Temat: PC i C64

Czy ma ktoś z Was wiedzę, czy istnieje na C64 coś w rodzaju SIOUP na Atari? Chodzi mi o emulację stacji dysków Komody na PC. Mam SD2IEC, ale na tym nie da rady odpalić większości dem. Ultimate1541 to trochę droga zabawka...

2

Odp: PC i C64

Zerknij tutaj: http://www.kotinet.com/1541/ - niby obsługuje fastloadery ale na stuprocentową kompatybilność bym nie liczył.

Ostatnio edytowany przez Jenot (2013-02-02 11:10:26)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

3

Odp: PC i C64

fastloadery to i sd2iec zdaje sie obsluguje, ale z opisu na stronie wynika ze emuluje wewnetrzne dzialanie calej stacji, wiec powinno byc ok.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: PC i C64

Dzięki! Pobieżnie przeglądając, wygląda na to, że emuluje całą stację. Szkoda tylko, że DOS-owy i LPT. Trzeba będzie P200MMX odgrzebać i popróbować :)
Może są jakieś windowe odpowiedniki?

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-02-02 11:26:19)

5

Odp: PC i C64

Poszukaj XU1541. Chociaż najmniej problemów wg mnie sprawia X1541 ale to faktycznie starsza maszyna się przydaje.

6

Odp: PC i C64

Tyle, że to są zdaje się kable do podłączenia Komodostacji do pisi (w celu przeniesienie obrazów dyskietek na dyskietki 5,25), a mnie chodzi o zastąpienie Komodostacji pecetem - odpalanie obrazów na wirtualnej stacji, będącej pecetem :)
Swoją drogą, bidne to Komodere w takie rozwiązania, a szkoda.

Edit:
aaaaaaa... chyba, że tym kablem można też podłączyć C64 z PC używając 1541Emu... można?

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-02-02 12:13:38)

7

Odp: PC i C64

Jest jeszcze taka aplikacja 64HDD http://www.64hdd.com/64hdd.html.

Z tego co pamiętam i teraz też sprawdziłem to działa pod DOSem (tak jak 64HDD) czyli wersja USB raczej nie zaskoczy nawet pod windowsem itp.

8

Odp: PC i C64

Dzięki. Spróbuję. Nie mogę się dokopać do info, czy emuluje całkowicie komodostację, ale może da radę.

9

Odp: PC i C64

zalej to commodore betonem, oni sa na etapie krzemienia lupanego
albo kupisz sobie 1541 ultimate, albo bedziesz klepal pod dosem i dobieral wspolczynniki zeby ich magiczne oprogramowanie zadzialalo
niech zyja takie metody, ale coz, to nagroda za nie uzywanie systemu
64hdd to zart i to platny

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: PC i C64

No właśnie... jakaś lipa z tyk komodore... Albo zabawa z dosem, albo ultimate, które kosztuje tyle, co 3-4 zabawki na Atari :(

11

Odp: PC i C64

No bo do komódki dobrze mieć 1541-II lub 1571 w oryginale. Ja mam 1541-II podłączone do maczka przez XU1541, nagrywam dyskietkę, przekładam do C128D i voila. Niestety jest to bardziej upierdliwe niż na Atari.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

12

Odp: PC i C64

Ewentualnie zamiast 1541 Ultimate o wiele tańsze SD2IEC. Owszem, nie wspiera wszystkich fastloaderów (ale kilka tak), ale na chwilę obecną ogromna większość gier chodzi już bez problemu bądź występuje w dedykowanym formacie M2I. Z demami jest gorzej (w sumie to źle ;) ), ale biorąc pod uwagę cenę SD2IEC vs 1541 Ultimate, wolę jednak tę mniejszą kompatybilność.
Acha, GEOS z SD2IEC też działa.

