Temat: Newsroom

Czy ktoś posiada oprogramowanie Newsroom? (oryginalnie było 7 dyskietek!)
Nie śmiem pytać już o Page Designer, PaperClip czy Rubber Stamp...

2

Odp: Newsroom

Mam gdzieś całego News Rooma (nawet 10 dysków z tego co pamietam, bo jszcze jakies bonusowe dodatki z .de przegrałem onegdaj). Pozostałe również i cały pakiet PrintShopa. Tyle że jakieś ze 30km ode mnie w tym momencie i trzeba by to zrzucić do atr-ów przy okazji.

gep/lamers^dial

Odp: Newsroom

http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/ … ws%20Room/

4

Odp: Newsroom

Ja mam troche takich oryginalnych softow DTP + dodatki na male Atari. Kiedys nabylem hurtem soft od goscia z USA, ktory sie chyba tym ostro zajmowal.
A chcesz wyprobowac czy kupic czy co?

5

Odp: Newsroom

@Vasco/Tristesse
Dziękuję! Już pobrałem !

@nosty
Wszystko co tylko masz w związku z DTP na małe atari, very very very please udostępnij mi to!
hmm.. nie mów że masz PageDesignera, RubberStampa, TypeSettera, MegafontaII itd...
Uffff.... Spokojnie...
chciałbym to potestować, wypróbować, zobaczyć co się właściwie może przydać i oczywiście to odkupić!
Będę wdzięczny!

Przy okazji: jesli ktos ma namiary na jakąś lepszą drukarkę niż Star LC-20, współpracującą z oprogramowaniem na małe atari, chętnie odkupię!

Ponadto mam jeszcze jeden istotny problem, nie wiem gdzie i do kogo się z tym zwrócić:
otóż niezbędny będzie rozdzielacz SIO z jednego gniazda w A8 na dwa, z przełącznikiem.

wiem że jest deficyt tak wtyczek SIO jak gniazd, ale ja jeden przewód extra z końcówką SIO mam,
jeśli by go przerobić na wtyczkę "przelotową" w jakiś sposób, to wystarczyło by tylko jedno gniazdo
z jakiejś rozbebeszonej atarki - no i przełącznik... 

Mam za mało wyść SIO... bardzo by mi się przydało... a tak zepsuję w końcu moją atarkę od tego szrpania się z wtyczkami SIO.

6

Odp: Newsroom

Upsss...
Nieuważne przeglądanie zbiorów...
Page Designer juz jest! Jest.

Ale RubberStamp'a, Typesetter'a i Megafont'a II nie ma.

7

Odp: Newsroom

Z tego co się orientuję to żaden przełącznik nie jest potrzebny - drugie gniazdo dołącza się równolegle do pierwszego...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Newsroom

@wieczor
Faktycznie, przełacznik nie jest potrzebny.
Pozostaje problem duplikacji wyjścia SIO.
Nie wiem, jak to fizycznie zrobić (nie jestem elektronikiem). Proszę o pomoc w wykonaniu.

9

Odp: Newsroom

Jeśli chcesz to wbudować w komputer, największym problemem jest znalezienie miejsca :) I zdobycie drugiego gniazda. Końcówki lutujesz jeden w jeden - więc żadnej tu elektroniki nie ma - po prostu równolegle pod te same końce co pierwsze gniazdo podłączasz drugie. No ale żeby zdobyć gniazdo , trzeba by walniętej atarki do rozbiórki... Albo stacji dysków.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Newsroom

bartcom napisał/a:

[...]Ale RubberStamp'a, Typesetter'a i Megafont'a II nie ma.

Mam oryginały, leżą w kolejce do zdumpowania i zeskanowania poligrafii. Kolejka długa a ja z wiekiem coraz gorzej "zarządzam sobą w czasie" :)

Czy w oryginalnym Newsroomie było od razu te 7 czy 10 dyskietek, czy dokupowało się dodatkowe? Mam jeden zafoliowany, a ostatnio kupiłem drugi oryginał, ale otwarty i z dwoma dyskietkami.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

11

Odp: Newsroom

wieczor napisał/a:

Jeśli chcesz to wbudować w komputer, największym problemem jest znalezienie miejsca :) I zdobycie drugiego gniazda. Końcówki lutujesz jeden w jeden - więc żadnej tu elektroniki nie ma - po prostu równolegle pod te same końce co pierwsze gniazdo podłączasz drugie. No ale żeby zdobyć gniazdo , trzeba by walniętej atarki do rozbiórki... Albo stacji dysków.

Zawsze można zrobić podwójny kabel z jednej wtyczki...

Sikor umarł...

12

Odp: Newsroom

@uircr0Bee
O jejlu! A nie odsprzedałbyś mi? A ja bym zdumpowal i przy okazji cieszył się oryginałami!

Dla mnie Newsroom full oraz zestaw od XLent'a: PageDes., RubberStamp, Typesetter, MegafontII
oraz zestaw PrintShop'a to było 50% Atari! Uzupełniony microKoalą...

@Sikor
Właśnie o podwojnym kablu myślalem; dorobić wyjścia w Atari to chyba naprawdę nie ma gdzie...
no chyba że w bocznej ściance... Ale gniazda nie mam...
Jednak z drukarki wychodzi kabel jest do niej przymocowany na sztywno; podłączyć trzeba dwie stacje dysków, SIO2PC i drukarkę; jak użyć podwójnego kabla? Obie stacje nim podłączyć? Wtedy pozostawalyby dwa gniazda wolne (w stacjach). Tylko że w tej nieszczęsnej drukarce przewód jest bardzo krótki... też trzeba byłoby go przedłużyć... A jak go przedłużyć, to można byłoby od razu go połączyć z jednym z przewodów od stacji dysków... wtedy nawet XCA12 można byłoby od razu podłączyć.

