Temat: atari jaguar - niezła aukcja

Polecam fanom :) Według opisu wszystko sprawne, ja nie kupuję z prostej przyczyny:P (trudny dostęp do gierek)

http://allegro.pl/atari-jaguar-i3039302910.html

2

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Scunboard i dostęp do gier Jest ultra prosty.

3

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

może inaczej powiem... są ultra drogie :D

4

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Szkoda że nie napisałeś że kupiłeś ten zestaw 2 tygodnie temu ode mnie za 250złz jednego konta:
http://allegro.pl/konsola-atari-jaguar-i3001592072.html
i zaraz po otrzymaniu przesyłki wystawiłeś go z drugiego konta za 500zł, ale zjechałeś do 450zł:
http://allegro.pl/atari-jaguar-i3016048016.html
A teraz z braku chętnych obniżyłeś cenę jeszcze trochę i niezgodnie z 11 zasadą regulaminu zamieściłeś tu ogłoszenie, licząc że tutaj znajdziesz chętnego i będziesz miał szybki zarobek.

Ostatnio edytowany przez Gzynio (2013-02-17 20:05:23)

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

5

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

gość cierpi na rozdwojenie jaźni :D   ciekawie czy dyskutuje ze sobą między tymi dwoma kontami? :) w sumie w kraju leży śnieg więc co rusz kogoś pier.doli w główeczkę ;)

gep/lamers^dial

6

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Za 250 to bym sam brał bo taki budżet miałbym.

Ale to już popularne ostatnio jest z tanim zakupem i drogą sprzedażą.

7

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

O tak, na całym świecie od wielu lat i nazywa się to handel. Miliony ludzi parają się tym haniebnym procederem - kupują coś taniej a potem próbują sprzedać drożej - a przecież powinni na odwrót ;)

Nie ma się co spinać. Nic nieuczciwego czy godnego napiętnowania w tym nie widzę. Jaguar za 250 to niezła okazja, spoko na ebayu można puścić za 100 euro + .

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

@wieczor spinac sie nie ma co - to prawda. Ja sam generalnie nie widzę problemu. Dziwi jednak mnie to, że ktoś kupuje to na Allegro i wystawia 2 dni później za 2 razy drożej (ciekawe, że nikt tego drożej nie kupił).

Niedoprecyzowałem tego co napisałem: jedna rzecz która może jednak być nie w porządku - wyciąganie od kogoś sprzętu w bardzo niskiej cenie w celu wzbogacenia kolekcji i zaraz po otrzymaniu przedmiotu sprzedaż tego czegoś za grubszą kasę na allegro czy gdzie kto tam chce.

9

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Gzynio: trzeba było na forum dać ogłoszenie że chcesz aby trafiło w odpowiednie ręce - ja tak zrobiłem z moimi dwoma Falconami, sprzedałem je sporo taniej ale wiedziałem że osoby do których trafią będą użytkowały i nie biorą na handel :)

gdyby ktoś z nich sprzedał z dużym zyskiem to byłoby mi przykro ale Wieczór ma rację - to jest handel, ja swego czasu kupowałem zestawy Jaguara, zostawiałem sobie brakujące tytuły gier a reszta wracała na allegro, w ten sposób mam parę tytułów na Jaga :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

10

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Cena, jaką ustaliłem za ten zestaw była według mnie adekwatna do tego, co sprzedawałem, ale następnym razem na pewno najpierw wystawię to, co będę miał do sprzedania na forum a dopiero potem na allegro.

Do sprzedającego nie miałbym pretensji o ten zestaw, bo może zrobić z nim, co zechce, tylko o to, że w mail-ach i rozmowie mówił mi, że miał kiedyś Jaguara, ale musiał sprzedać i postanowił ponownie go kupić. Pytał się czy nie miałbym kabelka na EURO do TV i gier, bo chciałby od razu móc pograć, więc dodałem mu gratis kabelek RF i dałem namiar na Bitman(kabelek EURO). W dodatku wspominałem, że pozbywam się dubli z mojej kolekcji, więc można się domyślić, że mam kontakt ze społecznością atarowską i możemy się spotkać na tym lub innym forum, gdyż użytkowników Atari nie jest aż tak dużo, a ksywkę na allegro i forach mam taką samą.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

11

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Szkoda, że tak się sprawa skończyła, bo sądzę Gzyniu, że za tę cenę (250 zł) niejeden z nas by z chęcią od Ciebie tego Jaguara kupił, a potem sobie używał dla przyjemności.

