Temat: M.U.L.E. for sejl i inne :)

http://www.ebay.pl/itm/261004545344?ssP … 1559.l2649

Tak wygląda mój MULE.  Tak! Sprzedałem dziada, ale niestety nabywcą była kobieta i zaczęły się kłopoty. Generalnie, p*.*..... PayPal przyznał jej zwrot bo.... miała być może okres (?) Ja na szczęście grę mam z powrotem, ale na ebajcu już jej nie wystawiam. Od chętnych oczukuję 320PLN - stan gry BDB.

Mam jeszcze 3 sztuki, które cipa zakwestionowała i zwróciła:
SLIME - nowy w folii - 50PLN
Choplifter (full) - 100PLN
BuckRogers (full) - 80PLN

Tak na marginesie walk z PayPalem miałem już kilkanaście i żadnej nie wygrałem. Obiektywnie postaram się stwierdzić, że rację miałem w 80-85%, ale NIE! KUPUJĄCY ma zawsze rację. I nie ma znaczenia co prześlesz do weryfikacji - kupujący jest niezadowolony więc trzeba mu zwrócić pieniądze. I nie ważne jakich dokumentów dostarczysz - je**** klient nasz Pan. Powiem krótko - więkzości chu.... w dup... Mam zamiar powrócić do starej, sprawdzonej metody wysyłąnia gotówki w kopercie:) - to były czasy

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

2

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Kupiłbym pewnie z chęcią MULE ale chwilowo nie mam takich środków - jak bardzo się spieszy ze sprzedażą?

3

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

A jak długo chcesz poczekać????

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

4

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

A co z mieczami valdgira 2 ???? Szukałeś?? Znalazłeś?

p.s.
a mi pierd* gejpay do tej pory nie oddał 1tyś € A minął już ponad rok czasu...

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-06-21 07:14:01)

5

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

kiedy ostatnio do nich pisales z pytaniem o status sprawy?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Sprawa jest już zamknięta, przyznano zwrot kasy i ch...!  Gry przyszły w pogiętych pudełkach dzięki naszej, lub ich wspaniałej poczcie. Przy sprawie miałem adnotację, że towar niezgodny z opisem no bo przyszedł pogięty. I nie ważne, że przesłałem im zdjęcia, które reprezentowały sprzedawane gry i na których to widać, że produkty są idealne (takie umieściłem na aukcji). Przyszły pogięte więc to ja źle opisałem aukcje i wprowadziłem w błąd kupującego. A najlepsze jest to, że w pewnym momencie kończy Ci się możliwość odpowiedzi na zarzuty i pozostaje Ci tylko czekać na "obiektywny" werdykt tych tumanów z PayPala. A jak Ci napiszą mejla to i tak nie możesz na niego odpowiedzieć bo go nikt nie przeczyta. Jedyne co Ci sugerują to skorzystanie z zakładki "centrum pomocy" czyli z je**** samouczka, z którego dowiesz się jak to jest być przykładnym obywatelem. Echo możliwości. Generalnie jak mnie ktoś wkurwi na aukcji to mogę sobie kupić coś od niego, potem jak przesyłka dotrze to ją zniszczę, poskarżę się PayPalowi, że towar niezgodny z opisem i poproszę o zwrot kasy. Rewelacja!!! Chyba będę korzystał z przelewów bankowych (?)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

7

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

jellonek napisał/a:

kiedy ostatnio do nich pisales z pytaniem o status sprawy?


Z dwa miesiące temu??? I nie odpowiedzieli... :(

8

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Nie wiem czy jest teraz taka opcja, ale jak możesz to pisz do amerykańskiego BOKu. Swego czasu jak mi się pewien palant włamał na konto i dokonywał lewych transakcji (miałem saldo ujemne na bagatela 9000$) to polska, wyśmienita obsługa przez miesiąc odpisywała mi ciągle tę samą formułkę (taką automatyczną odpowiedź), a w konsekwencji i i tak wisiało nade mną widmo oddawania tych pieniędzy. Dopiero jak napisałem do amerykańskiego oddziału to w przeciągu 3 dni dostałem odpowiedź, że miałem atak na konto z zewnątrz i saldo po dochodzeniu wyzerowali. Polski PayPal jest niedouczony i leniwy.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

9

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Dzięki za podpowiedź.
Pisałem kazali czekać sprawa w toku, niby mają 6miesięcy na to a w moim przypadku minęło z 16miesięcy :(
Dzwoniłem ludzie automaty odpowiadali przez 20minut tak że nic zupełnie z tego nie wynikało..

