1

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Raczej kolejnyRazZajumamyTwojeSkładki+ w połączeniu z zamianą emerytury na alimentyOdTwoichDzieci+

2

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Taka ciekawostka: https://businessinsider.com.pl/gospodar … 19/0nmyjj0

3

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

jer napisał/a:

Qrva, już nawet atarynki mnie nie rajcują tak jak kiedyś.

Niestety tak już chyba jest że PESELoza prędzej czy później dopada każdego, a jej pierwsze objawy to chyba właśnie to, że coś co kiedyś dawało frajdę, nie cieszy już jak dawniej... ;)

4

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Candle napisał/a:

kiedys chiny wymyśliły, żeby zwalczać brak plonów wybijaniem wróbli, no to mieli.. plage stonki, [...]

Chyba raczej szarańczy... A przynajmniej o niej się najczęściej słyszy i czyta jako głównej przyczynie zmniejszonych plonów po wybiciu wróbli - nawet w podanym linku o tym mowa

5

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Bywało, że testów było grubo więcej niż 40k dziennie (max był chyba w okolicy 120k) i to zdecydowanie więcej razy niż się można spodziewać https://koronawirusunas.pl

6

(24 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Z "klasycznym" gramofonem jest pewien problem - wymaga większej czułości i innej impedancji na wejścu wzmacniacza niż magnetofon, więc prawdopodobnie wymagany będzie jeszcze preamp... inaczej sygnał raczej będzie zbyt słaby aby interface zadziałał prawidłowo.

7

(95 odpowiedzi, napisanych Zloty)

W tym, że wszystkim nie dogodzisz :) Bo jak się uprzeć to zapis "zamknięta" już segreguje, tak samo jak wymóg konieczności posiadania stówki, a tym bardziej GOTÓWKĄ :).

@seban - możesz to sobie nazywać jak chcesz, ale czyta się te teksty po prostu jedwabiście ;). Ja ku! ku! poproszę o więcej takich historii  :)

9

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Czyli "Pilzner" kłamie w temacie III fazy https://www.pfizer.com.pl/o-firmie/pres … zczepionki ?

19 11 2020

Pfizer i BioNTech zakończyły fazę 3 badania klinicznego, potencjalnej szczepionki przeciw COVID-19, osiągając wszystkie pierwszorzędowe punkty końcowe w zakresie skuteczności.

10

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W takim razie wg mnie jest to przycisk monostabilny.

11

(3 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Bistabilny - 2 stabilne stany np. łącznik oświetlenia
Monostabilny - 1 stan stabilny np. łącznik dzwonkowy
-----
Jeżeli jest jak piszesz, to jest to mikroprzełącznik monostabilny, a przynajmniej ja to tak rozumiem ;). Na pewno nie ma tak, że pomiędzy dolnym złączem a pozostałymi nie zmienia się "przejście" po "kliku"? Tzn zwiera dolny na zmianę z jednym albo z drugim?

To akurat żadna zagadka. Cel zacierania śladów na scalakach był prosty - ograniczenie potencjalnej konkurencji. Przy kompletnym opisie układ mogła skopiować praktycznie każda osoba z dowolnego rocznika technikum elektronicznego. Przy braku napisów - może 1-2 osoby z klas starszych i to do tego takie, które niekoniecznie były tym zainteresowane. A nawet jak po jakimś czasie ktoś to zrobił, to i tak "ścierający" miał już na tyle wyrobioną "markę", że wszyscy szli raczej do niego.

Aktualnie nie ma większego problemu z odgadnięciem czy to przez analogię, czy przez pomiary. Ale wtedy bez posiadania nawet jednego schematu, przy ograniczonej dostępności materiałów i sprzętu pomiarowego oraz obawie o uszkodzenie drogiego komputera naprawdę wielu to zniechęcało.

Zadziwia mnie za to cel zamiany miejscami elementów na oryginalnej płytce. A w zasadzie to bardziej to, że się komuś "chciało" tak bawić.

13

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

xxl napisał/a:

17 to 3x mniej niz oficjalne statystyki :D powinien miec 60 przpadkow smiertelnych.

A zatem spośród 1518 osób, które wyszły z gabinetu Włodzimierza Bodnara z receptą na amantadynę, tylko 806 miało kiedykolwiek test na COVID-19, a tylko w przypadku 608 z nich test dał wynik pozytywny.

Jeżeli weźmiesz pod uwagę osoby z wynikiem pozytywnym, to te 17 osób to jest około górnego rejonu tych "oficjalnych" widełek (2-3%). Więc spektakularnego sukcesu na tej podstawie raczej nie ma.

xxl napisał/a:

nie ma znaczenia czy zarazony czy nie, nie ma czasu tego sprawdzac tym bardziej ze przestraszeni ludzie czekali do ostatniego momentu...

Co nie przeszkadza, podobnie zresztą jak brak badań klinicznych, ogłaszać jaki to cudowny lek na COVID pan doktor odkrył prawda?

14

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Trzeba było spać z głową w pobliżu routera albo laptopa, żeby aktualizację się pobrały; w najnowszej wersji poprawili tego buga i zamiast drugiego ten pierwszy robi się dłuższy i grubszy ;)

15

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Z za******e mieszanymi uczuciami - mRNA

@Candle - wręcz przeciwnie - to się właśnie tylko kupy trzyma ;)

16

(15 odpowiedzi, napisanych Różne)

Moja propozycja to 28.000.000zł ;)

seban napisał/a:

[...] O ile sam interface montowało się pewnie dość szybko, to nie wyobrażam sobie ile czasu ktoś tracił na zabawy z tworzeniem wiązki od nowa... [...]

Jest jeszcze taka możliwość, że właściciel magnetofonu osobiście kombinował z kabelkiem. Pamiętam, że pacholęciem będąc sam kombinowałem jak się go pozbyć bo wydawało mi się wtedy, że fachowiec jakoś "tak niefachowo i niechlujnie" turbo zamontował.
PS. to nie ten magnetofon i nie to turbo ;)

18

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Szanowny Panie @zbyti... widzę, że zawsze ostatnie słowo musi być po Pańskiej stronie, nawet jeżeli ma to być obelga. Nawet jeżeli ktoś nie potrafi zrozumieć czegoś, to nie upoważnia to nikogo do obelg w stosunku do takiej osoby. Nie będę się starał dorównać do Pana poziomu, chyba wolę być "poniżej".
Co do linków - za bardzo nie widzę różnicy. Widzę za to różnicę pomiędzy JEDNOSTKOWYM biskupem a całym chrześcijaństwem. Bez odbioru (o ile znowu nie posypią się obelgi)

19

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zbyti napisał/a:

[...]Dlatego ja rozmawiam o sprawach doktrynalnych KK i ich sensowności a tych chcesz rozmawiać o jednostkach czy do tych doktryn się stosują czy nie.
[...]
Naprawdę, nie rozmawiajmy, z jakiś powodów nasza argumentacja się mija.

Tja... a te doktryny i ich sensowność próbujesz podważać opierając się na jednostkowych przypadkach i twierdząc, że tak jest w większości...
Masz rację... ta dyskusja nie ma sensu.

20

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@zbyti ok... miałem nie pisać, ale niech będzie że ostatni raz... w sumie to chyba mi to obojętne za kogo mnie uważasz... link nawet zacytowany był mało istotny dla tego co chciałem napisać(chociaż dla tego konkretnego żołnierza był istotny) i nie chodziło o zgadywanki... ja widzę pewną sprzeczność w tym, że ktoś z jednej strony deklaruje się niewierzącym, a z drugiej widnieje w statystykach KK; nie dziwi mnie z związku z taka sytuacja, że urzędnik kościelny nie odmawia takiej osobie tego co innym, bo formalnie nie ma prawa. Widzę też różnicę pomiędzy duchownym, a urzędnikiem kościelnym. Nie zakładam, że jedyną rolą kapelana jest zachęcanie żołnierzy do zabijania, albo że w ogóle powinien to robić. Potrafię zauważyć, że żołnierz może być katolikiem czy wierzącym jedynie z nazwy albo z ksiąg. Widzę też sprzeczność w tym, gdy wegetarianin ma problem z jedzeniem mięsa, ale już niekoniecznie z usuwaniem ciąży w 3 miesiącu. Tę samą sprzeczność widzę też w przypadku osoby podającej się za wierzącą, a nie mającą problemu z katowaniem psa przez ciągnięcie go za autem. Tylko nie wrzucam wszystkich do jednego worka na zasadzie że każdy wegetarianin jest za aborcją, każdy katolik katuje zwierzęta, każdy pijak to złodziej, a każdy chrześcijanin to hipokryta, który tylko patrzy jak by napaść na innych. Dowiedziałem się też, że osoby wierzące powinny rzucić wiarę, bo to wstyd, średniowiecze i kto wie co tam jeszcze. Za to osoby odrzucające ją są światłe, trendy, cool i jazzy. A wszystko w tonie cynizmu i szydery (no dobra może nie wszystko co napisałeś, ale przynajmniej wymienione hasła). We wszystkich grupach są ludzie i parapety i takie uogólnienia są po prostu nie na miejscu.

