Kupię obudowy magnetofonów XC12 i CA12 ze sprawną klapką, interesują mnie same obudowy (mogą być żółte), aby miały sprężystą klapkę i nie były nigdzie pęknięte. Jedna obudowa do XC12, druga obudowa do CA12

2

(32 odpowiedzi, napisanych Software, Gry - 8bit)

ja robiłem to tak: XEX przerabiałem na format STANDARD w Turgenie do CAS, i później za pomocą RESPEQT lub ASPEQT przez SIO2PC z komputera wczytywałem CAS. RESPEQT lub ASPEQT mają emulację magnetofonu. Można zrobić też tak że w Turgenie, tworzysz CAS, później przez SIO2PC wgrywasz BOSS i dalej możesz kopiować sobie na magnetofon już w Atari.

3

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Możecie mi napisać jakich konkretnie śrubek mam szukać do przykręcenia płyty głównej i do skręcenia obudowy w serii XE (65,130, 800), z tego co zmierzyłem to M3 ale gwint mają inny niż te "standardowe" - komputerowe, bo do płyty chyba długość gwintu 8mm a do obudowy 10mm

4

(3 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mam magnetofon z Turbo Blizzard, po wymianie pasków. Po teście z zapisem i odczytem taśmy - mam taki problem że magnetofon po wczytaniu gry nie zatrzymuje się, cały czas czyta kasetę. Gra się wgrała, ale on poleciał dalej. Co może być przyczyną takiego zachowania magnetofonu? Magnetofon też normalnie przewija w oba kierunki.

5

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

No dobrze, z tego co przeczytałem aktualizacja dokonuje się przez wgranie pliku u2t, tylko nie wiem co ma się w tym pliku znajdować (jakie wartości) a druga sprawa to w czym taki plik się otwiera bo ma jakieś inne kodowanie i nic nie mogę w notatniku, ani w żadnym programie do edycji.

6

(2 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mam pytanie dotyczące ustawień tego carta. Czy można ustawić domyślnie jakiegoś xexa lub roma, aby uruchamiał się automatycznie z włączeniem ATARI, bez wyświetlania menu carta?

7

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Dzięki Jaro124 :) Do zamknięcia

Cześć Javalonde. Piszę do Ciebie na maila przez forum, napisałem też na forumową skrzynkę i nic. Aktualne jeszcze z tą blachą?

9

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Z ECI. A Javalonde nie odpowiada, pisałem do niego.

Kupię ekrany ochronne pod płytę 65 XE. (dolny i górny).Wiadomość mail lub priv

11

(4 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Możecie mi powiedzieć co można zrobić z tym GTIA. Czy sam fixer, zamontowany pod kość GTIA, załatwił by sprawę? Bardzo ciekawią mnie te małę środkowe poziome paseczki ze zdjęcia. Czy szukać nowej kości?

12

(1 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Mam problem z wykrywaniem AVG Carta na 65XE, wersja bez ECI. Na innym komputerze AVG chodzi bez problemu. Na 65XE inny cart z Turbo 2000 mi wykrywa, czyli nie ma chyba problemu z gniazdem. W sumie nie wiem co mam sprawdzić

13

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dziękuję pomogło. Ekran niebieski. A ja chciałem obudowę zdejmować. Teraz wiem po co jest ten otworek w obudowie.

14

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Nie, niczym nie kręciłem. A gdzie on dokładnie się znajduję na płycie? gdzieś przy wyjściu monitora?

15

(5 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dlaczego na jednym komputerze kolor w Basicu po uruchomieniu komputera mam niebieski a na drugim jest on zielonkawy? łącze się przez SV na tym samym monitorze i przez ten sam kabel.

16

(14 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Faktycznie folia dzieląca warstwy jest. Tak mocno przylega do jednej warstwy, że jej nie zauważyłem. Problem jest ze ścieżkami, myślałem że to brud, ale ścieżka od klawiszy funkcyjnych jest czarna ładnych kilka centymetrów. Chyba nic już z tym nie zrobi, trzeba wymienić folię.

17

(14 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Właśnie przekładki nie mam, tylko taśma dwustronna. Ta przekładka to zwykła folia?

Mam problem z klawiszami funkcyjnymi, nie działają wszystkie, reszta klawiatury działa. Taśma wydaje się w porządku (dwuwarstwowa, gumkowa.) Tylko warstwy nie są niczym złapane, wydaje mi się że to powinno być czymś sklejone, i właśnie przy klawiszach START, OPTION, SELECT nie nachodzi dobrze. Czym to skleić, bo zwykła taśma chyba odpada?

19

(0 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Czy ktoś podjąłby się przeróbki magnetofonu xc12 do KSO Turbo 2000 (dane ładowane przez port joya)?

20

(4 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Przy wklejaniu do Altirry ze schowka zgubił wielkość litery x w kodzie, mimo że pisałem mały x on wklejał duży X i tu był błąd. Nie widziałem tego na emulatorze.

21

(4 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

to jest plik z kodem w formacie LST. Proszę to samo zapisane w bas.

22

(4 odpowiedzi, napisanych Programowanie - 8 bit)

Witam mam problem z listingiem z Tajemnic Atari 2/91 (5 linii, gra Zbieracz), po uruchomieniu programu i zjedzeniu 10 znaków X, powinien się wyświetlić czas i gratulację - a tu nic się nie odlicza, mógłby ktoś zerknąć i powiedzieć co jest nie tak z tym kodem.

23

(12 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

Chyba jednak włączony BASIC był winny, baktraaa miałeś rację. Po zresetowaniu ustawień emulatora gra śmiga, dzięki.

24

(12 odpowiedzi, napisanych Emulacja - 8bit)

W załączeniu plik cas. Jak nagrywam na kasetę w Audacity gra chodzi na komputerze, w emulatorze zatrzymuje się na loaderze.

Chciałem wczytać grę w Altirra z pliku cas, grę poprzedza loader(!), po wczytaniu loadera plik się dalej nie wczytuję, próbowałem różnych ustawień wirtualnego magnetofonu ale problem pozostaje ten sam. Jest jakiś sposób na wczytywanie plików cas z loaderem w tym emulatorze?