Temat: To se ne da !

Jakis czas temu wymyśliłem sobie że skoro ne mam zasilacza do stacji dyskietek, to podłącze ją do PeCeta i wszystko będzie cool :)
Nie miałem czasu się tym zająć aż do wczoraj. I co się okazuje?
Pipka nestety :(
Próbowałem podłączyć na wszelkie sposoby ale niestety stacja nie dała znaku życia. Zdaje się napięcie 5 i 12 V to za mało dla tego sprzeciku - podejrzewając uszkodzenie podłaczyłem ją do dwóch zasilaczy, 9V i 15V i ożyła z tym że nie miała za bardzo siły kręcić głowicą, ale to chyba wina zasilacza 15V bo miał tylko 300mA.
Napotkałem tez dziwny problem innego rodzaju - nigdzie w Kaliszu nie mogłem kupić wtyczki Ti99 - takiej pasującej do wejścia  we flopie.
Ciągle więc szukam zasilacza do CA-2001, lub porad jak sobie bez niego poradzić.

2

Odp: To se ne da !

ho ho ho....a ja jeszcze tydzien temu mialem na zbyciu zasilacz do LDW 2000-wiec spokojnie by poszedł z Californią-lecz niestety oddałem znajomemu...

gep/lamers^dial

3

Odp: To se ne da !

podejrzewam, ze 2A przy 12V powinny wystarczyc. znajdz jakis stary zasilacz od amigi.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

4

Odp: To se ne da !

California bedzie chodzila z zasilaczem od pc tylko trzebaby ja rozbebeszyc i podpiac zasilanie za stabilizatorami. Z tego co pamietam sa tam wlasnie 5 i 12 V (symbole 7805 i 7812 - chyba).
Poza tym chyba gdzies mi sie wala zasilacz od LDW 2000 wiec jabys byl chetny to nie ma problemu.

5

Odp: To se ne da !

:D , tak, bo to chyba mój zasilacz. Wala się??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: To se ne da !

Na allegro jest wystawiony zasilacz do CA. Link tutaj -> http://www.allegro.pl/show_item.php?item=15690555

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: To se ne da !

zawsze jest szansa ze to moj zasilacz sie wala  :twisted:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

8

Odp: To se ne da !

Licytowałem nawet na tej aulcji ostatnio ale jak dla mnie 40 PeElEnów + przesyłka za zasilacz to troche drogo :/
A ten pomysł z PC to tak z braku innych rozwiązań, więc jeśli wszystkim się walają zasilacze :) to jeden u mnie przynajmniej bedzie dostawał regularne posiłki ( 220V - polecam ). :)

9

Odp: To se ne da !

Pinek & Axe: od razu byscie chcieli zeby to wasze zasilacze sie walaly:) Mam chyba 4 zasilacze od LDW  :)

10

Odp: To se ne da !

TO MI SIĘ PODOBA !!!! :D
"Dostaniesz pod warunkiem że będziesz używał" to bardzo ładna idea - ATARI powinno zacząć znowu produkować swój sprzęt i rozdawać go za darmo na takiej właśnie licencji !  8)

11

Odp: To se ne da !

Zapomniales dodac, ze powinienes jeszcze przyjechac na East'a:)

12

Odp: To se ne da !

HA ! Tu mnie masz ! :D
Ale na Ista powiniwnem chyba przyjechać bez względu na ewentualne korzyści bo tak naprawde to jeszcze nikt nie widział mnie na oczy.....
Może jestem podstępnym komodorowcem próbującym wkraść się w szeregi wroga ?...  ;)