Temat: ARC by Pasiu

kurcze zrobilem sobie Atari Real Clock by Pasiu i niewiem jak sprawdzic/uruchomic ten wynalazek :) jest do tego dodawany handler ale kurcze jak go wlaczam to nic sie niedzieje czy to mam wlaczac w konfigu wylaczajac programy clock.sys i jiffy.sys czy jak prosilbym o pomoc :)
ps. a moze ktos napisze albo juz moze jest ? programik ktory by wyswietlal czas i date odczytujac informacje z ARC wtedy to mozna by bylo szybko sprawdzic nie majac np. sparty. Potrzebne dane sa w seriusie:
http://www.serious-dial.atari.pl/Serious/S12/A06.html
http://www.serious-dial.atari.pl/Serious/S12/A07.html
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: ARC by Pasiu

Nie trzeba clock.sys i jiffy.sys. Ja mam np. taki CONFIG:

USE BANKED
SET COMSPEC=CAR:COMMAND.COM
SET PROMPT=$L$P>
DEVICE SPARTA
DEVICE SIO
DEVICE ATARIDOS
DEVICE A:ARTCLOCK.SYS /T
SET BATCH=A:AUTOEXEC.BAT
SET PATH=CAR:;A:TOOLKIT;A:UTILS

W autoexecu nie ma nic na temat ARCa.
Potem sprawdzasz np. TD ON i ARC powinien działać bez zarzutu.
Wyświetla co prawda nie ten dzień tygodnia, ale to już chyba błąd Y2K Sparty. Można wprowadzić rok 103 w poleceniu DATE (tak robi emulator Atari800Win) i dzień tygodnia jest Ok, ale wtedy masz rok nie 03 tylko :3  :( , co wg mnie jest nie do przyjęcia, bo pliki mają też taką datę .

3

Odp: ARC by Pasiu

Thx
dzis sprawdze moze pojdzie :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: ARC by Pasiu

Jedna, być może ważna sprawa:

SET PATH=CAR:;A:TOOLKIT;A:UTILS

... ja proponuję dożucić jeszcze lokalizację bieżącą; czyli z czego pamiętam brzmiało to tak:

SET PATH=CAR:;:;A:TOOLKIT;A:UTILS

.. jeśli plik który chcemy uruchomić zostanie odpalony po przeszukaniu całej ścieżki; czyli po a:Toolkit i a:utils,- to sprowadzi się do pewnych opóźnień - szczególnie jeśli ścieżka jest długa, lub w chwili, gdy w napotkanym na ścieżce podkatalogu jest bardzo dużo plików.

ARC róló!!!
:P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: ARC by Pasiu

SET PATH=CAR:;A:TOOLKIT;A:UTILS

.. jeśli plik który chcemy uruchomić zostanie odpalony po przeszukaniu całej ścieżki; czyli po a:Toolkit i a:utils,- to sprowadzi się do pewnych opóźnień.

Zgadza się i dzięki za poprawkę. Poza tym byłby problem z uruchomieniem z bieżącego katalogu pliku o takiej samej nazwie jak plik z jednego z katalogów z PATHa.

Wracając do tematu zegarowego, może ktoś już to zrobił, ale tutaj:
http://trub.sys.net.pl/download/sdx/tdpl.arc
znajduje się lekko zmieniona (przeze mnie) wersja TD ze Sparty 4.22, która wyświetla dobry dzień tygodnia (przynajmniej się na razie tak wydaje ). Przy okazji zmieniłem nazwy dni i miesięcy na język ojczysty oraz wyświetlanie godziny w formacie 24h (i bez am,pm).

6

Odp: ARC by Pasiu

cholera ten zegar mnie dobija nie moge go odpalic programowa i nawet niewiem czy jest sparwny sprzetowo mam go na scalaku RTC72421B a w schemacie jest bez "B' może to koliduje albo jest zje...y w co watpie bo jest wyjety z rozszerzenia od A500 :)
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: ARC by Pasiu

hmmm.
pare dni temu kupilem na allegro 4(cztery) karty rozszerzen do amigi 0,5 Mb każda po 10 zł za sztuke i wszystkie maja zegary ;) M6242B wiec bede mial na zapas ale najpierw musze uruchomic ta co mam w kompie ;( tyle ze nikt niechce mi pomuc ale kiedys moze....uruchomie...
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: ARC by Pasiu

(...) Wracając do tematu zegarowego, może ktoś już to zrobił, ale tutaj:
http://trub.sys.net.pl/download/sdx/tdpl.arc
znajduje się lekko zmieniona (przeze mnie) wersja TD ze Sparty 4.22, która wyświetla dobry dzień tygodnia (przynajmniej się na razie tak wydaje ). Przy okazji zmieniłem nazwy dni i miesięcy na język ojczysty oraz wyświetlanie godziny w formacie 24h (i bez am,pm).


....... JESTEŚ GENIUSZEM!!!!!!!!!! czekałem na to 5 lat!!! Dziś testy;-
:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D


TO JEST DEFINITYWNE ROZWIĄZANIE PROBLEMU ATARI I ROKU 2000!!!


jeśli będziesz na LastP to masz u mnie 2 browary, lub kolektywnie obalimy 0.7


HEHEHEHEHEHEHEHE!!!!!!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: ARC by Pasiu

TO JEST DEFINITYWNE ROZWIĄZANIE PROBLEMU ATARI I ROKU 2000!!!

No, niekoniecznie - mam nadzieję, że nikt nie będzie podróżował w czasie do XXw. Jak ktoś chce "full Y2K support" to mogę podesłać algorytm wyznaczania dnia tygodnia dla dowolnego roku.

jeśli będziesz na LastP to masz u mnie 2 browary, lub kolektywnie obalimy 0.7

Trzymam Cię za słowo, jak nie przy tej to przy innej okazji. ;)

10

Odp: ARC by Pasiu

Super pricioza panie! Dieła ok!!! :D  :D  :D Po testach moge powiedzieć:

"TD line - dziad"

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info