Co do "pana handlarza" z pierwszego postu: owszem, prawa nie złamał, ale jest jeszcze coś takiego jak aspekt moralny i elementarne zasady, nic nie jest do końca czarne ani białe przecież. A swoją drogą, skoro kupił na handel, to lepiej żeby odprowadził od ewentualnej sprzedaży podatek, bo licho nie śpi ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-02-18 09:59:00)

12

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

W świetle nowych informacji dam ci za tego jaguara 100 zeta :)

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

13

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Możecie podać rozwinięcie Alleksywki tego handlarza-kłamcy  1.....s?
Łudząco podobna do mojej 1......S ;-)

No i ten Cieniu to zachwalał nie dawno o czym był stosowny wątek:

"Znalazłem na tablicy takiego falcona... myślę, że cena ok..."

po czym okazało się chyba że lewe fotki z googla ściągnięte, MadeInUSA a klawa niemiecka, nie można sprawdzić na miejscu i z Tablicy Falcon sę wziął zniknął - przypadkowy zbieg okoliczności?

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2013-02-18 10:32:00)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

14

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

@Gzynio: a jeśli tak, to nieco zmienia postać rzeczy. Prawnie oczywiście nie, ale moralnie jest to już oględnie mówiąc - nieładnie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

dobra, 1....s już namierzony, gzynio za tą aukcję pozytywa nawet wystawił ;-)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

16

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Oczywiście, że prawnie jest wszystko ok. Zwłaszcza jak odprowadzi podatek :)

17

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

To co, bierzesz 80 zeta za tego jaga?

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

18

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

przebijam, dam 70pln

gep/lamers^dial

19

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Cena na allegro znów zjechała w dół :) jeszcze trochę to dojdzie do 250zł :)

@jedynymentos: z jego ksywkami wszystko miałeś podane na talerzu wystarczyło popatrzeć, ale widzę że sobie już  poradziłeś :)

Ostatnio edytowany przez Gzynio (2013-02-20 10:50:40)

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

20

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

cieniu71 65zeta daje, więcej nie mam- bierzesz czy nie?

ATARI Falcon 14MB , STE 4MB, STFM 4MB, 800 XL turbo CA12 CA 2001, CPC 6128 mono, THOMSON MO5, SVI 738, Amiga 500+, 600 2MB, CDTV   + , CD32

21

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Gzyniu, wiem, wiem,
ale tak BTW odkup za stówę, będzie fajnie ;-)

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2013-02-20 11:23:47)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

22

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

AS... napisał/a:

Scunboard i dostęp do gier Jest ultra prosty.

Niestety już nie ma i nie będzie. Zapasy wyprzedane, a kolejne serie nie są przewidziane m.in. z powodu przestarzałości chipów (rozumiem, że nie idzie ich dostać). Obiecali (w październiku), że w ciągu miesiąca (czyli do listopada) otworzą pre-order na nowy projekt, ale jakoś nie wiem gdzie to znaleźć, jeśli jest.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

23

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

A tak z ciekawości, jakbym odkupił tą konsolę za cenę niższą niż sprzedałem to muszę płacić podatek czy nie? Bo mi się wydaje że nie, bo najpierw ją sprzedałem, a potem kupiłem, a nie odwrotnie jak większość handlarzy robi.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

24

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

olej podatki, to państwo i tak nie robi niczego dobrego dla Ciebie ani nikogo z nas

gep/lamers^dial

25

Odp: atari jaguar - niezła aukcja

Gzynio, Byłem kiedyś na szkoleniu z podatków prowadzonym przez pracowników Kontroli Skarbowej. Po tym szkoleniu nieco inaczej spojrzałem na otaczający mnie świat...
Zapewniam cię, że to o czym piszesz jest operacją na wskroś podejrzaną i lepiej sieć cicho ;-)