A jak miecze znalazłeś?

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Ostatnio sam miałem starcie (pośrednio) z Pajpalem. Zamawiałem zasilacze z USA i coś długo nie dochodziły a sprzedwaca ściemniał. Płaciłem karta kredytową za pośrednictwem Pajpala. Zrobiłem tzw. chargeback - czyli u wystawcy karty (bank) zareklamowałem transakcję. Kasę miałem na koncie dwa dni później (bo procedura jest taka że najpierw zwracają a potem sprawdzają - jak nie wyjdzie na twoje to Cie ponownie obciążą). Pajpal też sprawę sprawdzał, i ostatecznie (po dwóch tygodniach) przyznali mi rację, sprawa zakończona. Jedyne co na tym straciłem to parę groszy na różnicy kursowej (bo płaciłem w dolarach i zwrot był w dolarach przeliczanych po różnym kursie).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Adam: poblem w tym ze na tego typu zabawe masz tylko 2 tygodnie... nie zawsze jest to odpowiednia opcja.

AS: wspolczuje...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

jellonek: nie nie wiem, ja reklamowałem trzy miesiące po dokonaniu transakcji.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

jellonek napisał/a:

Adam: poblem w tym ze na tego typu zabawe masz tylko 2 tygodnie... nie zawsze jest to odpowiednia opcja.

AS: wspolczuje...

Taki life :P
-trudno przyszło łatwo poszło :(

14

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Adam: chargeback po 3 miesiacach? bo to o nim pisalem w kwestii 14dni. raczej pewnie na mysli miales reklamacje w ebay/paypal...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

hororus napisał/a:

http://www.ebay.pl/itm/261004545344?ssP … 1559.l2649

Tak wygląda mój MULE.  Tak! Sprzedałem dziada, ale niestety nabywcą była kobieta i zaczęły się kłopoty. Generalnie, p*.*..... PayPal przyznał jej zwrot bo.... miała być może okres (?) Ja na szczęście grę mam z powrotem, ale na ebajcu już jej nie wystawiam. Od chętnych oczukuję 320PLN - stan gry BDB.


A wracając do tematu 300pln za mule,  ale mogę zaplacić dopiero pod koniec lipca :P
Bo na czerwiec przekroczyłem budżet i wydałem już trochę na oryginały do xe/xl na dyskietkach :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-06-21 12:08:43)

16

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

No i byłbym zapomniał, ale...
na sejl jest jescze 100 kaset do trumny! 98 z nich lołduje się bez problemu, 2 nie chciały (?). Pisałem do kierasa bo wiem, że ma tajniacką skrętkę na punkcie ZX, ale nie odpisał. W każdym razie, liczę sobie po 5 zyla za sztukę co daje 500PLN za całość (tak na marginesie to jest tych gier ciut więcej, bo jest tam pare kompilacji).
Jak kto chętny to zapraszam. Jak kto się boi przyznać, że cichaczem hołduje spektrumnie to niech pisze na priv. Nie pisnę ani słowa;)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

17

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

hororus napisał/a:

Tak wygląda mój MULE.  Tak! Sprzedałem dziada, ale niestety nabywcą była kobieta i zaczęły się kłopoty.

Eeee tam... Konto tylko na kobietę ale faktycznie to facet kupuje. Tak się składa, że znam osobiście - świat jest mały:) Kobieta (jego dziewczyna) całkiem sympatyczna... Katie jej na imie:)

18

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Jak by ktoś chciał sprzedać mule to proszę o info.
Spóźniłem się i już ktoś zarezerwował ...

