


Wieeedziałem, stoły, nożyczki i te sprawy, długo nie trzeba było czekać i ideolog oficer już tu jest ;-)

Ale dobrze, dobrze, kończmy z klepaniem wciąż w "kiepskiej sytuacji" tego zbrodniczego chińskiego wirusa, jest teraz na wakacjach, nabiera sił, niech chop se odpocznie ;-).

23

(9,672 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W końcu coś poważniejszego niż ten David19 ;-) Pełna zgoda - to co wyrabiają korporacje medialne mające wiadomo jakie skrzywienie woła o pomstę do nieba. To nie ma nic wspólnego z demokracją, wolnością słowa i wolnością rynkową! Ideologiczny zamordyzm korporacyjny i tyle. Najbardziej rozbrajające są te idiotyczne niby argumenty typu " prywatny biznes idź se gdzie indziej, załóż se swoje", już abstrahując od oczywistej kwestii monopolu. Tylko Ci co nimi tak szafują, drą gębę na cały świat jak cukiernik czy inszy drukarz czyli prywatny usługowy biznes powie, że nie będzie robił tortu czy baneru z tęczową dekoracją literkową na jakiś "niby" ślub ;-). Ale wówczas gość już nie może powiedzieć - mój biznes, możesz se iść gdzie indziej, mimo że tu faktycznie literkowy prowodyr ma pi-erdyliard innych biznesów tego typu do wyboru. Hipokryzja lewackich ideologów nie zna granic.

24

(77 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

@Creonix, dobre podsumowanie.

Cenzura, taka bardziej wyrafinowana niż onegdaj, taka niby nie cenzura bo nieprzymusowa, mam wrażenie zacięła kierownicę  ostatnimi czasy w jedną tylko stronę, tu też to wyłazi ;-)

25

(77 odpowiedzi, napisanych Sprawy atari.area)

Faktycznie, za dużo tego by czytać te wywody, w większości nie zgadzam się z tymi anty szczepionkowymi teoriami, ale jednocześnie nie rozumiem dziś takiego podejścia - jak coś nie po naszej wiodącej dziś myśli/ideologii itp to zakrzyczeć, zbluzgać oszołomami, zamknąć, wsadzić do pudła, wywalić z roboty i generalnie ostracyzm. Ludzie co z wami? Wolność polega tylko na tym by wysłuchiwać poglądów czasem absurdalnych jednej (tu sobie można wstawić dowolne literki, partie, przekonania, religię) strony?