1

(7 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Adaś, to jest możliwe, ale najpierw muszę wydać wszystkie numery. A jest problem nawet z dwoma. Widać, że nie ma chętnych na Moje Atari po prostu. Już nieco lepiej wychodzi zrzutka na Commodore & Amiga i to jest chyba pierwszy raz, kiedy Commodorowcy prześcignęli Atarowców w popycie ;)

2

(7 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Może nie wszyscy jeszcze wiedzą, że została założona zrzutka na czasopismo Moje Atari - na początek numery 1 i 2. Reedycja Retronics. W planach wydanie wszystkich numerów. Ale póki co, wisi dwa miesiące i tylko 10 osób wpłaciło... Naprawdę nikt nie jest już tym zainteresowany? Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/udjcey
Polecam też uwadze dwie inne zrzutki.

3

(7 odpowiedzi, napisanych Miejsca w sieci)

Może nie wszyscy wiedzą, że już działa sklep internetowy Retronics. Trwało to jakąś chorą ilość czasu, ale jest... Wprawdzie jeszcze bez integratora płatności, który będzie dodany niebawem, tak jak i inne artykuły, których jeszcze brak w asortymencie. Niemniej jednak gorąco zachęcam do odwiedzin i zakupów na www.retronics.eu
Jest tam też dział Aktualności, gdzie można będzie przeczytać co się u nas dzieje.

@tOri: projekt był publiczny, opublikowany przez Candle'a. Był swego czasu na pigwie. Oczywiście to stara wersja i pancake na niej się opiera. Były wsady itp. Ktoś pociągnął i stuknął parę płytek. I wielki szum się o to zrobił...

5

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Jest już przedsprzedaż na Allegro.

6

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Serio nikt już nie chce kolejnych numerów? Jeśli tak, to temat umrze śmiercią naturalną...

7

(12 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię pozostałe)

Wyślij maila pliz.

Niniejszym chciałbym ogłosić, że Tajemnice Atari 5 i 6 są przygotowywane do wydania. Trochę osób zgłosiło już zainteresowanie, ale jest ono zdecydowanie zbyt małe, żeby pokryć koszty przygotowania i druku. Dlatego proszę o deklaracje chęci zakupu na zamowienia@retronics.eu. Numery 1, 2 , 3, 4 są już dostępne. Kolejne numery będą drukowane w znacznie mniejszych nakładach, dlatego brak deklaracji może skutkować niemożnością zakupu.

9

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

ZuluGula napisał/a:

Sikor, to ja się tak wstępnie zapiszę na 20-30 sztuk z tej następnej partii. Pewnie bardziej 30, wezmę też trochę kartridzy w tej samej przesyłce.

Kuba, może Ci to wrzucić do mojej paczki?

10

(6 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Można zamawiać cały czas.
@jer, oryginały już rozpadają się w rękach, druk zanika. Poza tym roi się w nich od błędów. Stąd decyzja o reedycji.

11

(6 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Może jeszcze nie wszyscy wiedzą, że uzyskałem zgodę Axel Springer na reedycję Bajtków. Informacje na profilu Retronics, oraz tu:

https://www.facebook.com/retronics.eu/p … 5790170541

Chociaż reedycja bazuje na reduksach Fausta, którego zgodę także uzyskałem, to jest mocno poprawiona - literówki, błędy merytoryczne, listingi, zdjęcia, rysunki. Niebawem będą dostępne też listingi do pobrania ze strony w formacie emulatorowym - dla każdego komputera!

12

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Spóźniłem się....

13

(421 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Jeśli ktoś jest jeszcze chętny, zapraszam do zakupu!

14

(421 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Są dostępne, wyślij maila z adresem.

