1

Temat: Atari LYNX - zasilacz(e)

Jako że trudno zakupić oryginalny ( zdecydowanie KUPIE! - ewentualne oferty w tym wątku). Wolałbym nie płacić 100pln z przesyłką (ebay) Zastanawiam sie nad zakupem czegoś zastepczego. Jeśli chodzi o parametry to wiem tylko tyle, że powinien trzymać się liczb - input 240V/50Hz/15W output zaś to 9V.

pytania:

- na co jeszcze zwrócić przy tym uwagę?
- jak fachowo (handlowo) nazywa się ten typ wtyku w Rysiach?

gep/lamers^dial

2

Odp: Atari LYNX - zasilacz(e)

Czyli 1.5A. Ja myślę, że z powodzeniem możesz spróbować jeden z tych chińskich uniwersalnych zasilaczy z przełączanym napięciem. Mają rozmaite rodzaje wtyków na kabelku, na pewno znajdziesz właściwy. Wada:

1. Napięcie jest przełączane switchem na obudowie. Łatwo je zmienić np. niechcący. Ja tak zjarałem palma
2. Polaryzacja również jest przełączalna - to jest dobre o ile wiesz jakiej polaryzacji potrzebuje urządzenie. Większość powinna być zabezpieczona przed odwrotną nie wiem jak Ryś

Co ja bym zrobił;
a) kupił taki zasilacz
b) sprawdził w wiarygodnym źródle jaka powinna być polaryzacja na wtyczce
c) ustawił napięcie i polaryzację na zasilaczu
d) sprawdził dla pewności miernikiem
e) zalał te switche jakimś poxipolem żeby nie dało się ich przełączyć :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: Atari LYNX - zasilacz(e)

ad e) lepiej wylutować i zrobić zworę.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Atari LYNX - zasilacz(e)

A ja po prostu na takim przełączalnym zasilaczu użyłem glutownicy i zalałem przełącznik.

5

Odp: Atari LYNX - zasilacz(e)

dzieki za info :)

pisząc uniwersalny chiński zasilacz macie na mysli cos takiego?

http://allegro.pl/zasilacz-uniwersalny- … 42528.html

gep/lamers^dial

6

Odp: Atari LYNX - zasilacz(e)

Dokładnie - jak widzisz można zmieniać polaryzację, czyli w zależności od konkretnego zastosowania masz + w środku lub na zewnątrz - sprawdź to. Ten ma 1000mA czyli niby mniej, ale może wystarczy?...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Atari LYNX - zasilacz(e)

ja polecam ten ,bo ma 3A jest impulsowy ,nie bedzie się grzał ,a tamten chiński może ci spalić chałupe  nawet bez obciążenia.

http://allegro.pl/zasilacz-sieciowy-9v- … 24797.html

Bucik Na Trola