1

Temat: PSP jako konsola dla gier PSX

Sprawiłem sobie ostatnio PSP jako uzupełnienie do posiadanego również NDSLite. Z NDS-a jestem zadowolony: co prawda dynamiczne wyścigi nie powalają grafiką jednak dostęp do gier z GBA oraz wielka biblioteka jRPG z nawiązką to rekompensuje. Czy PSP rzuca w swej podstawowej wersji na NDS na kolana? IMHO nie: co prawda tzw "must have'y" robią wrażenie i potrafią oczarować grafiką (Need for Speed 5-3-1, God of War, GTA VC i LC, Patapony oraz ulubiony Ojciec Chrzesny) ale nie ma ich zbyt wiele - konsolka Nintendo jest pod tym względem lepiej oprogramowana. Czyli plus na NDS.

Ale jest ale.

Czyli alternatywny soft pozwalający uruchamiać gry z PSX. I to jest bajka. Final Fantasy 7, 8, 9 w wersjach PL na kieszonsolce. Need for Speed w swych klasycznych wersjach Hot Pursuit i High Stakes, Gran Turismo, Silent Hill 1 PL, Alundra 1 i 2, Colin 1 i 2, Parasite Eve 1 i 2, Resident Evil 1, 2, 3 itd itd. Tysiące gier ze świata jednej z najlepiej oprogramowanych konsol. A grafika? O ile na klasyku podłączonym do TV straszyłaby pikselozą (PSX nie miał rozmywania tekstur) o tyle na małym ekranie PSP gry wyglądają bardzo dobrze. Takie Pandemonium zachwyciło kolorami córkę "rozpuszczoną" przez XBoxa :) Co ważne dla mnie - większość z nich (o ile nie wszystkie) przystosowane są do sterowania klasycznymi przyciskami z pominięciem analoga - gdyż analog PSP jakoś mi nie leży (zastanawiam się nad kupnem silikonowej nakładki na niego gdyż kciuk mi się po nim nieprzyzwoicie ślizga).

Edit: Nie jest to materiał na blog.onet :P

Ostatnio edytowany przez conrad (2013-02-20 11:51:41)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

to jest materiał na blog onet

Bucik Na Trola

3

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

Tak, i pięknie jest piracić PSP... Co prawda ktoś mi wspominał o cudownym sofcie, który można nagrać na kartę pamięci, ale...
Co do Nintendo i gier - cóż, N zawsze miało ich pod dostatkiem :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

4

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

Gry na PSP są za grosze i piracenie ich nie ma większego sensu - podobnie jak PS2. Natomiast dostęp do softu z PSX to rewelacyjna rzecz. Być może tekst ma niechcący lekko marketingowy wydźwięk ale to dlatego że jestem pod wrażeniem tego jak stare, prawie dwudziestoletnie gry świetnie wyglądają. (Bo np. PS2 podłączone pod LCD wygląda średnio bardzo).
Do tego można pykać w gry spolszczone przez fanów - czyli rzecz którą generalnie Sony ma w pompie.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

5

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

Z moich doświadczeń wynika że część gier z PSX  nie uruchomi się na PSP lub będzie działała nieprawidłowo.
Dotyczy to ile dobrze pamiętam gier wydanych na kilku płytach. Nie pamiętam już dokładnie tytułów, ale wydaje mi się że miałem problem z Gran Turismo chyba.

I am operator of my pocket calculator

6

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

GT2 chodzi. Z błędów jakie zauważyłem do tej pory to jedynie brak muzyki w Need for Speed Hot Pursuit. GT1 przeszedłem całe jeszcze na szaraku więc sobie podarowałem.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

7

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

Z tym wyglądaniem to kwestia gustu :) Dla mnie grafika w grze nigdy nie była najważniejszym kryterium wyboru. Gra musi być całościowo miodna, bym chciała po nią sięgnąć. Zawsze więcej przyjemności dostarczały mi gry na konsole Nintendo niż Sony. Tym niemniej PSP jest moją ulubioną konsolą Sony i mam do niej duży sentyment.
Powiem Ci, że miałam problem z tematem "PSP jako konsola dla gier PSX", bo uważam, że lepiej jest kupić PSX, który kosztuje teraz mało. Z drugiej strony widzę po sobie, że przeważają u mnie na PS2 i PSP gry typu: kolekcja Midway, kolekcja Taito etc. ;)
Gry na PSX - po dziś dzień np. taki Tekken 2 to dla mnie arcydzieło.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

8

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

Co kto lubi to najwazniejsze.

Obie konsolki są MUST HAVE. Każdy znajdzie tam cos dla siebie. Na PSP mało gier dla dzieciaków (choć Sony lekko nadrobiło przez ostatnie 2-3 lata). Generalnie sama grupa docelowa graczy była inna. Tu sobie Big N i imperium Sony nie wchodziło w paradę. Na PSP jest dużo RPG-ów i innych zamiataczy czasowych dla młodzieży. Natomiast handheld Nintendo pełen jest krótkich popierdółek które nie zajmą graczowi pół życia. Oczywiście w obu przypadkach są wyjątki i to jest piękne.