Tylko kto to zrobi? Ja się zupełnie nie znam na lutowaniu, zepsuję tylko...
Ktoś koło Gdańska, albo przynajmniej z woj. Pomorskiego nie móglby mi w tym pomóc?

PS. Sikor - "Atarynka" była świetna, szkoda że ja wówczas studiowałem prawo i nie miałem na nic czasu...
Anyway, co z kodami do Patnera (innych) do drukarki laserowej HPLJ 1300? Przedmówcy w/w coś wspominali o podpięciu lasera do A8?... Jakie oprogramowanie - na pewno coś wiesz?

13

Odp: Newsroom

nie-e :)
Ale postaram się zdumpować wkrótce.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

14

Odp: Newsroom

bartcom napisał/a:

PS. Sikor - "Atarynka" była świetna, szkoda że ja wówczas studiowałem prawo i nie miałem na nic czasu...
Anyway, co z kodami do Patnera (innych) do drukarki laserowej HPLJ 1300? Przedmówcy w/w coś wspominali o podpięciu lasera do A8?... Jakie oprogramowanie - na pewno coś wiesz?

Aaaaa, całkowicie mi to z głowy wyleciało... Znalazłem kody do PCL 5e - w 1200 jest, w 1300 pewnie też. Po świętach może uda mi sie powalczyć, choć przyznam, że mam teraz ciężką sytuację w domu z bratem... W najgorszym wypadku - na jakimś party przysiądziemy, ale przypomnij mi pomiędzy świętami, może coś zrobię...

Sikor umarł...

15

Odp: Newsroom

Newsroom pokazał się też ostatnio na eBay-u: http://www.ebay.pl/itm/ATARI-Newsroom-B … 27ce236ca3

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

16

Odp: Newsroom

@Nosty
Brak odzewu? No i co z tym softem do DTP?

@Sikor
Brak odzewu? No i co z tym laserem do A8?

@wieczor
Gniazdo SIO już mam. Czy jest tu jakiś dobry człowiek, który mi to polutuje? Oczywiście podjadę, jeżeli jest to na terenie woj. Pomorskiego. Lub prześlę sprzęt, jeśli jest to fizycznie dalej. Please!

17

Odp: Newsroom

bartcom napisał/a:

@Sikor
Brak odzewu? No i co z tym laserem do A8?

Przyjrzałem się specyfikacji PCL5 i tekst powinno dać radę po testach. Niestety, z powodu perypetii z bratem (po 20-tu latach znowu mieszka ze mną) nie mam jak fizycznie podłączyć sprzętu :/ Chętnie powalczę na fortyfikation, jeśli znowu przywieziesz sprzęt, chyba, że jakimś cudem uda mi się wcześniej całość spiąć razem, bo to trzeba na żywym sprzęcie testować.

Sikor umarł...

18

Odp: Newsroom

Sorki, mialem "przestój" - nie logowalem sie do forum przez 3 miesiące i prawie zawiesilem dzialalnosc na polu Atari. Czasem (rzadko) tak mam.
Mam Newsrooma. Są tam 4 dyskietki chyba + mam jeszcze 6 dyskietek oznaczonych "Newsroom Icoons #1" do #6.
Mam też Typesetter.
Pozostałych nie stwierdzilem.

Nie wiem czy to jeszcze aktualne? Próbowac dumpowac? Sprzedać bym raczej nie chciał, bo mam w jednym egzemplarzu.
Jakoś ciężko mi uwierzyć, że obrazów tak popularnego softu nie ma w sieci?

19

Odp: Newsroom

voy napisał/a:

Newsroom pokazał się też ostatnio na eBay-u: http://www.ebay.pl/itm/ATARI-Newsroom-B … 27ce236ca3

Już jakiś czas leży na moim biurku :) Wygrzebałem też jakieś dodatkowe nieoryginalne flopki z clipartami. Przyszły weekend mam zajęty, może w zaprzyszły. je pooglądam.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

20

Odp: Newsroom

@Sikor

Cześć!
Chciałbym się przypomnieć co do drukarki HP LaserJet1300 - PCL5/6. bardzo mi na tym zależy...
Pamiętasz rozmowy w Fortyfication2k13?... Pozdrawiam.

21

Odp: Newsroom

Hej!
Pamiętam, teraz zmieniam pracę, wszystko wskazuje na to - że od października będę miał z 3-4 godzinki w tygodniu na zajęcie się tematem :) Wreszcie, bo już mam dość ;)

Sikor umarł...

22

Odp: Newsroom

uicr0Bee napisał/a:

[...]Czy w oryginalnym Newsroomie było od razu te 7 czy 10 dyskietek, czy dokupowało się dodatkowe? Mam jeden zafoliowany, a ostatnio kupiłem drugi oryginał, ale otwarty i z dwoma dyskietkami.

Trafił mi się drugi oryginalny box i w obydwu są tylko 2 dyskietki:
Disk 1 Master Program
Disk 2 Side 1: Clip Art A (Ad1 - Maps 12), Side 2: Clip Art B (Men - Workers 5)

W obydwu boxach jest też jednakowy kupon do zamówienia dodatkowych:
Volume 1: All Occasion Art
Volume 2: Business Art
Volume 3: Sports & Recreation

Jak go nigdzie nie ma, to mogę zeskanować.

bartcom <-- sprawdź email.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

23

Odp: Newsroom

... a ja ostatnio skasowałem ATR z NewsRoom ...., bo działało tylko na SIO2SD i brakło mi cierpliwości ... :(

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info