13

Odp: PC i C64

Jacques: moze zacznij czytac watek od pierwszego posta ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: PC i C64

Cholera, czytałem, ale wyleciało mi z głowy po tych nastu postach, ufff ;)

W każdym razie tak jak poprzednicy pisali, jeśli chodzi o rozwiązanie C64 - kabel X1541 - PC, to nie ma żadnego sensownego softu, temat przerabiałem i sprawa przedstawia się żałośnie ;)

15

Odp: PC i C64

A no właśnie... mi chodzi głównie o dema, a na tym polu SD2IEC daje du.y. Poszperałem trochę w necie i nic nie znalazłem. W tym wątku są 2 rozwiązania, ale trochę problematyczne, bo musiałbym dodatkowy kramik z P200MMX rozkładać, żeby dema na C64 odpalić. Myślałem, że znajdzie się jakieś rozwiązanie pod USB na winde. Z ciekawości w wolnej chwili i tak przetestuje te rozwiązania pod DOS-a.
Dla tych dem dokupiłem nawet 1541 II typu "nie wiem czy działa" (i nie działa :) ) za jakieś grosze, bo wpadło mi w łapska trochę dyskietek 5.25. Co prawda przegrywanie na dyskietki, to też żadna rewelacja, ale przynajmniej się da i klimat jest :P Znaczy się... dałoby się, jakby działała :P
Może ma ktoś na zbyciu działającą?

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-02-04 19:16:21)

16

Odp: PC i C64

Niebawem będzie taki interfejs....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

17

Odp: PC i C64

interface to nie problem. soft do niego - to pewnie problem.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: PC i C64

Właśnie interface to problem. Bo zdaje się, że tylko 1541 Ultimate jest w stanie w pełni emulować ichniejsze FDD, a tym samym uruchomić każdy program/demo (kwestia fastloaderów przeprogramowujących działanie stacji). I o ile z grami dla SD2IEC jest już całkiem OK, tak o demach można zapomnieć...
A 1541U jest potwornie drogie.

P.S.
Duddie, jakieś szczegóły co do ogólnej funkcjonalności i ceny? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-02-04 20:54:45)

19

Odp: PC i C64

No właśnie... Co to za interfejs?

20

Odp: PC i C64

Jaques: Jellonek ma rację. Problemem jest soft interfejsu, nie sam interfejs. Interfejs to druty - to soft ma emulować stację.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

21

Odp: PC i C64

A propos gier ... to, czy znalazł ktoś wersję gry Rolling Ronnny, która dziabie na SD2IEC? Jest coś podobnego na Atari XL/XE?

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-02-07 19:27:09)

22

Odp: PC i C64

@wieczor
Zdaje się, że SD2IEC jest sprzętowo za słabe by W PEŁNI emulować funkcjonalność stacji 1541 (ichniejsze fastloadery przeprogramowują działanie FDD, która jak wiadomo sama w sobie jest mikrokomputerem, podobnie jak u nas). Jedyne co zrobiono, to że SD2IEC rozpoznaje kilka fastloaderów i dostosowuje do nich komunikację z kompem. Ale to tylko kilka spośród wielu i zrobione "na około", a nie poprzez pełną implementację funkcjonalności stacji.

@ricziricz
Pewnie, że jest wersja RR, która działa, znajdziesz ją choćby tutaj:
http://www.creepitz.de/downloads/m2i/
(gry dostosowane do formatu M2I)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-02-08 08:37:56)

Odp: PC i C64

ricziricz napisał/a:

Czy ma ktoś z Was wiedzę, czy istnieje na C64 coś w rodzaju SIOUP na Atari? Chodzi mi o emulację stacji dysków Komody na PC. Mam SD2IEC, ale na tym nie da rady odpalić większości dem. Ultimate1541 to trochę droga zabawka...

No więc chociażby nie wiadomo ile dyskutować, nie istnieje na C64 żaden prawdziwy emulator stacji dysków oprócz totalnie drogiego Ultimate. Nie ma po prostu czegoś takiego na tej platformie i koniec.

Do póki Lotharek nie wypuści taniego Ultimate, to nic takiego nie powstanie i dalej będziemy się pier/dolić z dyskietkami 5,25".
To znaczy ja tam C64 nie używam, ale niestety na C=264 mamy te same problemy (a nawet gorzej, bo są podobno jakieś problemy w obsłudze Ultimate na wszystkich 'dwojkach').

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2013-02-08 10:49:28)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

24

Odp: PC i C64

Otóż to, dobre podsumowanie. Sad but true.

25

Odp: PC i C64

Jacques napisał/a:

Zdaje się, że SD2IEC jest sprzętowo za słabe by W PEŁNI emulować funkcjonalność stacji 1541

Tego się domyślałem - miałem na myśli bardziej coś w stylu IEC2PC i emulator programowy na piecu. Tu już można by spróbować poszaleć

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem