1

Temat: MiNT-problem e2fsck

WItam,

Znowu nie wiem co sie porobilo :), ale przy starcie Minta zglasza mi xaaes abym zrovil sprawdzanie spojnosci partycji L (druga partycja MiNT-owa) czyli probje z konsoli wywolac e2fsck l: ale pojawia mi sie komunikat

can not lock partition L: musze miec prawa do read/write albo byc zalogowany jako root, jestem jako root bo w konsoli mam:

root@eaymimt /k/root/

nagrywac i kopiowac na ta partycje moge bez klopotu, nie wiem gdzie to moze siedziec.

Jak to naprawic ?

drugie pytanie czy mozna w pliku mint.cnf ustawil aby mi przy starcie sprawdzam e2fsck na pozostalych partycjach LNX bo teraz to robi mi tylko na tej startowej partycja k: u mnie ?

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-11-12 09:14:29)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: MiNT-problem e2fsck

Kroll napisz chociaż raz że mint działa dobrze :)

3

Odp: MiNT-problem e2fsck

AS: bo on dziala ale jak mieszasz w nim to zawsze cos wyskakuje :), tak go rozgryzam

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: MiNT-problem e2fsck

AS... napisał/a:

że mint działa dobrze

MiNT działa nawet wyśmienicie :) Kroll coś zapewne przekombinowuje ( ale to dobrze, uczy się dzięki temu :) )

Kroll napisał/a:

drugie pytanie czy mozna w pliku mint.cnf ustawil aby mi przy starcie sprawdzam e2fsck na pozostalych partycjach LNX bo teraz to robi mi tylko na tej startowej partycja k: u mnie ?

Kroll, leniu patentowany :D w mint.cfg masz poniższy kawałek, pobaw się nim :)

# Checking filesystem if necessary
# Note: you need a correct /etc/fstab

exec u:/c/mint/bin/sh u:/c/mint/bin/fscheck.sh
echo

# Alternative method, if you have e2fsck.ttp in /c/mint,
# and e: is your ext2fs drive.

#exec u:/c/mint/e2fsck.ttp -C 0 -p e:

5

Odp: MiNT-problem e2fsck

jury napisał/a:

Kroll, leniu patentowany :D w mint.cfg masz poniższy kawałek, pobaw się nim :)

# Checking filesystem if necessary
# Note: you need a correct /etc/fstab

exec u:/c/mint/bin/sh u:/c/mint/bin/fscheck.sh
echo

# Alternative method, if you have e2fsck.ttp in /c/mint,
# and e: is your ext2fs drive.

#exec u:/c/mint/e2fsck.ttp -C 0 -p e:

Co do pierwszej linni to taka mam ale gdzie to wynika ze ma sprawdzac partycje L, ewentualnie kolejna S:

------
#exec u:/c/mint/e2fsck.ttp -C 0 -p e:

To tez widzialem i nawet wprawdzilem z odpowiednia sciezka na partycje l:

ale to nie powodowalo zadnych reakcji i komunikat nadal sie pojawial wczasie uruchamiania XAAES-a i Thinga

Jury: dokladnie caly czas sie ucze :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: MiNT-problem e2fsck

Ale zdjąłeś tego hash'a  ( # ) przed tą linijką? :)
( a do tego sprawdziłeś, że pod zadanym linkiem masz e2fsck? )

Ostatnio edytowany przez jury (2012-11-12 11:49:53)

7

Odp: MiNT-problem e2fsck

Oczywiscie ze usunalem :)

co sciezki to tez sie chyba nie pomylilem ale to dokladnie sprawdze wieczorkiem.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: MiNT-problem e2fsck

Witam,

no i oczywiscie problem zostal rozwiazany pomoc jurego, AdamK i ludzi z mintlisty okazala sie nieoceniona. To ze nie dzialalo e2fsck na partycji l: byl spowodowany ze z tej partycji wczasie startu systemu uruchamialem programik. druga kwestia ze niesprawdzal partycji w czasie startu systemu tylko startowa k:, wynikalo z blednych wpisow w pliku fstab (l mialo przypisana dos zamiast ext2 zapomnialem o tym pliku i wpisow w nich, moj blad :) ) 
Takze potwierdzam slowa jurego :) Mint dziala tylko moja niedoskonala wiedza powodowala te problemy

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE