1

Temat: Dwie kolumny, dwa wzmacniacze - ryzyko?

Kolumny które posiadam posiadają po 2 pary zacisków. Czyli teoretycznie mogę do pierwszej pary podłączyć jeden wzmacniacz a do drugiej pary drugi wzmacniacz? Co się jednak może stać w przypadku jednoczesnej pracy obu wzmacniaczy (oczywiście nie na maksimum a jedynie na ok. 30-40% mocy)? Nie spalę zwrotnic?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: Dwie kolumny, dwa wzmacniacze - ryzyko?

Czy oby po prostu Twoje kolumny nie maja 2 par zacisków by móc pracowac z Bi-Ampingiem?
Wtedy na jedna pare zacisków idą tony niskie a na druga wysokie. Oczywisice Twoj wzmacniacz czy amplituner musi to wspierac. Moje kolumny wlasnie tak maja - do pracy w normalnym trybie obie pary mialem zwarte ze soba.
Patrz: http://en.wikipedia.org/wiki/Bi-amping

Nie mam jedak pojecia jakie jest ryzyko jednoczesnej pracy z 2 niezaleznymi wzmacniaczami, ktore "pchaja" tam cale pasmo i nie maja wsparcia dla tego trybu.

Ostatnio edytowany przez mkm (2012-06-23 19:17:15)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

3

Odp: Dwie kolumny, dwa wzmacniacze - ryzyko?

Dokładnie, to jest Bi-Amping. Odradzałbym robienie eksperymentów z dwoma wzmacniaczami.
Oprócz wzmacniacza, który to wspiera potrzeba jeszcze odpowiednich kabli.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2012-06-23 19:22:21)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

4

Odp: Dwie kolumny, dwa wzmacniacze - ryzyko?

Hmmm... To możliwe. Ponieważ nie mam wzmacniacza który by to wspierał stąd nie wziąłem tego pod uwagę.

Ostatnio edytowany przez conrad (2012-06-23 19:21:05)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.