Temat: Płyta od 65Xe

dorwalem 65xe. co ciekawe z tylu jest przelacznik do czestotliwosci i dziala na 50hz (europejski). poza tym zaciekawila mnie informacja od spodu plyty. 900XL, czyzby nazwa kodowa 65XE to 900XL ?

2

Odp: Płyta od 65Xe

Zalezy o ktorym typie plyty do 65XE mowisz - ja osobiscie (w czasach kiedy babralem sie elektronika) spotkalem sie z kilkoma wersjami plyt do Atari 65XE:

1.Plyta z pamiecia RAM na 8-miu scalakach bez slotu Expansion
2.Plyta z pamiecia RAM na 8-miu scalakach ze slotem Expansion
3.Plyta z pamiecia RAM na 2-och scalakach ze slotem Expansion - dokladnie jest to plyta od 130XE z miejscami na scalaki RAM i miejscem na tzw. male MMU, scalak sterujacy w 130 XE dodatkowym RAM-em (formalnie to samo, co 800XE)

Dodatkowo na dwoch pierwszych modelach plyt widniala wersja OS-ROM typu B, natomiast przypadku numer 3 wersja C. Wersje B i C systemu mozna odroznic wchodzac do self-testu - w wersji C testuje on dodatkowa pamiec, namiast w wersji B w tescie klawiatury sa m.in. klawisze F1-F4.
Na tej podstawie okresl ktora z podanych typow plyt posiadasz.

3

Odp: Płyta od 65Xe

nie powiem Ci jaka ma wersje OS-ROMu ale jest to plyta bez slotu Expansion. mialem atari 65xe z 87 roku i o ile pamietam jak naciskalem reset to obraz od razu znikal, a tutaj znika dopiero po puszczeniu klawisza.

a co z tym 900XL?

4

Odp: Płyta od 65Xe

Czyli to raczej pierwszy z opisanych przeze mnie modeli. Byc moze, ze bylo to jakies "wewnetrzne" oznaczenie - po zaniechaniu produkcji modemu 800XL ten typ 65 XE byl jego bezposrednim nastepca, stad byc moze "robocze" oznaczenie 900XL.