19

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Ja mam zablokowane konto paypal :) Sprzedalem amigowe graty na Lotwe i do Australii. Tradycyjnie kupujacy stwierdzili ze towaru nie otrzymali ! Przeslalem skany potwierdzen nadania i ch.. ! Na szczescie zdazylem wyplacic srodki z paypala wiec jedynie jestem u nich na minusie juz ze 3 lata :)

ps

otrzymalem pozytywny komentarz od jednego z kupujacych na ebayu :)

paypal to gow.. jakich malo

Ostatnio edytowany przez PrzemasIII (2012-06-24 18:04:56)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

20

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

@PrzemasIII - a wg Ciebie to nie w porządku? Jesli cos kupuje a nie dostalem towartu do domagam sie zwrotu pieniedzy i nic wiecej mnie nie obchodzi. Ty odpowiadasz za wysylke. Jak słusznie zauwazyles to Ty masz potwierdzenie nadania i jako jedyna uprawniona osoba mozesz zglosic reklamację i dochodzic odszkodowania od poczty. Przeciez odbior paczki albo poleconego odbiorca zawsze kwituje.
Inna sprawa co zrobilby Paypal gdybys po zakonczeniu prcesu reklamacji na Poczcie (pewnie za jakies 3 miesice) wyslal do paypala dowod ze kupujący jednak odebral towar, innymi slowy wyludzil go od Ciebie przy wspolpracy paypala.

@AS... Pisales ze mieli Ci oddac kase po pol roku bo tak stanowi regulamin. Minelo 18 miesiecy i 1k Euro nie jest dla Ciebie warte wydania 100zl na konsultacje u prawnika co mozesz z tym zrobic prawnie? Jestes albo bardzo dziwnym albo bardzo bogatym czlowiekiem :)

@Horrorus - moglbys w osobnym wątku przyblizyc krotko czego dotyczyly spory?
Sam uzywam paypala i niestety przy kupnie/sprzedazy do USA jestesmy na niego skazani. A ta firma zdaje sie dzialac identycznie jak allegro, google czy inni giganci, prawie-monopolisci. Czyli maja zasade "chocbysmy mieli odstrzelic 10 niewinnych to zrobimy to byle nie przepuscic 1 winnego", a ich BOK'i (jesli mozna tak nazwac czesto jedynie kontakt mailowy) dzialaja jak automaty-wyrocznie a nie myslący ludzie.

21

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

nosty napisał/a:

@AS... Pisales ze mieli Ci oddac kase po pol roku bo tak stanowi regulamin. Minelo 18 miesiecy i 1k Euro nie jest dla Ciebie warte wydania 100zl na konsultacje u prawnika co mozesz z tym zrobic prawnie? Jestes albo bardzo dziwnym albo bardzo bogatym czlowiekiem :)

Wydałem 200pln na konsultację i dowiedziałem się że powinienem założyć im sprawę i pozwać ich, pisałem już do nich pisma napisane przez prawnika. Pozatym prawnik stwierdził że regulanim jest baaardzo dziwnie napisany.
Obawiam się że założenie sprawy + prawnik to będzie wielokrotność sumu 1k € :(
Prawnik pomógł mi napisać pismo, ale nic to nie dało :( odwoływał się do punktów z regulaminu itd. itp.

Nosty nie jestem bogaty a naprawdę chciałbym być :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-06-25 08:20:07)

22

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Ale do jakich punktów regulaminu się odwołali? Sorki za durne pytanie, ale nie mam u tych psubratów konta, a z tego co pisałeś kiedyś to ich regulamim wyraźnie twierdzi że po 6 miesiącach pieniądze są odblokowywane. Czyżby jednak nie?

23

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Ale dostali numer nadania i mogli sprawdzic na stronie poczty Lotwy ze doreczone. Skoro ja moglem to oni tez .

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

PrzemasIII: no ale w paczce mogła być cegła ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: M.U.L.E. for sejl i inne :)

Mogla, w ten sposob mozna sobie na zycie zarabiac. Kupujesz na ebayu zglaszasz ze nie dostajesz towaru, zwrot kasy i towar masz :)

65xe 128kb;800XL Side2,u1mb, Sdrive Max;STe;MST1;MSTe,uSatan,Netusbee;MSTe;Falcon14MB;