Teraz z mojego punktu widzenia. Jako że lubie wszelkie mordobicia, to niestety ale PSP tu zostawia NDS-a daaaaleko w tyle. Na NDS-ie jest tylko kilka sensownych bijatyk a i one nie powalają.
Obie konsole obecnie sa truposzami (ale coś tam jeszcze wydają od biedy). Na PSP zdzierają obecnie ostatnie denary za totalne popierdółki z PSN z których część to handheldowe przeboje indie z grzyba a reszta to betonowe porty z NeoGeo za które trzeba płacić kasiorę)
Na PSP można pogrywac w tony gier z PSX-a a na NDS-ie w jeszcze większe tony z GB/GBC/GBA etc.
Reasumując starcie na remis.

gep/lamers^dial

9

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

"Gry na PSP są za grosze i piracenie ich nie ma większego sensu" Też tak myślałem i kupowałem gry na dyskach. Do czasu jak chciałem odpalić emulator MAME do odpalenia którego musiałem powgrywać jakieś tam "mody" i przy okazji wyszło, że z tymi "modami" mogę odpalić obrazy dysków. Teraz zamiast garści nieporęcznych "dyskietek" mam te gry na karcie wsadzonej w konsole. Dyski leżą w pudełku, konsola w kieszeni, o! :-)

10

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

1. Z PSX taki jest problem iż wiele z z dostępnych na rynku egzemplarzy ma padnięte lub bliskie padnięcia lasery. Poza tym nie ukrywajmy: jeśli grafika na TV z PS2 potrafi zaboleć to co powiedzieć o PSX. A na PSP tego nie widać bo ekranik malutki i rzeczy które na dużym TV biją po oczach tutaj znikają.

2. Zgadzam się: zaraz po kupnie PSP zaopatrzyłem się w kolekcję gier na Allegro i... stoją one dumnie na półkach bo z jednej strony w PSP noszę tylko dysk z Ojcem Chrzestnym a z drugiej mam na karcie pamięci duplikaty tych gier zawsze pod ręką. No ale tutaj odzywa się niestety natura kolekcjonera która pokazuje wyższość pudełek od gołych nazw plików. Podobnie miałem z Final Fantasy XII na PS2 - kupiłem drugie, przerobione PS2 tylko w celu zagrania w spolszczenie tej gry którą rzecz jasna również zakupiłem w oryginale by wyciągnąć z niej obraz ISO. Ale jak już wspomniałem: gry na PS2 nie są już i jeszcze drogie.

3. Bijatyki gram z rzadka i tylko na dwie osoby. Na konsolach najbardziej lubię RPG potem horrory/przygodówki i wyścigi :)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

11

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

1. Chyba mój wzrok jest spaczony ;) Ale nie korzystam z telewizora z LCD etc.

gepard, ja też lubię mordobicia :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

12

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

innuendo, widzę, że są wśród atarowców wielbiciele mordoklepanek... Może dała byś radę wziąć na jakieś party PSX + Tekken (chyba 3 był ostatni na tym sprzęcie)? Kiedyś spędziłem nad tą grą dni/godziny/noce i chętnie bym sobie z kimś jeszcze popykał w ramach programu: "wspomnień czar" :-)

13

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

marekp, nie mam już PSX. Mam PS2, ale też gry Tekken 2 i MK: Trilogy z PSX, które na PS2 chodzą:) Mogę je z sobą zabrać razem z konsolą. Jeśli uda mi się odzyskać szaraka do tego czasu, to mogę zabrać zamiast czarnuli.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

innuendo napisał/a:

1. Chyba mój wzrok jest spaczony ;)



Jeśli chodzi o wzrok, to powinnaś była napisać "spatrzony". :)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

15

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

ojtam, masz po prostu dobre "sprzetowe rozmycie obrazu" jak zdejmiesz okulary...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

jak ktoś lubi typowe japońskie mordobicia to ze dwa tygonie temu wyszedł na PSP "Heroes VS" gdzie można ponaparzać się dziwolągami ze świata Gundam, Kamen Riders czy innych Ultramanów

http://www.youtube.com/watch?v=11Q1yZWaZoo
http://www.youtube.com/watch?v=zsI8r9MmqfY

gep/lamers^dial

17

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

Mechy w natarciu! Wygląda to fajnie.

yerzmyey, spatrzony też ;)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

18

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

@innuendo: "Mogę je z sobą zabrać razem z konsolą" - to ja poproszę :-)

19

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

marekp, przypomnij mi przed jakimś party, na które będziemy się oboje wybierać :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

20

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

@innuendo: Jasne :-)
Atari Fortification?

21

Odp: PSP jako konsola dla gier PSX

marekp, mam nadzieję :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już