15

(421 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Przeklejam informację o kolejnej książce dostępnej w Retronics:

"Książka będzie fizycznie dostępna w pierwszej połowie sierpnia, wysyłki rozpoczną się od 17.08.
Książka jest kolejną pozycją z katalogu SOETO, tym razem jest to Mapa Pamięci - Podstawowe Procedury Systemu Operacyjnego. Poprawiony skład i rysunki zrobione na nowo, bardziej współczesny. Dwa świetne dodatki autorstwa Piotra "0xF Fusika, dzięki któremu też zostało poprawione mnóstwo błędów z oryginału. Piotr wykonał tytaniczną pracę, za którą należą mu się wielkie brawa! Książka zawiera także arcyciekawą przedmowę w postaci historii książek pisanych przez Wojtka Zientarę, a wydawanych przez SOETO. Kilkadziesiąt stron wciągającej lektury, dla chcących wiedzieć jak to wyglądało w tamtych czasach.
Książka kosztuje 99 zł, koszt wysyłki 12 zł paczkomat, 16 zł kurier. Opcjonalnie można dokupić dyskietkę, zawierającą listingi z książki - kompilowane testowo, więc na pewno bez błędów! Cena dyskietki to 45 zł.

Osoby chcące zamówić tę pozycję, proszone są o wysłanie danych adresowych (telefon też, jeśli ma to być paczkomat) na adres zamowienia(małpa)retronics.eu

Wpłat można dokonywać na konto Retronics:
56 1140 2004 0000 3102 7434 1496"

16

(37 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

W tej chwili przesyłki do USA to ok.6 tygodni. Wysłałem ich sporo, ale idą bardzo długo. Aha, tracking nie jest aktualizowany przez USPS teraz, więc jedynie należy pytać odbiorcę.

17

(6 odpowiedzi, napisanych Kupię / Sprzedam / Zamienię Atari)

Jeszcze chwila, będą nowe z certyfikatem.

18

(10 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

Zdjęcie w załączniku, są też czarne.
A co do Sołtysa - się robi. Nie pali mi się z tym zbytnio, bo to kupa kasy, żeby to wydać, a znów sprzeda się parę sztuk.

19

(90 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Sikor, a Ty znowu..... Miałeś dzwonić. Ja już mam i gniazda i piny nagrane, tylko covid mnie powstrzymał.

20

(0 odpowiedzi, napisanych Fabryka - 8bit)

Poszukuję osób, które lubią zajmować się tematami retro i chciałyby pomóc w realizacji różnych projektów, a przy okazji zarobić.
Na chwilę obecną potrzebne są osoby, które zechcą napisać oprogramowanie (demo, gra, tracker, muzyka) wykorzystujące dodatkowe funkcje układu PokeyMAX, czyli 4x Pokey, SID, YM2149/AY3-8912, Covox. W przyszłości zapewne i inne. Układ zapewnia firma Retronics nieodpłatnie.
Poza tym, potrzebne są osoby do jeszcze innego projektu, które dobrze znają oprogramowanie z jakiejś dziedziny, np. grafika, muzyka, toole do dyskietek, taśm, programy kopiujące itp.
Chcesz napisać książkę (nie musisz mieć zdolności edytorskich - wystarczy, że znasz temat o którym piszesz), wydać grę? Napisz!
Szczegóły poprzez maila: jurek(małpa)retronics.eu
Zapraszam do współpracy!

21

(13 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

o widzisz, bo sądziłem, że chodzi Ci o napis Zegarki i Pasja. Nieporozumienie.

22

(242 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

All-in-one po wakacjach dopiero. Koszt 299 PLN.

23

(242 odpowiedzi, napisanych Sprzęt - 8bit)

Dla niemogących się doczekać, wersje Quad Pokey plus Covox plus 2xPSG (AY3-8912/YM2149) lub Quad Pokey plus 2xSID są dostępne na płytce w wersji v2 - kilka sztuk jest tylko. Cena 249 zł.

24

(13 odpowiedzi, napisanych Bałagan)

@Dalton - potrzebujesz identyczny? Podobne są: Orpheus Pro Bold, rodzina fontów Romana, Begum Semibold, Danmark URW. To tak na szybko. Choć jest ich więcej.

25

(39 odpowiedzi, napisanych Konsole)

Gdzie wpłacać?