1

Temat: Bomby przy niektorych obrazach z Automation

Hej,
A wiec spelnilem moje marzenie z dziecinstwa i nabylem STE :) Nie znam tej platformy zupelnie, wiec jestem jak dziecko we mgle;) No i bawie sie troche nagrywajac na dyskietki obrazy ST znalezione w sieci na przyklad te z http://steem.atari.st/automation.htm
Generalnie znaczna wiekszosc z nich dziala, ale czesc wywala 2 albo 3 bomby przy probie uruchomienia. Np. Wings od Death czy Rick Dangerous z zestawow ze strony Automation daja taki efekt. Za to Wings of Death z innego zrodla dziala bez problemow.
Czy to w miare normalne ze czesc obrazow z tej strony moze nie dzialac? Czy cos jest nie tak z moim STE?

Czy jest jakis program testujacy RAM? Sysinfo pokazuje 4MB, ale chcialbym sprawdzic czy pamiec jest w 100% sprawna...

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

2

Odp: Bomby przy niektorych obrazach z Automation

Sys info pokazuje jedynie wielkość pamięci a nie testuje jej z tego co pamiętam. Poszukaj programiku xtra-ram, dokładany do rozszerzeń pamięci Marpet. Sprawdz czy wszystkie kostki są takie same- ten sam producent itp.

Natomiast tu problemem bedą raczej złe crack-ki lub intra , prawdopodobnie robione i testowane z niższymi wersjami tos-u niż 1.6 w STE. Normalka dla kompilacji tupu automation. Przykładowo Pompey Pirates wypuszczało poprawki dla poprzednich menu-disk poprawiające kompatybilność z STE.

Akurat Rick-a znajdziesz praktycznie z 10 rożnych wersji, różniacych się trainer-ami (wybieranie poziomu, nieskończoność aminicji i dyniamitu, itp).

Sprawdz jeszcze wersje TOS-u (sys-info) czy przypadkiem ktoś nie zmienił na 2.06.

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2012-12-29 16:54:35)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

3

Odp: Bomby przy niektorych obrazach z Automation

Dzieki,
Faktycznie bomby, badz problemy z uruchamianiem wystepuja w intrach i crackach, nie zwrocilem na to uwagi ale to moze byc dobry trop. Jedynym wyjatkiem byl Wings of Death, gdzie bomba byla juz podczas ladowania samej gry, ale tak jak napisalem inny obraz dziala. Co do TOS to mam 1.06 a przynajmniej to mowi sysinfo.
Masz moze gdzies ten programik xtra ram? Nie udalo mi sie go znalezc... (bede szukal jeszcze)

PS. i nadszedl czas, ze dziekuje sobie ze w moim starym desktopie pc zostawilem stacje dyskow:) pieknie sie te obrazy pod linuxem nagrywa...

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

4

Odp: Bomby przy niektorych obrazach z Automation

jak nagrywasz obrazy pod linuxem?

5

Odp: Bomby przy niektorych obrazach z Automation

Wg, nastepujacej instrukcji: http://www.atari-forum.com/wiki/index.p … k_Commands

Ja mam Linux Mint w tym kompie i chyba musialem doinstalowac jakis pakiet aby miec te polecenia... ale nie pamietam jego nazwy... fdutils? czy cos takiego. Aha, no i mialem problemy z montowaniem dyskietki, dopiero po wykomentowaniu wpisu odnoszacego sie do /dev/fd0 w /etc/fstab udalo mi sie zamontowac dyskietke. No i nie wiem czemu prawa zapisu po zamontowaniu mam tylko z root'a... pewnie da sie to zrobic z normalnego user'a ale nie chcialo mi sie juz kombinowac.

Edit: dodam moze, ze jest to normalna stacja... a NIE zewnetrzna pod usb

Ostatnio edytowany przez mkm (2012-12-29 19:45:38)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

6

Odp: Bomby przy niektorych obrazach z Automation

secon napisał/a:

jak nagrywasz obrazy pod linuxem?

Aha, jeszcze dodam, ze gdybys chcial nagrac obraz MSA to najpierw musisz go skonwertowac do obrazu ST i jedziesz procedura ktora podalem. Konwersje mozna pod linuchem zrobic programem hmsa z pakietu hatari.

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

7

Odp: Bomby przy niektorych obrazach z Automation

maciekm napisał/a:

Masz moze gdzies ten programik xtra ram? Nie udalo mi sie go znalezc... (bede szukal jeszcze)

Jest chyba komercyjny (dodawany do rozszerzeń pamieci Marpet-a)  wiec dobrze poszukaj na atari-forum.com
lub na priv wyślij adres mailowy.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...