21

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

ok... nie ma problemu... znajdź kogoś na swoim poziomie. ja sobie już daruję

22

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

zbyti napisał/a:

@Jacques zanim odpuścisz to ostatnie pytanie, czy Afganistan napadł na Polskę? Co pan Woźniak tam robił, kogo miał zamiar szturmować? Czy biskup chował ateistę z taką pompą?

Prezydent w liście skierowanym do rodziny poległego żołnierza napisał: "Jestem bardzo poruszony śmiercią majora Krzysztofa Woźniaka, dowódcy sekcji szturmowej, żołnierza XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Poległ śmiercią żołnierza, z dala od domu, z dala od Polski, dla której służył.

https://www.bbn.gov.pl/pl/wydarzenia/43 … niaka.html

Umiesz pytać... a odpowiadać?
Może w takim razie wyjaśnisz, ile osób wypisało się formalnie z KK? Albo może niech przynajmniej wypowiedzą się Ci, którzy się na tym forum zdeklarowali, czy załatwili taką formalność. Nawet ateista, satanista czy inny cyklista który nie wypisał się formalnie zaliczany jest niestety w poczet katolików i ma prawo do takiego pochówku. Także się nie zdziw, że biskup pochowa ateistę z "pompą", bo np. tak chciała rodzina czy jakiś urzędnik i nie przesądza to jeszcze o niczym. :/ A może było tak, że w obliczu śmierci z ateisty stał się nagle zatwardziałym katolem :/
To jest kolejny przykład zbyt pochopnego osądzania i skrótów myślowych, jakie stosujesz. Wrzucasz do jednego worka różne przekonania ;)

23

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Kwiecień plecień... ale jak to niektórzy mawiają - "Gimby nie znajom..." :P
PS. Nawet niekoniecznie aż 30 ;)

24

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@zbyti - odniosłem się na początku tej wymiany zdań do wywodu o kapelanie i błędnym założeniu jakie przyjąłeś. Starałem się, aby było bez osobistych wycieczek, czy odnoszenia się od wiary bądź jej braku; wskazałem, że być może zakładanie tego czy innego jest błędem, wobec czego całe dalsze rozumowanie być może nie ma sensu. Tymczasem kolejny raz w sposób zawoalowany nazywasz mnie idiotą... Jak widać nie tylko wierzący popełniają błędy. Być może Twoje ograniczenia na hasło "katolik" są większe niż te o których piszesz w stosunku do mnie.
Błąd Panie szanowny jest w tym, że się strasznie zacietrzewiasz w stosunku do myślących chociaż nieco inaczej od Ciebie.

25

(9,927 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Pisz... nie muszę kusić ani zabraniać... jak ci ulży mogę nadstawić drugi policzek ;)
Ciekawe... zawsze to wierzący byli oskarżani o atakowanie inaczej myślących
Szydzenie z tego co napisałem, nadal nie uprawnia Ciebie do udowadniania sprzeczności bądź ich braku w oparciu o wymyślone tezy. Jeżeli nie widzisz problemu w tym, że wyciągasz wnioski na podstawie własnych założeń, a nie faktów... no cóż.... Ty zakładasz, że kapelan namawia do zabijania, ja twierdzę, że do nadstawiania drugiego policzka. W czym moje założenie jest gorsze od Twojego? Logicznie oba założenia są tak samo poprawne.
Parafrazując: Jeżeli tego nie rozumiesz - może sam powinieneś być karmiony :]